Autor Tema: Beagle u lovu  (Posjeta: 25154 vremena)

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #30 u: 13. 02. 2013. 22:42:50 »
Drago mi je da ipak ima još lovaca koji love s biglom, a vidim i da svi imaju iste/slične probleme!
Što se tiče odgoja pasa, mislim da sve ovisi o naravi svakog psa pojedinačno.
U mom lovištu svi idemo na različite strane lovišta, ali kad-tad uvijek se psi negdje spoje i nastavljaju loviti u grupi, tako da je pojedinačni lov sa psom problem.
I moj se u početku redovito vraćao svakih 45min, ali kako je sve više gonio tako je počeo biti sve duži.
Što se tiče GPS-a, mislim da je to jako dobra stvar u današnje vrijeme, uvijek ostaje pitanje problema ogrlice. No, nisam čuo, barem u našem društvu, da se neki pas objesio.
Komentari kao što su NABAVITE LOVAČKOG PSA KOJI SE VRAĆA mislim da su čista glupost, u najmanju ruku. Jer u mom društvu ima posavaca, istrijanaca, jazavčara, alpskih brak jazavčara i svima se znaju psi vratiti drugi dan, a i duže ili završiti u drugoj županiji. Pa bili oni iz vrhunskih legla kojima se roditelji vraćaju i rade k'o ludi.
Za sad probat ću još jednu lovnu sezonu bez GPS-a, ali ako ne ide, nabavit ćemo ga.

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #31 u: 13. 02. 2013. 23:54:56 »
za komentare da si nabavimo psa koji se vraca nepotrebno je bilo sto reci ,svi koji tako misle vjerojatno nemaju bigla a i sigurno nisu nikad lovili sa njime pa ne znaju sto pricaju ,a ja i osobno nisam jedan od onih koji mjenja psa ko carape zato jer ima neku manu (moj slucaj predugi gon)
i koliko sam ja shvatio sve nas koji imamo bilgove nije problem da se oni ne vracaju jer primjerice moji se svi vrate na mjesto di sam ih pustio sam sto je problem vremena to je nekad jedan sat ,tri ili sest ali vracaju se ....
za razliku sto je kolega kozorog rekao istaraca ,i posavaca koji odlaze u druge zupanije i trazi ih se preko oglasnika

i evo ako nekoga zanima nasao sam neke upute o koristenju teletakta i dresuri sa njime i unutra se osvrci i na zaustavljanju psa prilikom gonjenja (tj.prekid gonjenja)
jer evo nazalos kako i sami znamo neki se muce sa psima da im progone a bi se borimo sa time da prestanu  :smil4226ce1d491b5:
 zagi

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #32 u: 14. 02. 2013. 04:24:17 »
Kod mene nema vukova! Ovo je trebala bit sala da da vidim reakciju jednog kolege forumasa, molim bez zamjerki! Moji su psi manjeg formata pa su mi trenutne ogrlice premasivne. Kad izmisle nesto picolo, tipa microcip sigurno cu to koristit. Poznat mi je osjecaj kad svi jedu, piju, zabavljaju se poslije lova a ti cekas neznajuci jel ga zgazio auto, ubila svinja il ga je ko nastrelio.

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #33 u: 14. 02. 2013. 09:26:57 »
 Poznat mi je osjecaj kad svi jedu, piju, zabavljaju se poslije lova a ti cekas neznajuci jel ga zgazio auto, ubila svinja il ga je ko nastrelio.
[/quote]


Koliko, toliko GPS ti to kolega uskrati teaa

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #34 u: 14. 02. 2013. 20:34:18 »
nemoj se saliti sa nasim psima vidis da smo jako osjetljivi na njih  hao hao hao
ali ajde poznat ti je osjecaj kad kad moras cekat psa ,vjeruj mi i meni toliko puta dode kad odem u lov i kasnije odmah na  rostilj,ali kad ih vidim u jutro kako se tresu kad me vide u zelenom jednostavno ih nemam srca ostavit u boksu ...
ali evo moram pohvalit vecinu iz mog drustva koji ostaju samnom satima cekajuci pse iako oni nemaju psa ,sto je vrlo lijepo i kolegijalno od njih ,a kako i oni kazu kako je pred mojim psima dosta toga odstreljeno ,da nema njih  nebi nam u vecini slucajeva bilo ni dobrog i uspijesnog lova tako da im nije problem ih samnom cekat ... zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #35 u: 16. 02. 2013. 15:18:40 »
Nabavite si pse koji se vracaju!
Baš me zanima koji je to pas koji bi se znao vratit kad ga auto udari dok goni ili ga koji vepar malo zapne pa nemože dalje. Ja sam imao takav slučaj, 7 dana sam tražio psa, kad sam ga našao imao je polomljen ljevi kuk i 7kila je smršavio i poslje operacije se oporavio, vjerovatno ga je auto udario, da sam imao tada GPS bi ga našao isti dan. Sada kad imam Astro mi nije jasno kako sam si dozvolio parat živce bez GPS-a

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #36 u: 19. 03. 2013. 12:53:25 »
Gps je ok stvar i imas uvijek uvid gdje je pas i šta radi što bi rekao moj kolega za gps da je to trenutak istine, ali mislim sa druge strane da sa njim i dosta kvarimo pse jel ako svaki puta idemo po njih ili neznam koliko daleko do njih da nesta odstrelimo i tamo kupimo pse, milslim da takvi psi gube tu osobinu da se vraćaju nama i nalaze nas po tragu nego uvijek očekuju da čemo doć po njih. Tako da po meni i nije bas sve najbolje, živimo sto na sat ba bi i taj naš hobi lov i pse sve nekako ubrzali

Potpuno se slažem, tako i je.... Pas mora sam da potraži gazdu.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #37 u: 19. 03. 2013. 12:56:16 »
u mom drustvu su dva psa ostala u kupini ulovljeni za ogrlice,jednog smo spasili a drugi je nazalos uginuo ,
nisu tako cesti slucajevi ali ipak se desava

Pas bi trebao loviti bez ogrlice .

