Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 199669 vremena)

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #315 u: 19. 03. 2009. 10:51:47 »
radna utakmica na divlju svinju se održava u gateru gater mora bit određene veličine pas ima za traženje 6 minuta ostale discipline određene su pravlinikom ova tema je već obrađena pa ćeš je uspit naći

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #316 u: 19. 03. 2009. 13:18:26 »
Jura sudci ocjenjuju niz disciplina prvo pucanj znači vezan ili odloživ različita ocjena.                       Način traženja odnosno pretraživanje terena ,kvaliteta njuha ,glas u mjestu,oštrina ,ustrajnost ,glas u gonjenju ,poslušnost vodljivost dali pas dolazi na poziv ili ti manipulanti pomažu uhvatiti psa.                                        U svakoj od ovih disciplina postoji još niz stavki koje sudac gleda a sve je objašnjeno u pravilniku koji možeš naći ili negdje nazad u temama ili na tražilici sve u svemu gleda se puno stvari na takmičenju a ne samo osnovno laje ne laje jer za svaku disciplinu je određen koeficijent bodova koji se množi sa ocjenom koju vam sudac da iz pojedine discipline i to se na kraju zbroji i dobiješ ukupni zbroj bodova prema kome se pas rangira u 1,2,3 nagradni razred.                                    Znači pas može biti na prvi pogled manje atraktivan u samom napadanju jer je možda iskusniji i oprezniji ali dobije više bodova u ostalim disciplinama koje je odradio kvalitetnije znači nakon puštanja ne luta odmah u gomili tragova divljači i pasa registrira najsvježiji trag odlazi kao po špagi javi se po tragu pronalazi laje u mjestu svojim ritmom bez prekida dolazi na poziv i u konačnici nakupi više bodova od psa koji je možda lošije odradio sve discipline nije javio trag  ali je oštriji i pokušava pokrenuti vepra.............                                    Pošto vidim da u profilu imaš posavca u nedjelju ti je CACT specijalka posavaca u Batrini Brodsko posavska županija  pa navrati.............. :smil4226ce1d491b5:                                                                                                             

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #317 u: 21. 03. 2009. 17:11:18 »
imam posavca ,štene istarca,terijera,i sad najnovije oštrodlaku jazavčarku što bi se reklo kinološki  paprikaš ...................situacija je ok radimo patimo se kao i svi zato me i nerviraju ovi mudraci perfekcionisti i klatimudani koji ne rade ništa samo laju sve bi ja njih na povodnike pa u šikaru ............

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #318 u: 27. 03. 2009. 16:32:53 »
kod ovoliko naši istaraca i u svin anketon naj pas i čini mi se najviše prijavljeni legla u hrvatskoj i mali broj slika komentara pa nije valjda da se o njemu nema šta reći postavit slika komentar

Offline lav

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #319 u: 27. 03. 2009. 16:49:44 »
reci mi molim te radane, imam istarca koji je ludilo na zecu ali je gonija i divlju svinju do incidenta sa vepron koji ga je potkvačio. od tada on njega nađe i goni ali kad se ds zaleti za njin on se vrati. dal da ga forsiran na ds ili ga poveden u pogon sa drugin pasima, ili šta, neznan ni sam?

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #320 u: 27. 03. 2009. 16:56:57 »
Ima li tko da prodaje psa istarca kratkodlakog do 2.g. i da je uveden u lov. U obzir dolaze psi sa podrucja Dalmacije i Istre te psi koji su dobri za zeca iskljucivo?Nije pozeljno da goni DS.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #321 u: 27. 03. 2009. 20:16:44 »
Ima li tko da prodaje psa istarca kratkodlakog do 2.g. i da je uveden u lov. U obzir dolaze psi sa podrucja Dalmacije i Istre te psi koji su dobri za zeca iskljucivo?Nije pozeljno da goni DS.


