Autor Tema: Kojeg psa odabrati?  (Posjeta: 2600 vremena)

Offline _stipe_

  • K
  • *
  • Postova: 2
Kojeg psa odabrati?
« u: 07. 11. 2015. 11:37:31 »
Pozdrav kolege lovci.
Zanima me koju pasminu odabrati
U mom lovistu obitava sitna divljac(zec,fazan,jazavac,jarebica,bena...)
I nesto malo  divljih svinja



HVALA

Offline skakavac

  • K 100
  • **
  • Postova: 199
Odg: Kojeg psa odabrati?
« Odgovori #1 u: 07. 11. 2015. 13:41:53 »
onog koji nagoni divljac prema tebi
..nagledao sam se pasa koji su kao super, krvosljednici ono milina ,a cim ga pustis uvati se traga srne i  nema ga do navece a srna pored tebe takoreci pase

Offline Luka 94.

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Kojeg psa odabrati?
« Odgovori #2 u: 07. 11. 2015. 17:38:38 »
Onog koji ti se najviše sviđa..na tebi je dalje kakav će to pas biti i šta će raditi..  zagi

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Kojeg psa odabrati?
« Odgovori #3 u: 07. 11. 2015. 17:54:39 »
Zavisi kakav lov voliš ,ako ti se da stat na mistu i čekat da ti pas šta dotira na puškomet onda uzmi goniča ( Istarca,posavca i sl.) a ako voliš "tuć" teren ka i ja onda ti savjetujem nekog ptičara Bretonca,Setera i sl... zagi

Offline _stipe_

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Kojeg psa odabrati?
« Odgovori #4 u: 08. 11. 2015. 13:31:17 »
Hvala na odgovorima kolege lovci
Cini mi se da cu uzet istarskog gonica
 zagi

Offline widra

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Kojeg psa odabrati?
« Odgovori #5 u: 27. 12. 2017. 12:13:30 »
Ovo pišem samo za lovce sa psima te se mišljenja nitko ne mora držati.
Godinama se opterećujem da mi pas drži na mjestu, da oblajava, da ne goni srne odnosno da imam tzv. vrhunskog svinjara.
Imao sam imao pse od goniča, mješanih goniča, brakova, brakirca, terijera i kada ne bi zadovoljili moju glupu maštu rasplamsanu sa pričom drugih iste bi poklanjao.
Sada lovim samo sa kujom terijerkom od 5 godina, radi dobro, potegne i srnu, vepra nalaje ali i napušta odnosno sama procjenjuje ali meni najbitnije vraća se, i to je to što se psa tiče.
Što se mene tiče ja lovim i pucam neopterećen u lovu uživam.
Stoga želim reći prijateljima lovcima sa psima, nemojte da se zamarate koje vam je pas linije, koliko drži, ima vrhunske roditelje, puca li se pred njim ili ne, goni li srne najmanje bitno, bitno ti je da uživaš u lovu a psu možeš samo dati priliku ili ne da uživa sa tobom.   
lp