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #38 u: 19. 03. 2013. 13:11:48 »
Imam istrijanku od 11 i biglu od 10 godina. Imam te sreče da mi gone samo zeca i lisicu. Istrijanka je šefica. Ako ona goni 10 min. tako i bigla. Ako bi istr. gonila 3 dana tako bi i bigla. Nikad više neču imat goniča tih vrlina. Puno sam uživao sa njima. Zeca jesu mi često gonile i do dva sata i još lakše lisicu.
Bigl je pas što voli radit u grupi. Mladi bigl voli učiti od odraslog psa....  Jesu dugački, svi to znamo. Gonič je za lovca koji ima puno vremena i puno strpljenja i dobrih živaca.

                                Lovački poizdrav iz Istre.

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #39 u: 19. 03. 2013. 20:54:31 »
leon nitko od nas nije htio da mu pas goni tri dana ,i to ne mozes znat kad uzimas stenca ,moj zadnji bigl je bio savrsen do godine dana posle koda mu je nesto puklo u glavu i ne odustaje do valjda god ima i malo snage u sebi ,i nije problem da se psi ne vracaju i ne traze gazdu jer oni to rade samo nakon nekog izvjesnog vremena tj.kad ili se toliko umore ili ogladne ili im valjda sine eee sad je vrijeme da se vratim onoj budali koja me ceka pola dana ,
ali i to mogu razumjet pas je zaokupljen gonjenjem sto je pojava kod bigla a sto je sa psima kao npr .istrijanima .brakovima pa cak i nekim terijerima koje sam uspio vidjet da kad odu u lov mozes ih naci u susjednom drustvu na marendi ili u selu kako trce za nekom kujom ,pa sto sa tim psima niti gone niti traze vlasnike a svi su ili barem veca vecina iz dobrih lovackih gena i obitelji ,tako da mi je opet draze stavit ogrlicu jest da mi se ne svida bas to ali barem znam i vidim da je u sumi i da goni a ne da se skita naokolo

lijep pozdrav i dobra kob

p.s. i lijepo je sto ti psi gone 10 min samo ne znam da imas pas puno uspijeha sa odstrelom zeca jer to mi se cini malo prekratko da ti ga dotjeraju pred cijev ,ne kazem da nije moguce igraju tu i drugi cinbenici konfiguracija terena itd ... ali evo meni osobno to je ipak malo prekratko govorim sa svog stajalista i terena gdje ja lovim ,bez zamjerki nije mi namjera da vrijedam ili ponizujem tvoje pse  zagi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #40 u: 19. 03. 2013. 21:45:17 »
Ne brini, nema zamjerki. Znam da loše pišem zato nisi razumio ovo što sam napisao.

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #41 u: 20. 03. 2013. 07:51:43 »
leon nitko od nas nije htio da mu pas goni tri dana ,i to ne mozes znat kad uzimas stenca ,moj zadnji bigl je bio savrsen do godine dana posle koda mu je nesto puklo u glavu i ne odustaje do valjda god ima i malo snage u sebi ,i nije problem da se psi ne vracaju i ne traze gazdu jer oni to rade samo nakon nekog izvjesnog vremena tj.kad ili se toliko umore ili ogladne ili im valjda sine eee sad je vrijeme da se vratim onoj budali koja me ceka pola dana ,
ali i to mogu razumjet pas je zaokupljen gonjenjem sto je pojava kod bigla a sto je sa psima kao npr .istrijanima .brakovima pa cak i nekim terijerima koje sam uspio vidjet da kad odu u lov mozes ih naci u susjednom drustvu na marendi ili u selu kako trce za nekom kujom ,pa sto sa tim psima niti gone niti traze vlasnike a svi su ili barem veca vecina iz dobrih lovackih gena i obitelji ,tako da mi je opet draze stavit ogrlicu jest da mi se ne svida bas to ali barem znam i vidim da je u sumi i da goni a ne da se skita naokolo

lijep pozdrav i dobra kob

p.s. i lijepo je sto ti psi gone 10 min samo ne znam da imas pas puno uspijeha sa odstrelom zeca jer to mi se cini malo prekratko da ti ga dotjeraju pred cijev ,ne kazem da nije moguce igraju tu i drugi cinbenici konfiguracija terena itd ... ali evo meni osobno to je ipak malo prekratko govorim sa svog stajalista i terena gdje ja lovim ,bez zamjerki nije mi namjera da vrijedam ili ponizujem tvoje pse  zagi


 d4  u potpunosti se slažem

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #42 u: 21. 03. 2013. 12:32:35 »
ehhh, ehhh, momci. Niko nije napisao, da mi gone kuje 10 min, niti 3 dana. Reko sam da bigla poštuje istrijanku a radi sve kao ona. Drukčije mi gone zeca i lisicu do 2 sata, jedan put čak 2,5 sata. Ali več se primečuje starost ... Imam več mladu istarku starosti 11 mes. Nisam nikad imao tako brzog psa. Ne goni srne jer su je tako naučile stare 1liga ref

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #43 u: 22. 03. 2013. 23:58:08 »
eeee to je vec druga stvar 2 sata za zeca je itekako dobar pas govorim u svoje ime  ,ako ti  bigel tako goni mogli mi se dogovorit za parenje ako si zainteresiran ja imam dva muska ...

 zagi

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Beagle u lovu
« Odgovori #44 u: 24. 03. 2013. 00:07:04 »
Ako se složite ja se se naručujem za štene, naravno ako je to moguće!