 Ne znam šta podrazumijevaš pod terminom " uveden u lov"? Istarac sa dvije godine jedva da se može reć da je pas, taman prerastao iz šteneta!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #322 u: 27. 03. 2009. 21:21:40 »
sa obzirom da je imao loše iskustvo sa veprom on će to dobro pantit pa nastoj da ga uvodiš u lov sa iskusnijin pason i da shvati da se može oblajavat malo izdaljeg ako se u sezoni počne ubijati divljač ispred njega brzo će steć samopouzdanje i pusti ga šta više na mrtvu divljač.ako je stvarno tako dobar na zeca danas je to jako cjenjeno a forsiraj zeca. istarac koji se malo više voda i pruži mu se šansa svježeg traga proradi oko pet miseci a i prije ,a sa dvije godine on mora da radi ko sat i da se ubija on već zna šta je puška šta je lov šta je divljač .a u nas se kaže da pas sa 4 godine staje na sve četiri noge

Offline lav

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #323 u: 27. 03. 2009. 21:57:03 »
točno tako, sa navršenom 4 godinom je posta odličan.sada je uša u 6 godinu i u naponu je snage. radi zeca odlično, a već mi je par puta odradio krvni trag star 8-9 sati bez problema. jedino sta mi nema papire i ima flekice( što je znak čistokrvnosti) ali su one nepoželjne, ali kao lovni pas nemam zamjerke. tu kod nas na braču je zabranjen pogon na ds, tako da se sa njim lovi zec.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #324 u: 28. 03. 2009. 11:32:11 »
danas smo svjedoci da dosta ljudi kupi pasa i drži do godinuipo i bace ga jer nevalja i  nisu uložili   ni truda ni znanja.šteta za papire šta nema a flekice to je stav svakog pojedinca neko voli neko nevoli te flekice. sad se sve više traži šta čistije boje a nekad davno napravljena je greška i sad triba ispravljat a nisam zna da je u vas zabranjen pogon sa goničima

Offline thunderbolt

  • K
  • *
  • Postova: 43
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #325 u: 28. 03. 2009. 12:14:40 »
Ima li tko da prodaje psa istarca kratkodlakog do 2.g. i da je uveden u lov. U obzir dolaze psi sa podrucja Dalmacije i Istre te psi koji su dobri za zeca iskljucivo?Nije pozeljno da goni DS.


 Ne znam šta podrazumijevaš pod terminom " uveden u lov"? Istarac sa dvije godine jedva da se može reć da je pas, taman prerastao iz šteneta!
A koliko si ih ti uzgojio i uveo u lov kad pricas ovakve gluposti teaa
Pa ja sam imao stenaca koji su gonili zeca sa 9mj.,a sa godinu i pol radili su super sve.
 Uveden u lov znaci puno toga i dovoljno je da pas samo pokaze interes i nagon za tragom. Neka se javi jos netko tko nije cuo da istarac moze goniti ili ne moze biti uveden u lov do 2god. starosti. Odite pa vidite kako rade psi u Dalmaciji i Istri.
Bas me zanima sto ce medo rec sto je on mislio d2

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #326 u: 28. 03. 2009. 13:57:43 »
Od kad je medo autoritet za kinologiju, pa on je lovio sa vukovima...  hao

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #327 u: 28. 03. 2009. 15:44:44 »
ja sam juće lovio vuka golin rukon i jedve izvučen istrijanku ispod njega medo ovde ima dosta dobri istaraca a i oni?dobri istaraca je malo koji neće ds.a i u naši istaraca je veliki problem srna kad je se dovate to je od jutra do mraka

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #328 u: 28. 03. 2009. 16:57:09 »
ja sam juće lovio vuka golin rukon i jedve izvučen istrijanku ispod njega medo ovde ima dosta dobri istaraca a i oni?dobri istaraca je malo koji neće ds.a i u naši istaraca je veliki problem srna kad je se dovate to je od jutra do mraka
golin rukamin....
taj vuk je ovdje kod nas odnio gonića i gonića
i ja sam jednom bio u klinću s njim i golim rukamin prije dvi godine.
samo mi nije psa davio nego jeo meso sa zamki postavljene za kunu.
noć,pun mjesec ja obilazim zamke on me iza busa ćiri,i tako par puta,
sve mi pojeo i aktvira...kad sam ispalio što od bjesa što od straha
golim rukamin sam ga gonio po Radošiću punim štekom...
utekao mi...a da sam ga uhvatio?poio bi ga!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #329 u: 28. 03. 2009. 17:16:59 »
 fre fre fre