Autor Tema: Engleski seter  (Posjeta: 153748 vremena)

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #675 u: 12. 10. 2014. 22:07:48 »
Pozdrav seterasi

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Engleski seter
« Odgovori #676 u: 17. 10. 2014. 20:24:38 »
Moja damica Tota raste kao gljiva





A bracek se pravi Englez







doslovce, kroz par dana putuje u London.

Offline falconet

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Engleski seter
« Odgovori #677 u: 27. 10. 2014. 13:13:59 »
E to ti je to,ja prie par dana svom na pecaljku, al nece nikako zaleti se dva puta nece stane a kasnie nikako.

To je još mlad pas a več toliko imaš kontra njega.To su sve predasude a to nije dobro ni za tebe niti za psa.
Prvi lov u prepelice ? Stavi se u njegovu kožu pa se zamisli  da te netko sa onakvim prirodnim kapotom po prvi put odnese u lov i to na prepelice, liti u Dalmaciji. To što je pas od 5 mjeseci tražio hlad, govori samo da je pamentan pas. Moj ti je savjet da se ne brineš i budš strpljiv. Sad če taj pas več imat oko 6 mjeseci i vdit češ da če proradit fermu na Šljuku.
Budi prijatelj sa tim psom i daj mu šansu, on osiječa tvoje frustracije i samo češ više zakomplicirat stvar ako si nervozan. Engleski Seteri su specijalci i sazrijevaju malo kasnije, ali ti kasnije svo tvoje ukazano strpljenje i te kako vrate.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #678 u: 31. 10. 2014. 19:01:30 »
Pozdrav seterasi


Offline Setter

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Engleski seter
« Odgovori #680 u: 23. 11. 2014. 15:24:24 »
Bok ljudi novi sam na forumu...dobio sam stene eng.setera prije 2 mjeseca,imala je 1 mjesec kad je odvojena od majke sad su joj 3 mjeseca ali mi se cini previse mala..covjek koji mi je dao se lose brinuo o stencima pa je zato rano i odvojena ...jel netko imao slicno iskustvo oce li izrast do normalne velicine ili ce ostat manja? kad je usporedivam sa drugim stencima od 3 mjeseca ona se cini dosta manja pa ako netko zna nek odgovori.hvala

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Engleski seter
« Odgovori #681 u: 23. 11. 2014. 17:30:38 »
Samo ti sad dobro brini o njoj,hrani mesom i povrćem,rižom. I polako na teren. Moze zbog navedenog biti manja ali je tek u razvoju tako da se ne iznenadis ako prestigne ove druge.

Offline ivica

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Engleski seter
« Odgovori #682 u: 26. 11. 2014. 08:23:21 »
Ako je zanemarena vjerovatno je u ovoj fazi zakržljala napravi kako ti je rekao Grom bude se ona izvukla.Ne možeš uspoređivati štenad od različitih roditelja pošto ni oni nisu svi iste visine a i genetika je čudo kod mene se jednom desilo da od dva relativno niska roditelja dobijem izrazito visoke i krupne pse tako da tu nema pravila. Hrani ju voli ju ako se pokaže da je dobra i vrijedna jedinka visina ti neće značiti ništa vjeruj mi.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Engleski seter
« Odgovori #683 u: 26. 11. 2014. 10:28:41 »
Obično ti najmanji iz legla budu nekako najbolji. Ja sam uzeo njemicu na neviđeno, zamolio čovjeka da mi ostavi ko sebi. Dobio najmanje i najluđe štene od svih. Ispala bomba na kraju,tuče brdo ko breton.

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Engleski seter
« Odgovori #684 u: 28. 11. 2014. 10:16:48 »
Setter, ovisi s kime uspoređuješ. Možda je malena od lovnih talijanskih linija, one su dosta sitnije od izložbeno radnih linija. A i odvajanje od majke sa samo mjesec dana je puno prerano. Dobra hrana i skrb čine čuda. Samo polako i kvalitetno i biti će sve OK.
Može li koja slikica?

Offline Setter

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: Engleski seter
« Odgovori #685 u: 30. 11. 2014. 21:03:55 »
Hvala na odgovorima.Brinem se o njoj jako dobro,poceo sam je lagano izvodit na teren i vec se vidi napredak.Pocela je i stajat u fermu na krilo od bene i fazana.Inace ima dobru genetiku od talijanski lovni linija ,usporedivao sam je isto s lovnim psima...Da li bi joj trebao dati neke vitaminske tablete ?Postavio bi slike,ali neznam kako.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Engleski seter
« Odgovori #686 u: 01. 12. 2014. 09:49:04 »
Daj joj VMP. To mi se pokazao kao jako dobar preparat i ja ga dajem i odraslim pasima kad je lov.

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Engleski seter
« Odgovori #687 u: 15. 12. 2014. 17:54:59 »
Štencima je dobro davati d3 kapi, kao i djeci, u ovim zimskim mjesecima bez puno sunca, kako bi se prevenirao rahitis. Ako ima kvalitetnu prehranu, ja ne bi dodavala vitamine, jer kod mladog psa mogu i štetiti ako ih dobija previše, a teško je reći što je previše. Recimo da mladi psi ubrzano rastu, ako im se dodaje previše kalcija i natrija, kosti će ubrzati rast i prije će početi okoštavanje, a to nije dobro jer mišići ne mogu pratiti rast, dolazi do bolova u nogama i šepanja na jednu nogu, to šepanje se neko vrijeme zadrži na tom udu, a kasnije se pojavljuje na drugome. Nije neki medicinski problem, neki psima u tom slučaju daju lijekove protiv bolova, moj savjet je ne, osim ako pas od bolova odbija hranu i vodu, te baš vidljivo pati. Inače dolazi do kontraefekta, tj pas trenutno ne osijeća bol, kreće se kao i normalno, tj pojačano da nadoknadi doba mirovanja, a kada tableta popusti imati će još jače bolove jer je preforsirao ionako bolne mišiće. Bez tableta pas neko vrijeme štedi spomenutu nogu i kroz koji dan dolazi do poboljšanja, uz napomenu da može situacija trajati i preko mjesec dana.
Ako je pas od talijanskih lovnih linija, onda je od sitnijih pasa i ne može biti veća. S vremenom će narasti do svoje pune visine, jedino se nadam da neće biti posljedica zbog ranog odvajanja od majke. Ima li malena rodovnik? Iz čijeg je uzgoja. Ne vjerujem da bi savjestan uzgajivač koji drži do svojega imena i uzgajivačnice psiće zapuštao i tako rano odvajao od majke. Vjerojatnije je da je u pitanju neki štancer koji forsira legla, rano odvaja kako bi se kojica čim prije ponovo parila.

Offline seteri

  • K
  • *
  • Postova: 58
Odg: Engleski seter
« Odgovori #688 u: 21. 12. 2014. 15:44:51 »
pozdrav seterasi

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Engleski seter
« Odgovori #689 u: 23. 12. 2014. 15:44:20 »
Malac skoro 6 mj.







Malo loš stav, ali stolić nam je postao mali.