Autor Tema: Engleski seter  (Posjeta: 153948 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #750 u: 26. 12. 2016. 21:07:07 »
Nije mi ni Rio ništa sporiji od njega!!
Znači mali je to zapravo krenija, ajde bravo  1liga!! Nema veze pogodit češ drugi put glavno da on radi. Ima još dva miseca na benu lova, tukni mu 10 ak komada i eto ga bit če ka  zingerica  zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Engleski seter
« Odgovori #751 u: 27. 12. 2016. 14:26:33 »
 pesi
Gabro ovi bi u nas u pet metri sve četri noge na vakvu trku polomija.
I zaboravija san ti reć maleni danas već odradio prvu samostalnu fermu i ja omašio uf
Od rođaka pas je tako u trku slomio nogu. Udario u komad betona koji je bio u travi na krah vinograda.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #752 u: 27. 12. 2016. 15:29:04 »
Ja ne znam kako se ovi moj ne polomi !! Kad ga pustim u polje u Vrlici, ide ka majmun, ne pazi ništa a parcele su podiljene malin kanaličima širine 30 ak centi, dubine po metra i sve je lipo zaraslo u travu tako da se ne vidi. Da vidiš kad pogodi u punom galopu u taj kanal prvim nogama kako se pribije  hao hao!! Prsima u brinu i onda salto!! Ali diže se i opet pun gas!! Debil...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Engleski seter
« Odgovori #753 u: 27. 12. 2016. 19:08:38 »
Gabro godine idu, sporijega pasa nabavi.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #754 u: 27. 12. 2016. 19:22:45 »
Doče i to na red neka za sada ovako.... zagi zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Engleski seter
« Odgovori #755 u: 27. 12. 2016. 19:26:21 »
Lipo je to ali ja slabo lovim u polju i ne da mi se s tim zajebavat. Za sada mi njemica najbolje leži ali kad je vodim samu bez pointera. Niti je duga previse, niti kratka. Njemu je deveta godina, ali jos uvih šiba nemilo.

Offline RUSKI

  • K 100
  • **
  • Postova: 397
Odg: Engleski seter
« Odgovori #756 u: 27. 12. 2016. 21:28:57 »
Nije mi ni Rio ništa sporiji od njega!!
Znači mali je to zapravo krenija, ajde bravo  1liga!! Nema veze pogodit češ drugi put glavno da on radi. Ima još dva miseca na benu lova, tukni mu 10 ak komada i eto ga bit če ka  zingerica  zagi
I mene iznenadija,a i kolega Duje ga fali sad čemo vidit dalje šta će bit.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #757 u: 08. 09. 2017. 17:20:12 »
Ovde slabo,tema mrtva.
Evo moga debeloga Ria, čeka tatu da se vrati u međuvremenu ferma grlice po boxu. Koji je to rasni pas držat če fermu sve dok se ja ne vratin, tamo negdi oko 1.12.  ;D ;D. Malo san ga ošiša gadno, rep mu je ka u miša...

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Engleski seter
« Odgovori #758 u: 09. 09. 2017. 09:40:58 »
Dobar je Rio, dobar, nije gladan...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #759 u: 09. 09. 2017. 13:21:12 »
Ma di gladan ima 100 kili!! Bili smo na prepelice, budala se ubija od trke, pošto ne zna pomalo pa ga lipo kolpalo prid kraj!! Mora san ga nosit do auta po puta, i ja san se iskilavija, i onda je doša sebi. Ja ne znam šta mu bi ja mislim da je kičma ne virujen da je srce. Vode smo nosili dosta priko 10 litara pili su stalno ali ipak vručina je vručina. Samo se izvrnija i počeja žalit, ukočija se nekako, ja doša do njega malo ga vodom malo masaža (bez happy enda ;D) nekako se diga nakon 10 minuti ali sve slabo na zadnje noge, leluja. Nakon po ure doša sebi. Slično mu se dogodilo ima 2 godine. Ima pas sad 4 godine. Uvik u mene nike betežne beštije... uf

