Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 199704 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #720 u: 17. 03. 2010. 19:14:38 »
G. Radan možeš malo pojasniti ..

Ko je osvojio koje mjesto i sa kojim psima .

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #721 u: 18. 03. 2010. 07:43:30 »
ni kaj nisi u krivu sam si odgovorio i sam si sebe demantira i proporcije od posavca niko ne spominje.lijepo piše kao šta si i sam reka najviše 10 posto je dozvoljeno a oćeli biti isto ili pet posto ili dva posto ili deset posto to je stvar ukusa a više od toga je van standarda a trend je ono šta je u standardu a najnoviji standard je na stranicama hks.
Kao kaj sam rekao, nigdje ne piše da se traži da bude kvadratičan, a ti to navodiš... Dozvola da je duži nego visok pokazuje trend, jer da je cilj da je viši nego duži, pisalo bi da se to dozvoljava... Osim toga... Pas od Kovačevića je osvojio vagon titula a složit ćeš se da pas nije iste dužine i visine...
U srazu sa posavcima uzeti postolje...  d4  d1  z1

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #722 u: 18. 03. 2010. 08:05:38 »
Da se malo uključim...

Psa od Kovačevića pratim po izložbama već skoro 3 godine, vidio sam i pse od gospodina Radana. Tu su svi psi u standardu i po mom ukusu jako lijepi...ali od gospodina Kovačevića su nešto težeg tipa, to je jednotavno takva linija. Jony je kompletan, skladan, lijepo se kreće, jaka prsa, kao što sam reko težeg je malo tipa. Kakav je u radu to zbilja ne znam...Od gospodina Radana nešto su lakšeg tipa, jako lijepi, isto tako skladni psi pravi primjerci svoje vrste. Prilagođeni su terenu u kojem love. Po kamenu i terenu gdje lovi gospodin Radan  to je idealan pas.
Jako malo sudaca poznaje dobro tu pasminu u Hrvatskoj, da ne pričam o sucim van zemlje, oni neki skoro pa da se nisu ni sreli s tom pasminim. Doživio sam da je jedan sudac pitao koja je to pasmina na Euro dog show 2009 u Budimpesti. Onda sudac koji dovoljno ne poznaje standard pasmine on ocjeni psa prema svom čistom ukusu..lijep lijepši...standard mu ništa ne pomaže za odluku..

Ako što griješim ispravite me.....

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #723 u: 18. 03. 2010. 08:11:48 »
Nema se kaj reć... Mi smo samo sporili o kvadratičnosti psa... Kod mene nema ni ljutnje ni zle namjere... Samo naprijed dečki....  d4

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #724 u: 18. 03. 2010. 16:46:45 »
Radan je uporan uzgajivač ,čovjek se trudi nešto napraviti i pokazati,vidilo se da ima prilično ujednačene pse a ima i rezultate.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #725 u: 19. 03. 2010. 17:54:46 »
turopolje utakmica cact Sinj na divlju svinju u gateru dicmo je slijedeći poredak 1 mjesto posavski gonič vlasnik Ojdanić iz karlovca 2 mjeato posavski gonič vlasnik Miletić iz gračaca 3 mjesto istarski gonič vlasnik đipalo-ban iz sinja i svi su pasi u prvom nagradnom razredu.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #726 u: 19. 03. 2010. 18:12:36 »
deane nema spora samo razgovori uzet ćemo dvije crte jedna je visina jedna je dužina spoj tih dviju crta daje jednu točku i od te točke dozvoljava se najviše  10 posto duži.a kovačevića poznam a njegovom i mom pasu je laki did znači  velikom srostvu a dva različita pasa,u dalmaciji loviti sa pasom koji je duži puno se troši i pas šta je duži puno ga više zamara gonja u nas i naš način lova je takav da su brze gonje i duge sat dva pa i duže a mislim prvenstveno na zeca.

