Autor Tema: Beagle u lovu  (Posjeta: 25147 vremena)

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #15 u: 11. 02. 2013. 18:31:56 »
istina kolega ,sve je do nacina lova ,konfiguracije terena a i niza drugih cinbenika koji utjecu na lovidbu

Offline osijek

  • K
  • *
  • Postova: 54
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #16 u: 11. 02. 2013. 19:36:37 »
I meni se svidja vise varijanta da oblajava i ako se može lijepo pric i odstrelit nema nista ljepše, kad je pas oštriji i pokreće svinje to mi je kao da lovi za drugog natrčiš se u tri pm da dodješ a on ih pomiče, a druga loša stvar po meni je što takvi psi često završe na vet stolu pa se naplaćaš veterinara, pa jedno vrijeme ga nemoš vodit u lov e onda jebem takog psa kad mi više pojede živaca nego što uživam u njemu

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #17 u: 11. 02. 2013. 20:09:41 »
Pozdrav svima, moj kolega ima isti problem nema bigele ali ima istarske i posavske goniće, dugi su mu gone dok svinja ne stane i onda drže na mijestu, znaju ostati čak bez glasa ako svinja se ne opet pokrene koliko dugo oblajavaju na mijestu, zbog kofiguracije terena nemoguće ih je nekad ćuti.
Kolega si je dosta riješio problem sa gps, zato bih vam preporućio da si to probate, nije jeftino ali na kraju vidijet ćete da će vam se isplati naročito ako je riječ o dobrim svinjarima.
Lijepi pozdrav z10

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #18 u: 11. 02. 2013. 20:33:05 »
Nisam nikad koristio gps.móožda probam.do sad se ova varijantatdobro pokazala
Mada sve traje duže sa treningom.u proljeće dolazi opet bigl u kuću i trening na stari način.
Možda probam i gps.kolega ga koristi već duže
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #19 u: 11. 02. 2013. 23:25:30 »
Jako dobra stvar, kolege koji ga koriste rekli su da im je već nezamislivo krenut u pogon bez njega, netko će reć da je čovijek u prevelikoj prednosti nad divljaći i da se previše služi sa tehnikom da bi što više divljači ubio, složit ću se stim da je, ali ne zbog gps da smo močniji, to je samo još jedna sigurnost za našeg ljubimca, jer sa tom napravicom imamo veliku kontrolu nad njim, možda će mi netko zamijerit na mojem mišljenju, ali taj tko mi zamijeri vijerovatno nije doživio se rastat viječno od svoga ljubimca i nikad ne doznati šta mu se u istinu desilo.
Oprostite što sam skrenuo sa teme, pozdrav i neka vam bude sretno sa vašim vrijednim i vijernim ljubimcima z10

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #20 u: 12. 02. 2013. 03:39:52 »
bravo kolega istrijan ,slazem se sa tobom tesko se rastati od svog ljubimca ,zato i odobravam gps u lovu  ne zbog poboljsanja lova nego iskljucivo da imamo jos bolji nadzor nad pisma ,
evo drago mi je da si nam malo rekao iskustava sa gps-som ,jer bas sam vec neko vrime u razmisljanju da ga kupim


Offline osijek

  • K
  • *
  • Postova: 54
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #21 u: 12. 02. 2013. 14:06:39 »
Gps je ok stvar i imas uvijek uvid gdje je pas i šta radi što bi rekao moj kolega za gps da je to trenutak istine, ali mislim sa druge strane da sa njim i dosta kvarimo pse jel ako svaki puta idemo po njih ili neznam koliko daleko do njih da nesta odstrelimo i tamo kupimo pse, milslim da takvi psi gube tu osobinu da se vraćaju nama i nalaze nas po tragu nego uvijek očekuju da čemo doć po njih. Tako da po meni i nije bas sve najbolje, živimo sto na sat ba bi i taj naš hobi lov i pse sve nekako ubrzali

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #22 u: 12. 02. 2013. 16:23:45 »
Garmin Astro je meni zakon! teaa
Bez tog ne pustam psa. Osim terijerke,ta je uvijek "tu negdje". d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #23 u: 12. 02. 2013. 19:13:48 »
kako vidim svi hvalite te gps-ove ,tako da vjerojatno cu ga nabavit ali imam jedan ajmo reci strah ,
neznam kako vi ostali radite ali ja pse pustam bez ikakvih oglica kad smo u lovu iz straha da se negdje ne zakace i same sebe ne objese ,i sad me to malo brine ova gps ogrlica sigurno je vecih dimenzija a sa time i veca mogucnost da se negdje ulovi ,doduse tu igra i konfiguracija terena jer ako su to visoke sume mala je mogucnost ...
i znam ako se i ulovi negdje vidjeti ces ga preko gps-a i poci tamo ali samo da nije prekasno ....

evo to je neko moje misljenje

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #24 u: 12. 02. 2013. 20:22:11 »
Posto tacno vidis na aparatu gdje ti je pas mozes da mu pomognes,mada nikad nisam cuo da se nekom od pasa desio takav problem. teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #25 u: 12. 02. 2013. 23:10:03 »
Niti kod nas nije bilo takvih slućaja, ali svašta je moguće ččč

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #26 u: 13. 02. 2013. 10:01:07 »
moguće je da se pas uhvati sa ogrlicom za kupinu,divlju ružu,lijanu penjačicu. još ako ima u lovištu omči koje stavljaju ne lovci itd...
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #27 u: 13. 02. 2013. 19:35:53 »
Nabavite si pse koji se vracaju!

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #28 u: 13. 02. 2013. 20:51:33 »
u mom drustvu su dva psa ostala u kupini ulovljeni za ogrlice,jednog smo spasili a drugi je nazalos uginuo ,
nisu tako cesti slucajevi ali ipak se desava

 

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #29 u: 13. 02. 2013. 21:36:37 »
Nabavite si pse koji se vracaju!
Moze ih svinja ozljediti,vuk pojesti..lijepo je znati sta se dogodilo. teaa
Mozda se tvoji vracaju i iz takvih situacija?!
I aint asked any pardon for anything I've done.