Autor Tema: Engleski poenter  (Posjeta: 71472 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: poenter
« Odgovori #30 u: 05. 01. 2009. 12:19:32 »
Prije svega pas mora besprijekorno dolaziti na poziv bez obzira kakvu u trenutku poziva imao zanimaciju.
Kad si u polju, pustiš psa da radi i kad smatraš da je dovoljno daleko zoveš ga. Nakon nekog vremena će pas shvatiti koliko daleko smije ići i počet će se vraćat. Imao sam bretonku i kad sam smatrao da je dovoljno daleko, viknuo sam "nazad", ona se okrenula napravila krug oko mene i opet ispočetka.

Poenteru ti je inače normalno da ide jako daleko. 

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: poenter
« Odgovori #31 u: 05. 01. 2009. 12:30:42 »
 Da, to i radim bojala sam se samo da prečesto ne tupim psa pa da olako ne shvati poziv. Za mene je to naredba koju bezuvjetno mora poslušati a još je mlad i zvrkast.
"Poenteru ti je inače normalno da ide jako daleko."... primjetila sam i to mogu tolerirati na otvorenom terenu ali kad ga ugledam na drugom/trećem brdu, koma!
  Voljela bih vidjeti kako radi u lovu, je li to moguće s obzirom da nisam lovac? Postoji li mogućnost da me recimo poznanik lovac povede s psom u lovište?
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: poenter
« Odgovori #32 u: 05. 01. 2009. 13:43:43 »
Ako netko ima mogućnosti da te vodi, zašto ne?

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #33 u: 05. 01. 2009. 14:13:55 »
Prekrasan je  nosl  Mi nikad nismo imali pointera s toliko crne dlake a baš su mi simpa  nosl

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #34 u: 05. 01. 2009. 19:09:53 »
 Hvala!
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: poenter
« Odgovori #35 u: 05. 01. 2009. 19:23:17 »
Da, to i radim bojala sam se samo da prečesto ne tupim psa pa da olako ne shvati poziv. Za mene je to naredba koju bezuvjetno mora poslušati a još je mlad i zvrkast.
"Poenteru ti je inače normalno da ide jako daleko."... primjetila sam i to mogu tolerirati na otvorenom terenu ali kad ga ugledam na drugom/trećem brdu, koma!
  Voljela bih vidjeti kako radi u lovu, je li to moguće s obzirom da nisam lovac? Postoji li mogućnost da me recimo poznanik lovac povede s psom u lovište?
Upari ga sa seterom ili nečim sličnim pa će biti kraći  z30

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #36 u: 06. 01. 2009. 07:51:52 »
svetogrđe  pesi
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #37 u: 06. 01. 2009. 09:35:07 »
Ma ne  pesi   uf                  isuseeee  rol
U paru ih istrčavati  z30

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #38 u: 06. 01. 2009. 12:08:13 »
 Ma to već radim s maltezerom  uf
eto nemam settera a i ne kužim baš terminologiju  sor ... rol.. hao
 
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #39 u: 06. 01. 2009. 14:05:37 »
Ma i ja sam se krivo izrazila  ;D Uuuuuu, maltezer će ga 100% skratiti, na kraju će ti biti stalno pod nogama   happi weeeeeeeeeee što su slatki  nosl

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #40 u: 06. 01. 2009. 14:30:54 »
 Ma ne pomaže...
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #41 u: 06. 01. 2009. 15:40:30 »
Tko ga inače hrani? Moji najviše slušaju brata jer on s njima provodi najviše vremena. Mene slušaju dok ne ugledaju nešto, onda se mogu slikati  happi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: poenter
« Odgovori #42 u: 06. 01. 2009. 15:49:36 »
Upari ga sa seterom ili nečim sličnim pa će biti kraći  z30
svetogrđe  pesi
Ma ne  pesi   uf                  isuseeee  rol
U paru ih istrčavati  z30

 hao
« Zadnja izmjena: 06. 01. 2009. 16:29:39 od mawerick »

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #43 u: 06. 01. 2009. 16:11:59 »
Dali pas obraća pozornost na  tebe prilikom istrčavanja odnosno dali ti se konstantno vraća i odlazi ponovo i ipak gleda gdje se ti nalaziš ili juri gdje on želi dok ti se ne smiluje da se vrati......          dali ide daleko ljevo i desno ili napred u dubinu terena.................dali ga istrčavaš u prirodi gdje ste sami ili na nekim gradskim površinama gdje ima još podražaja iz okoline..........koliko je vezan za tebe

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #44 u: 07. 01. 2009. 08:19:04 »
 Pse hranim ja, a u šetnju(uglavnom u polje-prirodu) idu svakodnevno dva puta. Živimo u predgrađu i ovo je definitivno raj za pointera. Čim izađem iz dvorišta u polju smo. Pas radi tipično za pointera odlazi lijevo- desno-naprijed onak radi petlje po terenu i vrlo daleko i brzo mada ne uvijek. (kolega kinolog mi je rekao da je to skroz tipično za te pse). I vraća se ako ako stanem ili ga pozovem. Dolazi i kad se zaigra s drugim psom na poziv. Ali ponekad ga moram počesto zvati jer je stvarno predaleko (500-700m). Mislim da bi rad u društvu drugog(kraćeg) psa bio super. Na terenu ga maltezer uopće ne zanima. Imam još jedan problem, poplašili smo sve na našem području pa rijetko markira ptice jedino srne a one odmah potrče a onda pojuri i on za njima. Tada ne posluša baš na prvu... Inače vrlo je vezan za mene i poslušan a u stanu predobar...
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja