Autor Tema: Bugrski Ludogorski Gonic  (Posjeta: 23618 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: ččččččččč /čččččččččč/ ččččč
« Odgovori #30 u: 03. 12. 2007. 12:48:47 »
Tako treba jer ako neka nacija smatra da imaju nesto sto drugi nemaju treba to zastititi jer to je nacionalno blago d4

Offline danyhunter

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: ččččččččč /čččččččččč/ ččččč
« Odgovori #31 u: 03. 12. 2007. 19:14:47 »
U pravu ste ,drugari moi...Bas tako je ali mi ni smo edinni i svaki kod nas tegli na svoju stranu umesto da se druzimo i da brinemo za uspeha nase kinologije...

Offline zhelyo

  • K
  • *
  • Postova: 39
    • http://www.zhelev-dogs-farm.eu/www/
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #32 u: 05. 02. 2008. 14:13:58 »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #33 u: 05. 02. 2008. 14:28:11 »
Zeljo pa ti si ziv ;D ;D
Kako si i kako je bilo u lovu zadnjih tjedana. Siguran sam da su psi odradili sezonu jako dobro.Lijepi su.
Pozdrav!


Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: ččččččččč /čččččččččč/ ččččč
« Odgovori #34 u: 05. 02. 2008. 15:07:34 »
Nema Bugarska medjunarodno priznate lovacke rase i uskoro nece da ima ja mislim...Ali nadacemo se!!! d4

Sto se tice Bugarske i gonica...ima pokusaja da se naprave neke rase....Imaju "baraka", evo vidimo i "alpinca", ne bi me cudilo da pocnu lagano da prave i "balkanca", "posavca", itd...
Iskreno moje misljenje, prave rase kopirajuci vec postojece rase i to od losijih predstavnika pasmine...i ko zna kakvim mjesanjima....
Samo se nadam da to FCI nece tolerisati, jer ako na malom prostoru budemo imali dvije identicne rase, jednu ok standarizovanu, drugu  kakvu takvu, postoji opasnost unistavanja obe...
nadam se da mi ovakav stav niko nece zamjeriti
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline zhelyo

  • K
  • *
  • Postova: 39
    • http://www.zhelev-dogs-farm.eu/www/
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #35 u: 23. 10. 2008. 12:06:45 »
Vokil, Viara i  pradedo im Bleik.

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #36 u: 23. 10. 2008. 14:25:29 »
lijepi su željo,svaka čast,kako rade jesu li sljedoglasni

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #37 u: 03. 02. 2010. 23:34:44 »
Ima li u Srbiji ili na prostorima bivše Yu još netko ovakve pse? Zna li itko kako im idu cijene? Kad pogledam ove slike više bi ih volia nego balkance.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #38 u: 03. 02. 2010. 23:42:21 »
pridružujem se pitanju od Hrvoja pa ako tko ima kakvu informaciju -javite-vrlo interesantni psi i za raspravu koju sam želio čuti-novi goniči.Znači daih ima samo treba pronači.Pozdrav svima-DEDA M.... z14

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #39 u: 04. 02. 2010. 09:24:25 »
Kolege zašto mislimo da je taj bugarski bolji od Posavca,Balkanca,Trobojca,Istarca ili Crnogorskog pl.psa..... tj od naših ispitanih i priznatih goniča ,oprostite mi ali propustio sam Bosanskog Baraka,to su psi koji su na našim terenima utvrdili genetiku i krvne linije su već dobro izfiltrirane,pa nije taj bugarski gonič sad nešto nadprosječno, niti je fizički jači ,niti je posebno ljepši a na kraju vidimo da je nepoznanica,svaka čast onom ko želi probati i čestitam kolegi iz Bugarske vidi se da se čovjek trudi ,ali zašto vlada mišljenje da je nešto strano uvjek bolje od našeg.Pozdrav kinolozima.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #40 u: 04. 02. 2010. 19:20:33 »
Pozdrav kolega Zelenadolina! Slažem se u potpunosti sa tvojom teorijom. Za mene je slika tisuću riječi. I sudeći po ovima gore, što ih je kolega iz Bugarske postavio, gledajući liniju pasa od glave do repa, mogu samo zaključit da se radi o iznimnoj kvaliteti. Nažalost ovakvu liniju pasa ja još nisam vidio kod nas, niti na ovom forumu, uz veliko poštovanje prema svim našim pasminama. Nebi ulazio u debate koja je pasmina bolja, odnosno lošija, al moje je osobno mišljenje da su ovi psi sve samo nisu loši.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #41 u: 04. 02. 2010. 21:06:13 »
Kao što sam rekao i prije,svaka čast kolegi iz bugarske,mi na ovim slikama vidimo crne ,žilave i sposobne pse koji se meni osobno izgledom na prvi mah sviđaju ,ali mi otim psima malo znamo ili ništa pa nebi bilo fer da ih pogrešno komentiramo, ali opet imamo širi izbor naših goniča pa bi njima dao prednost i trebamo držati do svoga, kao što kolega iz bugarske drži do svoga.Pozdrav.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #42 u: 04. 02. 2010. 22:55:56 »
Mislim da je to više manje slično kao i balkanac i crnogoski planinski gonič. Ja bi ga svakako volia imat.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #43 u: 05. 02. 2010. 00:30:16 »
Dobra vam večer-čitam Hrvoj i Zelenu Dolinu-tekstove pa ču nešto reči ,i nadam se da nečete zamjeriti.Ja volim sve pse ,svaki zaslužuje to ali svaki na svoj način -ali što sam ja prije pitao-ima li ko kakva saznanja za neke druge goniče na ovim prostorima uz več naše poznate.ZEL.Dolino a zašto n.p.r. nebi ti drugi goniči mogli uz naše i njihovo iskustvo i urođene osobine biti dobri -odnosno podrška našima-zašto ne.Samo da se kužimo ,ja znam da je to velika zafrkancija i ulog ,trošak i sve što ide uz to ,a u današnje vrijeme je to teško i možda profulana kombinacuja-tko zna možda bi bila i dobitna.Trebalo bi probati možda i uspije,ali to je izazov koji če u današnje vrijeme malo tko probati-zar ne.Ali to je samo pitanje o kome se može samo ovako pričati.Problem je ako ta pasmona nije priznata ,onda je big problem .Ako bude priznata ja ču MOŽDA otiči i u taj izazov,vidičemo,Negdje sam proćitao kako su nekog psa nakon puštanja u gater brzo iznesli van-ranjenog.Naravno da su to neznalice koje nemaju pojma o ničemu,jel pas se u gater pušta kao mlad na manju svinju a ne na dedu ili baku od malih d.s.i onda se ljudi uplaše i odustanu,kao i mi manje više SVI.Zato da bi se dobila prava slika o nekoj novoj pasmini i korisnosti treba proči ipak malo više vremena-zar ne.Da ne duljim -pozdrav DEDA M.... z14

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #44 u: 05. 02. 2010. 07:30:22 »
Deda nisam ja rekao da je neko bolji ili  lošiji nego ,moje mišljenje da takve goniče mi već imamo u svojim pasminama,a isto tako pozdravljam svakoga ko proba nešto novo.Pozdrav .