Autor Tema: Mađarska vižla  (Posjeta: 55102 vremena)

Offline leeetooo

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #15 u: 17. 08. 2008. 13:42:50 »
Kratkodlaka vizla markira

Zoran

  • Gost
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #16 u: 30. 08. 2008. 09:22:02 »
Jackal@
pozzz

daj mi reci kad se vec bavis sa uzgojom Viž... dali im sjeces repove ili sad u zadnje vrjeme ostavljas?

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #17 u: 30. 08. 2008. 11:15:25 »
ak se misli sa psom setat ko zoran onda rep ostavit a ko misli sa psom u lov ici obavezno odsjec ,bar kod ovih kratkodlakih  ;D
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #18 u: 30. 08. 2008. 11:17:06 »
ak se misli sa psom setat ko zoran onda rep ostavit a ko misli sa psom u lov ici obavezno odsjec ,bar kod ovih kratkodlakih  ;D

heheheheh  :laugh:

bas si nadaren za humor!

niti sam ja ih kotio niti uzgajo, kuja je iz austrije i oni to vise tamo nesjeku!!  :shok:

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #19 u: 30. 08. 2008. 12:17:28 »
imao je moj kum  mađarske vižle i evo za 5 godina već je na trećem psu. Prvi mu oslijepio jer ga je greškom prelakirao pa ga neće eutanazirat jer po njegovom pas bez očiju je puno osjetljiviji od ovih sa očima, taj će tražit ko lud (mislim ošo čovjek u pm, pa onda bi svi lovci svojim psima iskopali oči da bolje traže) pa kad je vidio da pas ne može nikuda onda ga je dao eutanazirati, drugi mu je poginuo u lovu (zamijenili ga za lisicu)  a sad evo treći je kod njega pa se pitam koliko je vijek trajanja broju 3. Toliko o tim robusnim psima m. vižlama, hehehe. Inače za ravnicu i fazana i zeca jedan od najuporabljivih pasa. Samo mislim da nije za veliku i jaku zimu, možda bi oštrodlaka vižla bila bolja što se tiče tih vremenskih uvjeta 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #20 u: 30. 08. 2008. 17:10:48 »
Ja im kupiram repove na 2/3. Nitko mi nije još na tome prigovorio pa ću vjerovatno i dalje to raditi. Meni su lijepi i sa cijelim repom ali možda im je malo nezgodno u lovu sa dugačkim repom, kao što kaže Hunter.

Za Huntera

Prijatelju tvoj kum si je sam uništio prvog, sa drugim nije imao sreće,a nadam se da će sa trećim biti sve OK. Moram Vam usmjeriti pažnju na jednu činjenicu. Čovjek je poslije prve vižle kupio...... drugu, a nakon nje..........opet vižlu. Iako u našim krajevima taj pas nije baš prepopularan, onaj tko ima jednom vižlu, ima vižlu cijeli život. Kada sam imao štence, ugloavnom su me zvali ljudi koji su već imali vižlu ili nisu imali niti jednog psa, a za vižlu su čuli kako je dobra ili su ju vidjeli na djelu.

To  govori sve o ovim psima. Ja ih imam pet i moram priznati da mi je svaka prirasla srcu kao da je jedina. Pogledajte u rubrici lovstvo, lov divljaći, prepelice 2008 ividjet ćete moju kuju u lovu. Elelgancija prije svega. To nema niti jedna druga lovna pasmina. Bar za mene :) Po tome se vižla posebno ističe.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #21 u: 30. 08. 2008. 17:17:34 »
ma moj kum uvijek ima neko posebno mišljenje i neće sigurno nabaviti nijednog drugog psa osim vižle
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #22 u: 30. 08. 2008. 17:26:54 »
Nije to posebno mišljenje, to ti je tak. z10
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #23 u: 13. 10. 2008. 21:47:46 »
dolly

Offline manjkasd

  • K
  • *
  • Postova: 50
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #24 u: 27. 10. 2008. 18:32:14 »
U mojoj obitelji se lovi zadnjih 30tak godina samo sa vižlom i imam samo hvale za te pse što su i drugi gdje sam bio u lovu potvrdlili!Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna!Privržen je i što je meni u lovu najbitnije neide daleko tako da mi doslovce pročešljamo polako teren !Preporučio bih ga svakome 

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #25 u: 27. 10. 2008. 18:36:43 »
Mnogi kažu da vižla ne ide rado u grmlje, gusto i kupinu. U sub su nam Jackalovi psi dokazali suprotno. Psi su ulazi i tamo gdje nisu psi guste dlake.  d4

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #26 u: 30. 10. 2008. 15:51:31 »
U mojoj obitelji se lovi zadnjih 30tak godina samo sa vižlom i imam samo hvale za te pse što su i drugi gdje sam bio u lovu potvrdlili!Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna!Privržen je i što je meni u lovu najbitnije neide daleko tako da mi doslovce pročešljamo polako teren !Preporučio bih ga svakome 

 Upravo ono što sam napisao u prethodnom komentaru (Huntercro-u). Tko ima jednom vižlu, ima ju zauvijek. Neobjašnjivo "zarazni" psi. jedino se ne slažem oko: "Najbolje je to što taj pas nezahtjeva neke velike dresure i tko nema puno vremena za rad sa psom ova pasmina je idealna". Baš suprotno. Ova pasmina zahtjeva dosta vremena i druženja jer je izuzetno druževan pas i u suprotnom je destruktivan. Lako se dresira i najbolje uči kroz igru, između ostalog kao i sve ostale pasmine.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #27 u: 30. 10. 2008. 21:32:53 »
Radni ali i mekani psi što se tiče naravi i učenja što je pogodno za lovce
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #28 u: 31. 10. 2008. 09:00:42 »
Ne cudi me da vizla ode ponekad u grm jer to rade i neki drugi ako ih naucis od malena.Meni od svih pasa koje sam imao jedino jedan seter nije htio u kupinu,svi ostali jesu bez obzir na pasminu medjutim bretonac zbog svoje gradje bio je uvijek u tom poslu najbolji.
 Najvise su grmlje mrzili psi duge dlake jer su znali zaglaviti medjutim nije ih sprijecilo da opet odu u grm. Ipak za grmlje su bretonci broj 1.

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Mađarska vižla
« Odgovori #29 u: 31. 10. 2008. 09:36:18 »
Medo - potpuno se slažem s tobom da je bretonac pas br.1 za gusto. Na kraju krajeva takve je  građe: nizak, guste dlake i odličnog njuha. I to nitko ne može osporiti, ali mislim da je Dean u svom postu htio istaknuti ulazak vižli u gusto iz razloga što većina lovaca (pogotovo na pernatu divljač) ismijava ovu pasminu zbog njene nježnije naravi, kratke dlake i građe poput Jeremije iz Alan Forda. Pravi ptičar, bez obzira na pasminu, mora ulaziti u gusto, pod uvjetom da ge "vuče" miris. U suprotnom, takav pas je, po meni, bedast.

A sad malo OT: ja sam vidio dosta engleskih setera koji nisu htjeli aportirati. Zašto?
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!