Autor Tema: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL  (Posjeta: 42286 vremena)

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #15 u: 11. 12. 2009. 07:03:52 »
Ja mislim da bi mi trebali nase springere uraditi kao poentere i setere  z2  Ne verujem da bi pogresili, samo neznam sta ce se desiti ako nauce da markiraju  d4

ja mislim da neće fermat - ipak im je u genima retriving teaa  z2

nego gledao sam na youtube-u rad springera i naručio sam i dvd(jako je dobar) d4

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #16 u: 11. 12. 2009. 13:37:28 »
Mozes li da postavis snimak sa youtuba?
Ja sam samo slusao i po nesto video, ali mnogo toga mi je nejasno pogotovo oko utakmica u radu.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #17 u: 11. 12. 2009. 14:29:30 »
Mozes li da postavis snimak sa youtuba?
Ja sam samo slusao i po nesto video, ali mnogo toga mi je nejasno pogotovo oko utakmica u radu.

sawa - ideš samo na youtube i tražiš springer spaniel hunting

što se tiče dvd-a naručiš na +385 91 595 9491 - suzy zadar

pozz  rol

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #18 u: 11. 12. 2009. 14:40:39 »
IPO za dizače divljači; španijele:

-da bi pas polagao IPO mora prvo dobiti ocjenu eksterijera, a to se ne može dobiti prije 9mj starosti psa. Logično, najranije kad pas može pristupiti IPO-u je sa 9 mjeseci!

- prvo i možda i najbitnije je provjera na pucanj - naravno pas se ne smije preplašiti - obično se izvodi tako da se svi psi s vodičima poredaju u polukrug - lovac i sudac dođu u sredinu, ispali se hitac u zrak i sudac promatra mirnoću na pucanj (pas se ne smije stiskati uz noge ili pokušati pobjeći)

- onda se radi vlečka da bi se ispitao nos tj. rad na tragu - netko uzme zeca (mrtvog) i na početku traga se stavi malo dlake i vuče se po terenu cca 50 m i skrene u desno (dakle trag u obliku slova L) i ostavi zeca - ti potom dolaziš s psom na povodniku sudac ti pokazuje gdje je početak traga i tada se navodi psa na njega i pušta s povodnika -pas bi trebao spustiti nos i po tragu pronaći zeca (što brže i veselije to odradi dobije se više bodova) - to je ujedno i provjera na dlakavu divljač

- potom se ide na vodu gdje se s psom stoji uz rub i netko baci divljač u vodu i pas mora otplivati do nje (to se uvijek radi u dubokoj vodi tako da pas mora plivati)

- zatim još provjera na pernatu divljač – drži se psa za ogrlicu, a 10-ak m dalje je lovac koji ima pernatu divljač - on pozove psa po imenu i kad ga pas pogleda baci divljač što dalje – pušta se psa i on treba doći do divljači i aportirati

- postoje 3 nagradna razreda po pojedinim stavkama ,može se dobiti više ili manje bodova, a sudac još gleda i poslušnost tj. vodljivost psa u toku ispita (dakle da se ne natežete s povodnikom, kad se pozove da dođe i sl.) , stil traženja (što niži nos, veselje za rad...) ali to su sad već finese...

Još se može zaraditi bodove na odloživosti (to je samo za bodove ,to pas ne mora radit) - znači maximalan br. bodova dobiš ako se psa polegne i odmakne se od njega cca 15-20 m pričeka se pola minute izvrši se pucanj u zrak,sudac te prati, i zatim se vratiš - pas treba ostati u položaju u kojem je ostavljen - ako sjedne dobiva se nešto manje bodova, a ako ustane ništa...

