Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 200883 vremena)

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #510 u: 24. 10. 2009. 15:21:20 »
Da osvježin malo temu. Nabavi stari jednog malog istarca. Šta se tiče lipote i nije baš nešto ali stari zapeja za njega i gotovo, iako je prvi bira. Inače od 7 štenaca on je bija najmanji ali i naj razigraniji. Kod mene je već dva i pol miseca i sad ima četri i pol. Prije nekih 7 dana zovne me stari i kaže da je pasić ima prvi susret sa zecom i na njegovo oduševljenje oko 10 min. je gonija. Šta se tiče hrane jako je loš odnosno slabo jede. Provali smo sa žumancima par vrsta kupovne hrane ali rezultat uvik isti a to je da jede slabo. Prominili dva veterinara odgovor svagdi isti štenac je zdrav (što je i najbitnije) pokušajte minjat hranu. Inače jako je razigran i za sljedeću lovnu sezonu mislim da će to biti jedan jako dobar pas sa svojih godinu i pol dana. Pošto san sada udaljen oko 350 km od kuće nisan u stanju postavit sliku ali nadam se da ćemo i to prominit kroz koji misec. 

Mijenjaj ishranu a ne hranu-mi našu istarku hranimo isključivo sa mesom i mesnim dodacima,a tek svaki drugi dan sa suhom razvodnjenom hranom).
Ne slušaj veterinare!-za početak mu kupi sirup puppy dog i davaj mu tri dana(ili otac),nemoj davati suhu hranu već razvodnjenu uz dodatak žumanca(svaki drugi dan)preporučujem K-9 ili Pedigre Junior,nakon dva tjedna dadete mu tabletu prazinon-a.(javi mi se na mail-upisan je na mojoj stranici),svaki dan popodne istrčavanje a nakon toga dati obrok hrane.pozz :smil4226ce1d491b5: :hundtrinkend:

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #512 u: 26. 10. 2009. 07:29:47 »

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #513 u: 26. 10. 2009. 20:36:43 »
Prije dvadesetak dana sam dobio malog kratkodlakog istarca, starog dva mjeseca, psić uhranjen, razigran, i sve naj naj. Prije dva dana primjetim kako mu je prednja desna noga lagano svinuta unutra u donjem zglobu te bse šapicom ne oslanja cijelom površinom osim kad trči te povremeno šepa a kada miruje trese mu se noga te pretpostavljam da nije oslonjen potpuno na nju. Koliko je poznato nije bilo ozljeda koje bi mogle poruzročiti takvo ponašanje, te jedino što mi pada na pamet da je došlo do nekakvog pormećaja usljed neprimjerene prehrane s nedovoljno kalcija i sl., od kada je štene odvojeno od majke, budući je od tada pa do dolaska kod mene (20-ak dana) hranjen po meni neprimjerenom hranom (konzervirana hrana za odrasle pse). Jeli netko možda imao slična iskustva ili možda zna što je mogući problem, budući je veterinarka koju sam posjetio danas rekla da se možda radi o nekakvom genetskom poremećaju koji zahtjeva operaciju
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #514 u: 27. 10. 2009. 07:05:19 »
Sta ja mislim da mu se mora dat vitaminsku inekciju (kapi, tablete) vise na sunce, jer se brze oslobada na suncu vitemin D i da ce stencic za koji da bit kao cura...
Slucaj sa krivljenjem noge se dogada koliko sam ja primjetio kad  stene nije bilo dovoljno na sucu ili je bilo  u mokrom...

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #515 u: 27. 10. 2009. 09:39:14 »
Što se tiče vlage i nedostatka sunca, ukoliko je to mogući razlog, onda su ispunjeni uvjeti za nastanak takvih poremećaja jer sunca u ovom periodu godine gotovo i nema ovdje gdje živim a i zadnjih tjedan dana kiša je skoro pa stalno padala. Ono što sam mogao napraviti da mu bude udobno to sam napravio, jedino mi preostaje da ga jedno vrijeme pokušam preseliti na neko osunčano mjesto. Veterinarka koju sam posjetio mi je također dala hranu za koju tvrdi da ne zahtjeva nikakve posebne dodatke u prehrani a s obzirom na cijenu od 180 kuna za 4 kg, moguće da je u pravu.
Možda sam u ranijem postu naveo krivo da se radi o jednoj nozi jer na jednu povremeno šepa dok je i druga lagano zakrivljena, ali na dodire ne pokazuje nikakve znakove boli, malo sam zabrinut, pa bi volio savjete ako je moguće i od lovaca - veterinara, unaprijed hvala.
         
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #516 u: 27. 10. 2009. 17:04:08 »
daji mu ad kapi

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #517 u: 27. 10. 2009. 17:41:20 »
kolega moguce da je rahitis ili slabljenje kostiju,to se dogadja ako kuja za vrijeme skotnosti nije hranjena kvalitetno i kolicinski..tako je meni bilo s jednim trobojcem malim,odveo ga ja veterinaru,dao mi tablete(zaboravio kako se zovu) i davao svaki dan i proslo..kao da ga nikad nije ni bilo.. posavjetuj se sa veterinarom..

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #518 u: 30. 10. 2009. 17:19:16 »
lucky otiđi kod veterinara neka mu da nekciju kalcija i vitaminski pripravak nemoj davat puno hrane da je debeo a tablete kalcija poslije daji i šta više da je na suncu

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #519 u: 01. 11. 2009. 21:53:17 »
Evo mene, napokon sam uspio odvojiti koju minutu i za forum, u četvrtak sam postao ponosni tata jedne preslatke djevojčice pa sam malo zanemario lovačke aktivnosti, a to znači   gemist nekoliko dana ali ipak sam jutros bio u lovu  d7, e sad ono što se nadovezuje na moje ranije postove oko krivih nogu mog štenca Bena, zahvaljujem na savjetima kolegama Caliji, Peci, Anti, Radanu i Draženu, pa ću vam odmah reći da je Ben kao maneken, lijepo vrijeme bez vlage, sunce, hrana prema savjetima, i jednostavno nemogu vjerovati za koliko kratko vremena se stanje popravi, kad se malo saberem postavit ću i fotke da vidite o čemu smo pričali   z10               
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #520 u: 01. 11. 2009. 22:19:43 »
lucky, kao prvo čestitke na prinovi, a kao drugo drago mi je da ti se i  z2 oporavio. 

P.S.

sad ćeš malo biti razbacan  na dvije strane pa će ti dnevni raspored biti maksimalno popunjen...  happi

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #521 u: 01. 11. 2009. 22:40:18 »
Hvala Harry, ma stići ću ja to već nekako, ima tu još i dva odrasla psa a i posao mi nije baš neki da mi ide u prilog   
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #522 u: 02. 11. 2009. 07:04:44 »
 zagi

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #523 u: 02. 11. 2009. 07:05:22 »
Evo mene, napokon sam uspio odvojiti koju minutu i za forum, u četvrtak sam postao ponosni tata jedne preslatke djevojčice pa sam malo zanemario lovačke aktivnosti, a to znači   gemist nekoliko dana ali ipak sam jutros bio u lovu  d7, e sad ono što se nadovezuje na moje ranije postove oko krivih nogu mog štenca Bena, zahvaljujem na savjetima kolegama Caliji, Peci, Anti, Radanu i Draženu, pa ću vam odmah reći da je Ben kao maneken, lijepo vrijeme bez vlage, sunce, hrana prema savjetima, i jednostavno nemogu vjerovati za koliko kratko vremena se stanje popravi, kad se malo saberem postavit ću i fotke da vidite o čemu smo pričali   z10               


Čestitke mladome tati od Dražena i family. zagi zagi zagi

isto tako puno sreće i Benu :hundtrinkend:

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #524 u: 09. 11. 2009. 07:10:31 »
a štaje istarđije ništa od vas disu istarci di je lov di su doživljaji ili ništa od svega tog