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #727 u: 19. 03. 2010. 18:44:36 »
  z2 nema gonje...nema trke ...  z2
sa trapavim,težim,koščatijim ,loše uglovanim.krivih stavova nogu,"dužim psima",psima jakih širokih prsa....još ako mu je jak vrat povezan sa puno mišića,lopatice itd.... (mišićje u kondiciji psa (suho,ocrtano) pas treba davat dojam vitkosti,dobro ocrtanih mišića,suh,tanjega kostura.
ovo dužim psima se gledaju leđa kako su povezana itd.....

mislim da nekima treba crtat-------  >:( >:(  8)
ima jedna izreka kod moje babe; usukan i "mršav" to je lovetiji pas a prase je prase !!

« Zadnja izmjena: 19. 03. 2010. 18:52:24 od dr.natterwald »

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #728 u: 19. 03. 2010. 19:03:35 »
dr.natterwald u pravu si i puno toga objasnio sa stručne strane ali nemožemo kriviti i one šta ne poznaju ove terene i šta neznaju šta je ljuti kamen,i šta neznaju šta su mekana leđa šta su zečije šape teška građa tjela

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #729 u: 19. 03. 2010. 19:15:14 »
da....ali ipak....najušili smo mi i slavoniju i ravnicu...
nemoš virovat...al isto ne treba pas težak
zašto??? teški koščati psi u trci (gonji) puno nabijaju masom svojom na noge
(šaplje-došaplje) zatim umor plus (joj bole me nogice) pogotovo kad prekine gonja pa se treba vratit natrag iz daleka...........
sad naš teren je malo zahtjevnij kamen;tvrđe podloge ,itd) ali vjeruj mi u bilo kojem terenu
trapav pas je za ništa............
pogotova lovovi koji traju cili dan ili više pogona ako pas treba da odradi....
(zavisi gdje i kako se lovi)
dakle što pravilniji pas što bolje povezanih leđa,dubljih prsa,pribranih šapa,
laganije konstitucije za ove naše lovne pasmine pogotovo "starca"

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #730 u: 19. 03. 2010. 21:01:10 »

pozdrav!! ;) d4 d4
nećete mi virovat,,,, al baš takvog ja psa imam,,,  sad jel slučajno il namjerno,, ne mogu vam reći al ću postavit slike pa procijenite,,,!!! (na baracima ;) ) zagi zagi

Malo se šalim al ste sve u pravu!!!! A da imam psa (kuju) to je istina!!!!     ;) ;) zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #731 u: 20. 03. 2010. 07:01:24 »
Šta se tića Istarca vidim prekrasnog psa , zanima me samo ako se može prokomentirati pas koji je osvojio 2 mjesto :smil4226ce1d491b5: Eksterijer ..

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #732 u: 21. 03. 2010. 20:29:19 »
Pas koji je osvojio drugo mjesto... Po mom mišljenju, jako dobar mješanac posavca i balkanca. Bio sam prisutan pa sam ima priliku vidit uživo. I nije bio jedini takav

Offline predocrljen

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #733 u: 24. 03. 2010. 21:19:36 »
  z2 nema gonje...nema trke ...  z2
sa trapavim,težim,koščatijim ,loše uglovanim.krivih stavova nogu,"dužim psima",psima jakih širokih prsa....još ako mu je jak vrat povezan sa puno mišića,lopatice itd.... (mišićje u kondiciji psa (suho,ocrtano) pas treba davat dojam vitkosti,dobro ocrtanih mišića,suh,tanjega kostura.
ovo dužim psima se gledaju leđa kako su povezana itd.....

mislim da nekima treba crtat-------  >:( >:(  8)
ima jedna izreka kod moje babe; usukan i "mršav" to je lovetiji pas a prase je prase !!



Offline predocrljen

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #734 u: 24. 03. 2010. 21:41:18 »
dr.natterwald u pravu si i puno toga objasnio sa stručne strane ali nemožemo kriviti i one šta ne poznaju ove terene i šta neznaju šta je ljuti kamen,i šta neznaju šta su mekana leđa šta su zečije šape teška građa tjela
josip i bobi sin duka i done 7 miseci