Autor Tema: Balkanski gonič ili nlt  (Posjeta: 10127 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #15 u: 18. 08. 2009. 21:19:06 »
 u srednjoj Bosni loviš i veliš imaš puno snijega a nisu ti naum pali baraci???????????
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline KISS

  • K 100
  • **
  • Postova: 243
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #16 u: 18. 08. 2009. 21:21:26 »
odlučio sam nabaviti psa za lov zeca lisice i divlje svinje:Pas bi lovio u srednjoj bosni i ako ovdje u mom lovištu brda nisu velika a nije ni lovište največi vrh 1097m ali ima dostasnijega pa sad što mi vi preporučate balkanca ili njemačkog lovnog terijera

Iz kojeg si grada??? I ja sam iz Srednje Bosne.  zagi

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #17 u: 18. 08. 2009. 21:28:10 »
u srednjoj Bosni loviš i veliš imaš puno snijega a nisu ti naum pali baraci???????????

Zna covjek da je balkanac balkanac...ehehe, kakav barak
Salim se, naravno, nego nek se i Redzo vratio, pa makar ma prozivao za sve i svasta
 zagi
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #18 u: 18. 08. 2009. 21:58:11 »
nisam ja nigdje ni nestao nemam putovnice a ni vize  hao a ništa ne prozivam tražim pojašnjenje na jednoj temi ali ga nema,ti si iznio neke tvrdnje ali bez neke  čvrste argumentacije(jedino "pjev ptičice")pa potom postavio dvosmisleno i nejasno pitanje,napomene radi ja sam autor teme i ista ima jasan naziv,istina sada smo na temi  o balkancima ovdje ali je riječ i o snijegu a zna se ko na snijegu i u snijegu hadžija BARAKENDOS naravno ko bi drugi bio d4 z14
kolega peca hoće u lovištima srednje Bosne da lovi terijerima (radijus kretanja i orijentacija problematični)a naraočito snijeg pa uslovi i nisu baš za  terijera osim kao "pomočno osoblje" z1
Peca gdje loviš u srednjoj Bosni???
« Zadnja izmjena: 18. 08. 2009. 22:11:59 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #19 u: 18. 08. 2009. 22:20:05 »
ne lovim još zasada samo ulov pratim striku možda ga ti i znaš Jedinko Ivanković.u blizini sam kiseljaka a baraci mi nisu pali napamet jer nisam ljubitelj pasa duže dlake

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #20 u: 18. 08. 2009. 22:28:27 »
ne lovim još zasada samo ulov pratim striku možda ga ti i znaš Jedinko Ivanković.u blizini sam kiseljaka a baraci mi nisu pali napamet jer nisam ljubitelj pasa duže dlake

Peca, gonic je izbor z atebe. Koja rasa nebitno, treba da je od dobrih lovnih roditelja, e sad moda kaze svinjara....a ja vise volim gonica koji dobro goni zeca, jer je za psa veci izazov zec nego svinja. I zapamti bice dobar onoliko koliko ga naucis i koliko mu vremena posvetis. Nek je od naj,naj pasa, ako ga svezes  pa povedes u lov bolje da ga nemas, sam nece nauciti loviti
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #21 u: 18. 08. 2009. 22:31:35 »
nečeš vjerovat pretpostavio sam odmah(po nadmorskim visinama)da si odatle ,striku znam i nemoraš više nikoga ništa pitat, nije Jedinko(iz Brnjaka) od juće(prvi terijer kojeg sam držao je od Jedinka)terijeri nisu nešto Bog zna šta kraće dlake od baraka(i baraci su oštrodlaki psi)pa ne znam šta te tu buni ali nije bitno.Pozdravi striku i njega pitaj zna on sve o lovu i goničima i terijerima a KISS   ti je zemljak isto.
« Zadnja izmjena: 18. 08. 2009. 22:33:51 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #22 u: 18. 08. 2009. 22:36:42 »
to je taj Jedinko znaš li ti imali gdje u vitezu leglo posavaca ili balkanaca

