Autor Tema: Engleski poenter  (Posjeta: 71058 vremena)

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #300 u: 07. 06. 2017. 15:36:42 »
Gabro lijepi ti poenteri ja jednog dobijam na poklon ali neznam kakvi su kao rasa i kao lovni psi  ovako fizicki mi se svidjaju, imao sam bretona 13 godina i bio jako zadovoljan sa njim ali mi krepao u subotu uvecer kad sam se vratio iz lova srnjaka  paci pa trebao bih sebi opet pticara nabaviti.
Moja puska,moj pas i ja

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #301 u: 07. 06. 2017. 23:48:29 »
Moj ima 9 godina sad. Do nedavno isao kao metak, pocela ga kraljeznica zajebavat i na momente je potpuno gubio zadnji kraj. Mislio sam da je gotov. Nagli pokret, zacvili i ostane ukocen. Sad je bolje ali ne vjerujem da ce moci u lov vise. Inace mu godine nisu problem i mislio sam da ce bar jos koju loviti po kondiciji i snazi. Sto kaze Gabro, zna biti i ljut nekad. Ne sljivi nikoga, miran je i drugi pasi ga ne zanimaju. Ali ne diraj jer ako popizdi hvata pod vrat. Inace velika maza, zna nekad biti i dosadan. Ne da mi marendat u miru pa ga moram vezati. Nece blizu hrane jer zna da ne smije, nego meni u krilo pa me gura i namjesta se. Kad mu dajem jesti opet me gnjavi i mazi se, ni ne jede dok sam kraj njega. Jako privrzen meni, ostale bas ne dozivljava. Ide po krsu ko divokoza, u vodu isto u sred zime bez problema. Ma cudna i posebna bestija skroz. Aristokracija totalna.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #302 u: 08. 06. 2017. 06:53:08 »
Imao sam poentera, bjelo crni, nije bio brz ali je dobro fermirao i donosio divljač, bez problema. Otac je imao crne, bili su brzi i dobri psi. Sad nemamo šta loviti sa poenterima  paci

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #303 u: 08. 06. 2017. 09:53:36 »
Grome i moj breton je imao problem zadnje dvije godine sa zadnjim nogama jako tesko se kretao i cvilio i na kraju samo lezao po cijele dane i kraj.  paci Ma najverovatnije nabavicu sebi poentera mada ih niko nema kod mene sve njemci i seteri.
Moja puska,moj pas i ja

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #304 u: 08. 06. 2017. 09:58:41 »
Zavisi sta loviš, kod pointera zaboravi krvni trag, oblajavanje i sl. Ako ces samo u polje onda ok, ako ćeš pomoćnika za sve onda radije njemca. I moj breton je kraju, izdaju ga kukovi tako da jedva hoda. 14 godina mu je, trebao bih ga uspavati ali nemam srca. Jos se ne pati, jede dobro i sve to. Sve odgađam jer nemam snage to izdržati.
« Zadnja izmjena: 08. 06. 2017. 10:03:33 od grom »

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #305 u: 08. 06. 2017. 10:43:38 »
Nemoj ga dirati i ja sam svast razmisljao da mu olaksam muke ali nisam imao srca i gotovo, poslednjih par dana nije ni jeo vode pio iz dlana a i prije toga hranjen iz ruke  paci eto nisam imao srca a vratio se iz lova srnjaka navecer a on krepao kazu mi moji  paci paci. Meni pticar treba samo za polja lov fazana, prepelice, nekada sljuka i to je sve a za ostalo imam gonice. Njemca nebih nikada uzeo iskreno mi se nesvidja i gotovo ili poenter ili breton.
Moja puska,moj pas i ja

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #306 u: 08. 06. 2017. 12:57:07 »
I meni je breton bio br.1., pa došao pointer koji je poseban na svoj način. I zadnja kuja NKD koja me oduševila u svakom pogledu, a nisam volio nijemce uopće. Ali ona radi SVE, dok ostali nisu. Volja te na vodu, krvni trag, prepelice, šljuke, jarebice, fazane....avion od psa. Iako te u potpunosti razumijem, breton ce uvijek imati mjesta kod mene.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #307 u: 12. 10. 2017. 16:49:50 »
Tu je negdi...lipooo miriše....

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #308 u: 12. 10. 2017. 18:35:20 »
 1liga d4 Kakvi tereni...Kod nas se to moze samo sanjati..Sve je obradjeno,kanali istarupirani..Pointeri su mi posebni,ferma,kuliranje..Stavite jos slika..

