Autor Tema: Irski crveno-bijeli seter  (Posjeta: 3088 vremena)

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Irski crveno-bijeli seter
« u: 30. 06. 2017. 22:31:25 »
Otvaram ovu temu jer me ova pasmina oduvijek fascinirala. Malo manje poznat od svoga "brata" crvenog setera. Prije su se koristili uglavnom za lov na ptice. Do prije nekoliko godina je bio jako poznat al je odjednom nestao. Pa evo ako znate više o ovom psu,kakvi je u lovu i jeste li vi ikad radili ili barem vidjeli ovog psa ? Po meni ova pasmina je ljepša od crvenog setera,a evo čak i razmišljam da ga nabavim,ali tako je kod mene uvijek. Kada vidim nekog novog psa želim ga uzeti,ali prođe me za par dana  happi

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #1 u: 01. 07. 2017. 08:27:14 »
U mojim očima, primat ljepote nosi Gordon seter, no nisam ga sretao u lovu, niti znam koliko je uopće lovnih gena ostalo u toj prelijepoj sorti.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #2 u: 01. 07. 2017. 09:16:39 »
ovakvog setra nisam nikada vidio nigdje, a kamoli u lovu.
iskreno receno, nisam ni znao da postoji.
kolega ivod, sto se tice gordona, imao sam priliku cesto bit u drustvu jedne mlade dame, naglasavam ovo mlade!  lizi, kceri jednog lovca, vlasnika dva gordona.
psi su bili fantazija, ko voli takav nacin rada psa.
ja bas i ne, meni su predugi, ali sto se ostalog tice, psi su me odusevili. zagi

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #3 u: 01. 07. 2017. 11:21:11 »
I crvenog i crveno-bijelog setera su uništili ovi ljudi koji su ih držali kao ljubimce. On je stvoren za lov,da trče,lovi,a ne da stoji u kući i sano leži. Prije su vremena bila bolja jer je svatko imao psa ili za lov ili da mu čuva stado ovaca,koza itd. Šteta da ovako lijep pas nestane. A što se tiče gordon setera,mislim da je i taj pas jedan od ljepših. Čak sam negdje pročitao da je nastao od irskog setera ( koliko je istine u tome,ne znam ). Nikad nisam radio ni sa jednim,ali bi jako volio pogotovo sada sa gordon seterom,jer kako kaže kolega deeejan,da su fantazija. Svakakve priče sam čuo o gordon seteru,neki govore da je spor,da je zastario,a evo sada da je fantastičan. To je sve do vlasnika kako je naučio psa.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #4 u: 01. 07. 2017. 11:51:39 »
na zalost, da. mnoge lovacke pasmine su upropastene zbog uzimanja pasa iskljucivo kao kucnih ljubimaca.

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #5 u: 01. 07. 2017. 15:00:16 »
Po meni bi se trebao uvesti neki zakon u vezi toga. Možda tu zvučim sebično,ali nemoj uzimati psa koji je namjenjen lovu za kućnog ljubimca. Ima puno pasmina koji su stvoreni samo za kućne ljubimce ( mops,buldog,maltezer,pudl ),uzmi njih. U Italiji ima zakon da nitko od civila ne smije držati pasminu po imenu Lupo Italiano. On je nastao sredinom 20.stoljeća mješanjem Njemačkog ovčara i izumrlog Talijanskog vuka. On se koristi samo u vojne svrhe i ukoliko si civil,a imaš ovu pasminu može se ići u zatvor. Trebalo bi uvesti ovakav zakon i kod još nekih pasmina. To je barem moje mišljenje.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #6 u: 01. 07. 2017. 15:25:42 »
ja se slazem s tobom u potpunosti.
nije mi jasno zasto uopce ljudi uzimaju takve lovacke il neke druge radne pse za ljubimce.
takvi psi trebaju puno rada, istrcavanja i to u pravilu ne dobiju (u stanu ili kuci/dvoristu) i onda postaju neposlusni i vlasnici ne mogu izac na kraj s njima i u pravilu ih se onda rjesavaju...znam za dosta takvih slucajeva.
muka i za psa i za vlasnika.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #7 u: 01. 07. 2017. 17:18:43 »
Po meni bi se trebao uvesti neki zakon u vezi toga. Možda tu zvučim sebično,ali nemoj uzimati psa koji je namjenjen lovu za kućnog ljubimca. Ima puno pasmina koji su stvoreni samo za kućne ljubimce ( mops,buldog,maltezer,pudl ),uzmi njih. U Italiji ima zakon da nitko od civila ne smije držati pasminu po imenu Lupo Italiano. On je nastao sredinom 20.stoljeća mješanjem Njemačkog ovčara i izumrlog Talijanskog vuka. On se koristi samo u vojne svrhe i ukoliko si civil,a imaš ovu pasminu može se ići u zatvor. Trebalo bi uvesti ovakav zakon i kod još nekih pasmina. To je barem moje mišljenje.
Hm... I onda mi zatvore ženu, jer šeta jazavčarku, a nije lovac ?!?
Možda i nije loša ideja; nek vidi stara kak joj je lepo zmenom doma !