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Engleski seter
« Odgovori #760 u: 09. 09. 2017. 13:48:00 »
Pregrijavanje... psa odma u hladovinu i močiti ga s vodom. Čuvajte pse u vručini, možete ga izgubiti za uvjek.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Engleski seter
« Odgovori #761 u: 09. 09. 2017. 19:38:54 »
Gabro to se ovo lito dogodilo mojem pointeru. Primjetio sam najprije da je slabiji na zadnje noge, nije moga skočit uz među itd.. odjednom je doma zacvilio i ukočio se, osta paraliziran. Stao bi tako i ne bi se micao nikako. Onda bi nakon par minuta oprezno se diga. Mislio sam čak da je nešto s glavom, nisam ima pojma pa ga masira i sto čuda. Uglavnom, skonta sam da je kičma, nema šta drugo biti. Par dana je bio skroz slab na noge i mislio sam da je gotov. Ali je jeo normalno i sve, samo što bi ga svaki dan ukočilo i to uvik kad bi ja došao pa bi počeo ludovat. Sigurno bi ga uklještilo. Nisam ga pušta nikako, tek od neki dan pomalo. sad je ok i trči normalno ali vidim da još nema snage nazad kao prije, štedi zadnji kraj i nekako čudno noge baca. Uglavnom je bolje i ne događa se da ga ukoči. Bila je velika gužva po mistu, a i nisam ima vrimena vodit ga u more. Kažu da je plivanje dobro za to. sad neka malo vrime popravi pa ću ga odvest par dana na plivanje. A i godine je natuka.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #762 u: 09. 09. 2017. 20:28:01 »
Ma nekako mi se najviše čini da je nekakvo grčenje mišiča usljed dehidracije i pojačanog napora po vručini a još je i pre debel ili eventualno neki problem s kičmom neki živac. Ne virujem da je srce ili moždani lagani jer bi bacija pinu na usta a i ne bi cvilija. Samo sam čuja da žali nekako neobično kada mu je noga negdi upala ili nešto slično. Došao do njega vidim da je nekako čudno zgrčen pokušava se dignit a ne ide. Prvo sam pomislio da je poskok, pregledam ga dobro vidim ništa. Malo ga polijem vodom, malo dam u usta, malo ga izmasiram, pustim da odane i on lagano za menom i nakon 150-200m vidim da mu opet pleše zadnji kraj. Onda sam ga nosija neko vrime i kad sam ga spustija doša je sebi. Lagano u auto i doma, oko kuče je kunja dan dva ali ništa neobično tako su i inače satrani nakon lova. 3 dana nakon toga odlovili smo normalno i nakon toga još 5-6 lovova sve u redu. Bila su još 3 pasa, moj pointer ima priko 9 godina i nikome ništa. Nosili smo 10 litara vode i pojili ih stalno. Bilo mu je slično i prije 2 godine isto prvi dan lova kad je bilo vruče dosta. Ma budala ne zna normalno nego stalno vaz gas pa šta bude, dobro je i živ...

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Engleski seter
« Odgovori #763 u: 10. 09. 2017. 00:25:52 »
Gabro, po svemu što ste opisali, djeluje kao epilepsija. Kod napada epilepsije simptomi nisu uvijek onakvi kakvi ih mi poznamo najčešće ( pjena na usta npr ). Ukoliko napadi nisu česti, ne trebaju lijekovi, odnosno terapija jer nakon nekog vremena, doza se mora pojacavati stalno. S obzirom ds ste primjetili kad mu se to događa, malo ga stedite i biti će te još dugo ekipa i uživati! Toplotni udar po meni nije jer to jako malo pasa preživi.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #764 u: 10. 09. 2017. 07:53:10 »
A ne znam ovo muje drugi put u 4 godine s tim da je prvi put bilo blaže. Oba puta pod sličnim uvjetima, lov za velike vručine, nakon duljeg mirovanja, bez kondicije. Ima punoooo odlovljenih sati, puno pua smo lovili po cili dan, i po par dana za redom i to teške terene u kršu, zimi nikad problema. A vidit čemo ja mislim kad dođe u formu da ne bi tribalo bit problema.