evo-laički objašnjeno-ako ima netko šta za dodati nek nadopuni  d4

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #19 u: 12. 12. 2009. 01:07:18 »
Dosta teorije, prosto nemam volju da citam sta sve pise po nekim pravilnicima.
Springer je vrhunski pas !
Da li pise da moze da radi i krvni trag?
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #20 u: 12. 12. 2009. 01:11:10 »
Kolega,
ocigledno ili slabo lovite sa springerima, ili vasi seteri i poenteri drze nisko glave.....
Naravno da svim psima semenje upada u oci, ali rasama poput poentera ili NKD-a drasticno manje nego springerima....
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #21 u: 12. 12. 2009. 01:15:35 »
A sneg im je prosto omiljen !
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #22 u: 12. 12. 2009. 16:47:23 »
Kolega,
ocigledno ili slabo lovite sa springerima, ili vasi seteri i poenteri drze nisko glave.....
Naravno da svim psima semenje upada u oci, ali rasama poput poentera ili NKD-a drasticno manje nego springerima....

Ej SUMO jel ti slabo čitaš ili si previdio post-pa ja sam tek nabavio springera a uzgajivač sam pointera i njemaca preko dvadeset godina,ali moji kompići imaju springere pa nešto znam što sam i vidio.
Da moji pointeri drže nisko glavu ne bi pas imao INT CH a kuja odličan u radu.

A vezano na ispit krvnog traga to se isto može polagati tko želi platiti ispit.
Informacije možeš dobiti kod Petra Klarić i Josipa Szabo-oni su suci za sve tipove ispita za springere.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #23 u: 14. 12. 2009. 13:36:24 »
Postovani kolega,
odlicno sto gajite poentere i nemce. Gajim i ja nemce vrlo dugo. Elem, steta sto niste blize, pa da na nekom lepom mestu malo divanimo o tome kako se nosi glava, koliko je to visok korov kad se lovi, kakav je oblik i izgled oka i ocnog kapka kod nemca, a kakav kod springera i slicno.
Nemam potrebe da skupljam savete, springere drzim vec 12 godina. Medju prvima sam ih hvalio po novinama i spec.revijama.
Srdacan pozdrav z10
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #24 u: 14. 12. 2009. 21:47:14 »
Poštovani mladi kolega
isto tako meni ne trebaju savjeti za springere jer su mi osobni prijatelji prvaci države za 2009 god. g.Zetović i g.Jakopović  dlovac

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #25 u: 15. 12. 2009. 09:52:47 »
Ma nema problema,
pozdravite ih u moje ime z10
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline grga

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #26 u: 20. 12. 2009. 21:46:49 »
poštovani,imam špringerku crno bijele boje iz uzgajivačnice "molvarska",stara je 2 god....birao sam između bretonca ili špringera onda je mome ocu prepuručio gospodin jakopović nevenko-STRIC špringera i prezadovoljan sam pasminom....inače imam i njemca oštrodlakog od baćurina....savjete za lov sa špringerom dobivam od dragog prijatelja gospodina harija heraka....i što više želim promicati ovu pasminu.....s poštovanjem.....uskoro slijede slike...

« Zadnja izmjena: 27. 12. 2009. 16:34:50 od Nosler »

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #27 u: 27. 12. 2009. 16:33:39 »
zahvalio bih sawi koji mi je poslao pravilnik o radu špringera i kokera

ali pozivam ovim putem sve vlasnike eng.špringera da stave malo fotki ili

video u radu sa svojim špringerima- naime uvijek je dobro vidjeti nešto novo  d1 d1 d1

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #28 u: 27. 12. 2009. 23:39:29 »
Pa gde si ti sampioni?
Danas kisa ceo dan, fazan polece, los pogodak, krilo, bezi.... springer u skoku preko vode, malo ga zeza vlazna podloga, uspeva da ga stigne kroz trnje i efektno prenese preko z14
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
« Odgovori #29 u: 29. 12. 2009. 16:12:13 »
Pozdrav špringerašima z10 i jedna malena obavijest-

na portalu   www.vidoemo.com   ima videa o radu špringera i
sa špringerima "ko u priči" d4

isto tako nema samo o njima već i o svim pasminama i bolji
je video d1 nego na youtube-u. d4 ;D

pozz veliki svima od D.