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #8 u: 01. 07. 2017. 17:37:47 »
vidite sjor da to ima smisla hao

to je druga stvar. vi ste lovac, ne treba bit i vasa gospoja...
kujica je u lovackim rukama.

najvise me veseli, kad u oglasu za stence lovackih pasa pise, iskljucivo u lovacke ruke. tak bi to trebalo bit uvijek.
 zagi

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #9 u: 01. 07. 2017. 17:45:26 »
Hahahahahaha ivod ovo nešto najsmješnije što sam čuo ovih dana. Slažem se sa deeejanom. Neka u papirima piše da je vlasnik lovac i neće biti problema. A kolega deeejan,cijenim te ljude koji pišu oglasima samo u lovačke ruke. I oni se brinu da ta pasmina nebi otišla u pogrešnom smjeru,tj.da postanu kućni ljubimci.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #10 u: 02. 07. 2017. 12:11:04 »
Sve je to lijepo sto vi kažete kolege lovci,ali kod nas nema još uvijek zakona...
I kad vidim da netko ima ptičara a živi na 12 katu neke zgrade srce me boli kako se taj pas muči jer on njega svaki dan šeta 500m po parku užas paci
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #11 u: 02. 07. 2017. 14:20:29 »
A idioti iz udruga kad uhvate i uškope nečijeg posavca, i onda ga udomljuju isključivo u stan, kuću i sl., ili lovačke pse na daju lovcima uopće. Pa treba ih tužiti za diskriminaciju. Azil u Dubrovniku je imao dosta lovačkih pasa goniča dolutalih iz Hercegovine, C.Gore i sl. Lovci dolazili, pitali, a ovi ne daju! Pa treba njih kazniti za okrutnost prema životinjama. Po Hercegovini se još ne gleda toliko rodovnik, ipo i to, zaci covjek hoce psa ili cak vise njih, a oni ne daju ni uz obećanje da će ga vratiti ukoliko ne zadovolji.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #12 u: 03. 07. 2017. 06:57:02 »
da, da, to je pravilo. udomit lovackog psa ako si lovac, nemoguca misija. cak javno i napisu, citiram, 'lovci i ostale gluposti iskljucene'  paci

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #13 u: 04. 07. 2017. 11:27:47 »
Prije par mjeseci sam kontaktirao azil u Osijeku. Zanimalo me dali žele pse iz našeg lovišta prihvatiti, budući da non stop pricaju kako lovci ubijaju iste.
Objasnio sam im kako stvari stoje i izrazio želju da bi im ja osobno dovozim pse.
Odbili su me naravno, izvrijeđali su me da sam ubojica i nakon cijelog razgovora su opet rekli da mi želimo ubijati te pse, a ne spašavati ih.
Mogao bi i više pisati o tom cijelom razgovoru, ali možda u nekoj drugoj temi.

Offline OregonHunter

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Irski crveno-bijeli seter
« Odgovori #14 u: 05. 07. 2017. 22:44:52 »
Ja ponekad ne razumijem te ljude u azilu. Naravno,nitko ne voli kada pas ili bilo koja lijepa životinja pati zbog ljudske gluposti,ja prvi. Ali pas je pripitomljen samo zbog pomoći u lovu čovjeku. I onda se oni bune protiv toga. Al,osim toga što ste vi kolege naveli,meni je najgore kada govore protiv lova i ubijanju divljih životinja. Kada vepar napravi štetu u kukuruzu u vrijednosti 100 tisuća kuna ( samo navodim primjer ) onda čovjek ne smije štiti svoje pa ubiti vepra jer bi ga takvi ljudi napadali kao što su ljudi iz azila napali našeg kolegu. Čitam internetom što ljudi govore protiv lovaca i lova. Pa evo malo primjera. "Treba njega pustiti u šumu da trče pa ga ubiti kao što on radi nevinim životnjicama." A oni bi prvi kada bi sreli vuka,medvjeda,čaglja itd. tražili nešto kako bi spasili svoj život. Neki love da bi se prehranili,neki da bi se riješili štetočina ( lisice kolju kokoši,veprovi uništavaju usjeve ),neki radi zabave. Neka nas ljudi koji to ne vole ostave na miru jer se ni njima ne miješamo u stvari koje vole.