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #23 u: 18. 08. 2009. 22:45:46 »
znam ja da i terijeri imaju oštru dlaku ali svi koje sam ja vidio imali su puno manju dlaku od baraka

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #24 u: 18. 08. 2009. 22:48:43 »
to je taj Jedinko znaš li ti imali gdje u vitezu leglo posavaca ili balkanaca

ima,nedavno sam prijavio dva legla od istog uzgajivača a mužjak plemenjak je njegov,naprosto lud pas,vepar kojem do skoro 5.kerova nije moglo pera odbit ker je ugonio u sklonište(krmetnjak) i za njim uđe.Imam snimke sa utakmice ali slaba konekcija(nizak signal) pa nikako da postavim na you tube.
A ko te zanima zbavit ču ti tel.pa ti kontaktiraj,za balkance ne znam zaista ali nema nešto naročito.
Nastavak na p.m.da ne odemo od teme
« Zadnja izmjena: 18. 08. 2009. 23:09:17 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline maestronlt

  • K 100
  • **
  • Postova: 466
  • NLT MIRMAJ
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #25 u: 19. 08. 2009. 15:15:27 »
po mom nekom subjektivnom misljenju sam lov sa terijerom ima dosta prednosti u odnosu na sve druge lovacke pse. Ako covjek zeli da ima psa za lov lisice, divlje svinje, zeca, nesto pernate divljaci, terijer je idealan. recimo lovis izadje ti lisica, pucas, ranis je i ona pobjeze u rupu bez terijera da joj udje i izvadi je nama posla osta. Necu rec da ce terijer da bolje goni od gonica al terijet je pas sto mi kazemo 4 u jedan. da zamjeni gonica. da zamjeni pticara, da bude krvosljednik a opet jamar to ne moze ni jedan pas izuzev terijera

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #26 u: 19. 08. 2009. 16:13:02 »
Gonič može biti krvosljednik a jedan čovjek u mome lovištu je imo balkanca koji je ulazio u jamu i s njim je iskopano dosta jazavaca ovdje ne lovimo ništa pernato osim možda poneke patke na rijeci ali to je mali broj uglavnom patci za preparirati najviše se lovi lisica a problem s terijerom je taj ako nebi mogao goniti zajedno sa goničima bio bi u blizini lovca i mogao bi čak otjerati lisicu od lovca to se dosta puta desilo sa brak jazavičarima

Offline maestronlt

  • K 100
  • **
  • Postova: 466
  • NLT MIRMAJ
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #27 u: 19. 08. 2009. 16:31:58 »
Kod mene sve se vise lovi sa terijerima mada je kod nas ravnica pa se dosta lovi i pernate divljaci, ima slucajeva gdje ljudi koji su imali gonice i pticare a drzali su terijere rijesili su se ti pasa a ostavili terijere samo iz tog razloga sto sa terijerima love citavu godinu dak sa ostalim psima ne mogu

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #28 u: 30. 08. 2009. 11:57:31 »
evo nije stigao ni balakanac ni terijer nego je stiglo štene posavca

Offline KISS

  • K 100
  • **
  • Postova: 243
Odg: Balkanski gonič ili nlt
« Odgovori #29 u: 09. 09. 2009. 17:49:58 »
ne lovim još zasada samo ulov pratim striku možda ga ti i znaš Jedinko Ivanković.u blizini sam kiseljaka a baraci mi nisu pali napamet jer nisam ljubitelj pasa duže dlake
Peca, ja sam od tebe udaljen svega 1 KM, i ja sam taj koji jedini u tvojoj blizini drzi vec 18-19 god. Terijere i samo Terijere!!!
Moje je misljenje da si trebao kupiti NLT a ti ces se vjerojatno odmah sjetiti zasto sam ti to rekao jer   idemo u lov na isti teren.
Pozz
 zagi