Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 173798 vremena)

Online ralf

  • K 100
  • **
  • Postova: 209
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #15 u: 05. 06. 2007. 12:42:14 »
Pa ne znam za rog, a neka fučkaljka bi isto bila dobra, čovjek od kojeg sam kupio kujicu samo ostavi nešto svoje na mjesto s kojeg su krenuli i psi ga tu čekaju. Inače lovim u okolici Siska, Pokuplje i Turopolje

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #16 u: 05. 06. 2007. 12:45:51 »
Dosta su dugi psi, sad točno neznam baš što se tiče obuke jel tu greška. Samo sam napomenuo to u vezi roga da prokomentiramo ,jer sam to primjetio u lovu. Svatko voli neki tip psa, netko voli da je pas više uz njega i da lovi s njim, a netko da psa ne vidi do kraja pogona ili lovnog dana.
Niti jedan komentar nije suvišan i jedva sam dočekao ovakvu neku stranicu da mogu pročitati razmišljanja i iskustva drugih lovaca. :D :D :D

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #17 u: 05. 06. 2007. 13:29:01 »
Fučkaljka se ne čuje ako si dva breba dalje ili ima snijega na crnogorici. Ali da će nač tvoju majicu i na njoj te čekat, to je lako moguće. Dosta lovaca tako radi.

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #18 u: 12. 07. 2007. 14:59:23 »
Dosta su dugi psi,

A šta bi onda tek rekao za posavca, pa pas u pogonu mora tjerat, znam da to ponekad znači čekanje po v-3 sata iza lova ali to je tako, ja imam braka koji se vrati maksimalno pola sata iza završetka lova što je dobro i vrača se po tragu, javim mu se svakih 15 min dok traje lov i nikad nisam imao problema s njim, a prijatelj mi ima kopova koji još nijedan lov nije došao da nije kasnio bar sat
 ;D

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #19 u: 13. 07. 2007. 07:38:37 »
Ima svakakvih pasa, bila je jedna brakjazavčarka kod nas u društvu koja nije puštala ni par sati poslije lova, a bila je skroz niska. Jel dobar taj kopovč Imam ja kopovku, napario sam ju kod psa blizu Ivaniča 5.6. sad čekam leglo

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #20 u: 13. 07. 2007. 08:14:42 »
Nije loš mogu ti reči da mi se sviča

Offline fly

  • K 100
  • **
  • Postova: 477
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #21 u: 18. 02. 2008. 11:02:27 »
Ne uspijeva mi staviti oglas pod izgubljeni nadjeni lovacki psi. Zato ovdje obavijest: U subotu
dok sam orezivao vaćnjak prijatelju - selo Komogovina/Banovina dolutala kujica brak jazavcara. Izgleda da ima ugradjen cip. Za sada je udomljena. Vlasnik se može javiti na pm. Pozdrav,fly.

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Brak-jazavčar
« Odgovori #22 u: 25. 02. 2008. 17:10:17 »
Evo jedna ponosna mama sa svojim leglom
« Zadnja izmjena: 19. 07. 2008. 11:26:18 od LOVAC »

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #23 u: 15. 03. 2008. 00:56:44 »
Prije svega pozdrava ljubiteljima pasa na forumu.
Drzao sam mnoge vrste gonica, prije dvije godine pocinjem s uzgojom alpski brakjazavicara i imao sam i par kopova, te me zanima stanje vasih pasa mislim prvenstveno na odgajivace brakova koliki im je radijus kretanja.
Imam mali problem sto se tice agrsivnosti veoma su agresivni prema drugim psima.
Kakva su vasa iskustva s vasim psima.

Offline stric

  • K 100
  • **
  • Postova: 128
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #24 u: 23. 04. 2008. 13:46:02 »
trenutno imam braka od 5 godina i posve je dobroćudan prema drugim psima,no ne i pokoran ili da se boji; Dapače,posve samouvjeren i siguran,a njegov uzrast od 42cm drugim psima ponekad valjda ostavi dojam lake žrtve za gnjaviti,no vrlo brzo spoznaju da su se zeznuli! Ima izvanredan radijus kretanja,
prilično velik, a mislim da je 500-600m pa i kilometar za braka i za moj teški teren dosta velik radijus; u fazi sam nabave jednog šteneta od par mjeseci...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #25 u: 23. 04. 2008. 14:01:51 »
Brakovi su nekad bili, a izgleda da će opet biti smješteni u skupinu krvosljednika. Od tuda doza agresivnosti prema drugim psima. Jer krvosljednici moraju ići u kontakt sa divljači koji slijede po krvnom tragu kad je nađu, ali je i čuvati od drugih ljudi i pasa. Mnogi brakovi su nakon pronalaska divljači bili oblajivači i to je ono kaj se našim ljudima svidjelo, jer kad nađe divljač drži je u mjestu! Možda bi bilo dobro da se osnuje kod nas matični klub te pasmine da vidimo sa kakvim psima raslopažemo pa da onda znamo kaj nam je cilj uzgajat. Austrijski psi imaju vrhunski nos i jako su ustrajni i to je ono kaj našim mnogim psima fali. Dozu stabilnosti neću ni spominjati. Ispiti se kod nas ne vrše na zecu jer ga nema?!?!?! Ljudi žele da pas tjera 1-2 km, a njegovanje takvih pasa je dovelo da mnogi ne mogu odradit 1 nagradni razred u gateru jer ne laju na DS 10 minuta u komadu.
To je moje iskustvo. A Nikola recimo može reć da li je koji brak odradio u Dvoru za prvi nagradni razred ove nedjelje.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #26 u: 23. 04. 2008. 14:29:24 »
Cini mi se da je Ivana, vl je iz Sl.Broda,polozila u prvom nag.razredu, jeste da je kasno nasla svinje ali...!
Mada je tu po meni bitno poloziti po bilo kojem nag. razredu!
Prvi ili treci, nebitno je ima sve dozvole za lov, zar ne?
Inace, imao sam braka koji je bio fantastican zecar, skoro pa specijalista za zeca, 70% njegovih gonjava je bilo zec, ostalo lisica, a srnu, DS ni gledao nije!
« Zadnja izmjena: 23. 04. 2008. 14:36:49 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #27 u: 23. 04. 2008. 14:34:13 »
Za dozvolu za lov je dovoljan IPO. Znači gater se radi isključivo iz natjecateljskih razloga. Činjenica je da u Hr ima puno brakova, od koji su mnogi kvalitetni, ali nisu niti odškolovani, niti ispitani kako spada. A u priplod se pušta svašta, tako da svaki drugi brak je previsok, a svaki treći ima krive noge.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #28 u: 23. 04. 2008. 14:39:15 »
To nije problem samo HR!Da tek vidis brakove ovdje, ja do sad nisam vidio nesto kao sto je Darko izveo tamo onog crnog!
Ono je za mene ideal ljepote
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brakovi, kopovi ...
« Odgovori #29 u: 23. 04. 2008. 14:43:16 »
Darkov pas je  d4