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #309 u: 12. 10. 2017. 19:54:15 »
Ovo je Vrličko polje, ovde je več druga krajnost, skoro ništa obrađeno, polje zaraslo, kanali isto a toliko toga mi moglo dat to plodno tlo. Ima par jata jarebice ja mislim da je ovo ferma na poljku... Nemam puno više slika, imao sam dosta na jednom hard disku ali je riknuo i skupa s njim slike... Ima nešto na prijašnjim stranicama... Pogledat ču ako nađem još nešto...Evo ovakvih par, poslao mi jedan dobar čovjek tu s foruma ima neko vrijeme, živio ti meni  zagi zagi zagi...
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2017. 20:08:50 od Gabro »

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #310 u: 12. 10. 2017. 21:56:27 »
Prelijepo..Ovakve slike sam vidjao na porculanskom posudju kod starijih lovaca..Ima li sanse da povecate fond poljske jarebice I malo "uredite" loviste za ovakav tip pasa I lova?Oni se ne snalaze bas najbolje kod nas..Trnje,kupina..jake zime..Zivjeli I vi meni kolega,drago mi je vidjet pticare bilo koje pasmine u akciji..

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #311 u: 13. 10. 2017. 09:44:13 »
Ovo nije moje domicilno lovište iako sam član, imam vozit do ovde nekih 1 i 15 tako da i nisam u terenu koliko bih htio. Isto tako kao friški član nemam nekog utjecaja nit bih se htio mješat u politiku udruge. Inače udruga kao udruga jako dobro funcionira, ima odlične terene sa zadovoljavajučim brojem divljači, vodstvo je dobro organizirano i profesionalno. Vjerujem da bi se brojno stanje poljke moglo popravit ali u prvom redu zato treba dosta rada i volje kao uostalom i kod uzgoja sve vrste divljači. U ovoj udruzi večina ljudi je orjentirana na lov goničima (svinja, zec...) a i ono šta lovi sa ptičarima lovi grivnu i šljuku. Ovo polje na slikama se lovi samo kad je lov na  prepelicu a ostatak godine ne. Poljka se ne lovi. E sad za revitalizaciju poljke trebao bi postojat interes a vjerujem da bi se postigli rezultati. Gdin. Viktor Šegrt je nedavno izdao knjigu na tom području pa vjerujem da bi se moglo izvuč korisnih podataka koji bi pomogli u tom naumu. Samo kao šta rekoh treba interes i entuzijazam koji bi potakao rad a pošto je poljku teško podignit na neki nivo da bi mogla postat divljač za redoviti odstrel a opet područje nije tog kapacatiteta da se prodaje miris kao recimo u zaleđu Zadra teško da če doć do nekih značajnih promjena. Lakše je danas postavit par hranilica i imaš svinje za odstrel, nego se borit za popravak fonda sitne divljači šta je puno teže i kompliciranije pogotovo u suhoj Dalmaciji. Tako je to u večini lovišta u RH, linijom manjeg otpora, nažalost ili ne ovisi kako ko gleda  Ovako ima par jata za lagani trening pasa za ovih nekoliko članova koji to vole i to je opet više nego na večini mjesta.
A šta se tiče pointera imaju oni di letit, hvala bogu ima planine, grivne, šljuke....

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #312 u: 13. 10. 2017. 14:51:08 »
 bravooo
Svaka cast za osvrt..Bilo kako bilo,privilegija je tamo loviti I imati teren za obuku pasa..U mojem maticnom drustvu imamo samo na papiru podrucje izdvojeno za obuku pasa..Prisiljeni smo improvizirati..A sto se tice odrzavanja lovista I fonda autohtone divljaci, bez entuzijazma nema nista..lijep pozdrav kolega!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #313 u: 13. 10. 2017. 17:01:29 »
Da entuzijazam čini čuda jedino tako se mogu ostvarit rezultati!! Samo čovjek treba volit ono šta radi i mora vidit neki cilj/svrhu ili nazovimo ga tako osobni interes (nažalost tako, je malo ljudi danas gleda na sveopće dobro ;D) tako da je teško uvjerit čovjeka šta mu je primarna divljač divlja svinja ili opčenito krupna divljač da bi trebao odradit 10 radnih akcija + određeni odstrel predatora da bi uzgojio stabilnu populaciju trčke, fazana, grivne ili ne znam čega već.... To je donekle i razumljivo jer danas je svatko u nekakvoj osobnoj strci s vremenom ili s finacijama ili najčešče oboje pa kad je vrijeme za lov svatko proba sebi namjestit kako mu paše da se malo izgušta.
Ali pobejgosmo od teme, živjeli nama naši pointeri i opčenito naši lovački pomagači  zagi zagi

Offline Posavac27

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #314 u: 13. 12. 2017. 08:14:26 »
Kao sto je rekao shakespeare svako dobro zlu vodi ako nije dobra ruka sto ga vodi. To potpuno vrijedi za poentera. To je pas sa najjace izrazenim nagonom za povom od svih lovackih pasmina, ali ako nemas vremena da ga izvodis cesto ili da mu omogucis pristup divljaci bolje da ga ni ne nabavljas