Autor Tema: Mali minsterlander  (Posjeta: 91816 vremena)

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #165 u: 16. 10. 2017. 08:05:47 »
Vidim i Bayer Foresto oko vrata, najskuplja repelent ogrlica, svaka čast !

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #166 u: 16. 10. 2017. 08:21:58 »
Bilo je nekoliko slučajeva u mojem kraju da su psi teško stradali od ugriza krpelja..Čak i smrtno..Tako da ne treba ništa prepuštati slučaju..Mi smo s ogrlicom foresto zadovoljni, traje cca 7 mjeseci i isplati se..Treba ju samo korektno pričvrstiti  i kontrolirati da ne olabavi.. d4

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #167 u: 16. 10. 2017. 08:22:46 »

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #168 u: 16. 10. 2017. 09:07:42 »
Gale, nisam stručnjak za minsterlandere, u stvari nisam ga nikad ni vidija uživo ;D ;D ali zainteresirali ste me za tu pasminu i malo gledam, čitam. Vidim po you tube pse svi su nekako niži i zdepastiji dok je tvoja kuja elegantnija viša na nogama, vitkija. Jeli to samo dojam sa slika ili je stvarno tako? To me malo brine kod njih šta vidim da su malo zdepastiji, teretniji jer to postavlja pitanje izdržljivosti za moje terene gdje su se pokazali bolji "tanji" vižljasti psi nešto kao tvoja kuja. I vidim na tvojoj kuji da je malo manje odlakana nego ostali šta gledam šta opet nije problem, dapače. Inače sve što sam dosad vidio jako zanimljiva pasmina...

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #169 u: 16. 10. 2017. 09:29:36 »
Zanimljivo pitanje..Kao I svaki pas, minsterlander voli jesti.. rostilj Moj pas je kao stene jela Hill s,poslije toga Brit Care,a sad smo na hladno presanom Lukullusu.Kad je u trenaznom, eadnom procesu teska je 18 kg.Trenutno je na 19,5kg..Velika je razlika tih 1,5kg u pitanju izdrzljivosti..Visoka je 50cm u grebenu sto je u standardu,cak na donjoj granici..Ocijenjena je na IPO u sa odlicnim, a nedavno je dobila odlican I na CAC u u Vukovaru, cac+bob..Cinjenica je da nije bilo konkurencije,I zato cemo ici u Zagreb u studenom na specijalku I CACIB pa cemo realno vidjet sto je a sto nije..nadam se objektivnosti sudca..Upravo zbog tog izlaganja drzim ju na nesto vecoj tezini I koliko toliko stedim u lovu da ne upropasti dlaku, sto je izuzetno tesko...Mislim da je briga o psu, drzanje, njega, istrcavanje,hranidba..sve skupa vrlo bitno za izgled I zdravlje psa..Ja nisam ekspert,ovo mi je prvi pticar..Za sada sam jako zadovoljan I ponosan na svog psa.Daleko od toga da je najbolja itd...Ali nas dvoje u okolnostima u kakvim jesmo smo solidan tim I trudit cemo se bit sto bolji..Uvijek ima starijih I iskusnih kolega sa psima probrane genetike na koje se mozemo ugledati I korigirati.Sto se tice duljine dlake,ona varira od linije do linije..moja kuja je specificna sa nesto kracom dlakom od prosjeka..Pogledajte njemacku bazu rasplodnih minsterlandera,ima na googlu,treba malo procackati,ima vise linija pasa koji se bitno razlikuju..A sto se tice terena..Gdje pas stasa tamo ce se adekvatno razviti.Ja mislim da vas teren ne bi trebao predstavljati problem za ovu pasminu,dapace.. Lijep pozdrav,tu sam ako ikako mogu pomoci..A na proljece,ako sve bude kako ocekujem, imat  z14cemo leglo..

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #170 u: 16. 10. 2017. 10:07:12 »
Hvala na informacijama!! Ja sam malo freak po pitanju izdržljivosti moram priznat i ljestvica mi je prilično visoko!! Lovni dan po 8 sati i tako 3-4 puta tjedno u sezoni nisu rijetkost  ;D. Kad tome dodam da lovimo u teškim planinskim uvjetima, kamenjara i makije to je poprilično zahtjevno za pasa u najmanju ruku rečeno!!  Imao sam dosta pasa dosad i najgore mi je bilo kad mi pas u 10 sati ujutro isplazi jezik do poda i ne može više a meni se lovi!! Naravno da to ovisi o untreniranosti pasa i o trenutnoj kondiciji ali postoje i fizičke predispozicije jedinke kao i pasminske predispozicije. Nekako seteri su mi se pokazali najžilaviji. Pogotovo ovaj šta trenutno imam on je trkački za dvije klase "luđi" od ijednoga pasa do sada. Zato sam prilično oprezan pri biranju pasa/pasmine jer znam da su mi kriteriji prilično visoki... Ali čovjek treba uvijek gledat nove stvari, tako i ovde, svakako informacija o tvome budečem leglu je zanimljiva, vjerujem da češ ti to dobro odradit kad vidim kako brineš o ovom psu, šta je jako bitne za štence...

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #171 u: 16. 10. 2017. 10:52:13 »
Kolega Gabro, ne znam jesam li o tome već pisao, ako jesam, oprostite mi i slobodno pripišite mojoj ishlapjelosti.
Bio je u Splitu lovac, Branko Ozretić zvani Starac, dugo već pokojni. Da ste nešto stariji, sigurno bi ga znali, jer je predavao u Pomorskoj, a mislim da je potkraj karijere bio i lučki kapetan.
Inšoma, barba Branko je imao malog minsterlandera i uvik je priča kako "boljeg pasa nije u životu ima", a lovio je s njim po sličnim terenima kakvima i vi lovite, s tim što ga je često vodio i u Bosnu, također na manje-više brdske terene.
Nažalost, pas je, zbog bizarnog razloga prerano umirovljen, sad ćete čut i zašto. Barba Branko je u jednom lovu pao i gadno se ozljedio, mislim da je žginca ili slomija gležanj. Pas se potpuno šokirao, bio mu je neviđeno privržen, pa najprije nikome nije dao da priđe unesrećenom lovcu, jedva su ga savladali i odnili gazdu mu do auta.Poslije toga, a nakon Brankova oporavka, pas više nije bio za lov, naprosto ga nije zanimalo ono što je do tad najviše od svega volio. Ili ipak nije; pokazalo se da je najviše volio svojega gazdu i svi kasniji pokušaji lova s njim svodili su se na to da hoda na metar od gazde i neprekidno gleda u njega, bojeći se da bi ovaj opet moga past. Isto je bilo i kad bi barba Branko izaša iz kuće na dvor (stali su na Zentu), od pasa nije moga normalno hodat, jer mu se ovaj stalno pleo u noge i zabrinuto cvilio !!!
Eto, jedna neobična crtica iz prošlosti, o barba Branku i njegovu minsterlanderu ili o nesvakidašnjoj ljubavi pasa i gospodara.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #172 u: 16. 10. 2017. 13:57:14 »
Za toga čovjeka sam čuo a i navigao sa nekim Ozretićima, vjerovatno su bili u rodu. Svakako zanimljiva priča a i vrijedna informacija o uporabljivosti minsterlandera. Tu momak sa foruma ima minsterlandera i lovi uspješno krš sa njime, nedaleko od mene. Zahvaljujuči forumu stupli smo u kontakt i kad se vratim s broda, tamo u 12.mjesecu otiču do njega, a možda on dođe i do mene, da vidim malo pasa u radu. Ja iskreno jedva čekam...  ;D ;D

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #173 u: 16. 10. 2017. 21:27:56 »
Kolega Gabro, napisite ukratko dojmove kad vidite koleginog psa,zivo me zanima kakve ce biti impresije I dojmovi..Kolega Ivod je spomenuo Bayer Foresto ogrlicu..Prije par minuta cesljajuci psa vidim ima sjemenki jos od nedjelje po dlaci..Kad ono... :shok:    hrpa krpelja..mrtvih doduse jer ogrlica je zlo jedno od kemije..koliko steti psu ne znam, ali njih je pobila u roku 24 sata!!Ovo je dio koji sam skupio iz dlake..bilo je jos sigurno toliko...Cuvajte svoje pse I sebe..Ja sam sumar I cijepim se redovito,da nije tako snalazio bih se privatno..Pozdrav "pticari"!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #174 u: 16. 10. 2017. 21:57:07 »
Hoču stavit ču impresije, povuč paralelu između onoga šta sam imao do sada i toga šta budem vidio. Dosad sam osobno imao oštrodlake nijemce, kratkodlake nijemce, setere i pointere a lovio sam i sa skoro svim drugim "uobičajenim"pasminama ptičara tako da mogu nešto i usporedit. Možda čete morat čekat da se ukrcam sljedeči put jer neču u sezoni imat puno vrimena za prpat po kompjuteru ;D ;D ali bit če...

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #175 u: 19. 10. 2017. 20:53:01 »



Vjezbamo za pačore..Nadamo se skorom lovu pa utvrdjujemo volju za plivanjem..

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #176 u: 30. 10. 2017. 13:54:43 »
Malo smo lovili... zagi


Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #177 u: 30. 10. 2017. 15:17:38 »
Misty poslije uspjesnog lova..


Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #178 u: 06. 11. 2017. 13:12:37 »
 zagi Uspjesan lov na fazane okrunjen odstrijelom starog lovca..Cestitke iskusnom lovcu na lijepom pogotku.Misty ga je malo izgnjucala,za nositi je ipak pretezak sor



Offline darko cvar

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #179 u: 07. 11. 2017. 07:57:40 »
Za blagdan sv. Huberta i mi smo malo lovili. Lisa izvrsno odradila. Fazani se najčešće dižu daleko ispred nas, ali nam se ipak posrečilo. d7
Darko