Autor Tema: Mali minsterlander  (Posjeta: 91163 vremena)

Offline mate0301

  • K
  • *
  • Postova: 70
Mali minsterlander
« u: 23. 01. 2008. 20:59:49 »
Vec duze vrimena stari razmislja o kupovini malog minsterlandera i nedavno se odlucia da ce ga kupiti.
Posto jako malo toga ima o toj pasmini interesira me vase misljenje o njemu i gdje ga mogu kupiti. Kupia bi zensko stene 2-4 mjeseca staru.

I jos me interesira koji po vama pticar je najbolji za lov na zecač koji ne stedi sebe sto se gustog i kupine tice.


Hvala, mate0301
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2008. 21:01:40 od mate0301 »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #1 u: 24. 01. 2008. 08:46:30 »
ima ga moj kolega jedan. Veli da je odličan. Aport vrhunski, iz vode ili na suhom. Aportira sve. Markira (ja se ne kužim baš u njih, ali mislim da to nije tipično za njih). Poslušan je. Jedino je povodljiv kad izleti zec ili srna, zna otič za njima, ali inače ne ide daleko. Tolko kolko ja znam o njima po priči kolege.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #2 u: 24. 01. 2008. 09:23:34 »
Ptičar, ali ima u krvi mnogo od šunjkavaca tako da ne očekuj tvrdu fermu. Zna previše otvarati teren za sebe, znači da ga treba slomiti da bi te slušao i da bi lovio za tebe, a ne za sebe. Ima veliku želju za plijenom-lovinom i traži neumorno, tako da će možda bolje poslužiti za potragu po krvnom tragu. Za njega ni prepelica u visokoj travi nije izgubljena! ABEL ti ima jednog! Njegovog treba malo uštimati (kao i mog i svakog drugog psa), ali uročene osobine su mu za 5!!! Pas na jednoj strani, trčka se pukne pred drugim psom, dolazi Vigo od ABELA i ljubomorno traži a ne zna ni di je divljač pala i naravno nače i donese! Mnogo divljači bi taj dan bilo izgubljeno da ga nije bilo!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #3 u: 24. 01. 2008. 09:41:48 »
Ima ga jedan naš član.univerzalan pas koji podjednako goni lisicu,zeca, odličan u lovu na fazana,radi aport iz vode i goni DS.Pas za sve,bar po onome kaj sam ja vidio
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #4 u: 24. 01. 2008. 11:32:20 »
Moze li neka slika da vidimo o cemu se radi.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline mate0301

  • K
  • *
  • Postova: 70
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #6 u: 24. 01. 2008. 15:34:10 »
čuo sam samo pohvale za tu pasminu pa bi tia probati da se sam uvjerim u to  ;D

Jos kad bi mi netko znao reci di bi moga kupiti jednu kujicu  :D


Hvala, Mate0301

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #7 u: 30. 03. 2008. 19:57:23 »
Jel mi moze netko reci kako se krecu cijene štenaca u HR i dali postoji kora uzgajivacnica?
Dobra Kob!

Offline matija

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #8 u: 11. 12. 2008. 09:52:40 »
 z4 Pozdrav!
Da li netko zna mozda gdje se moze nabaviti mali  minsterlander, i kolika je cijena štenaca?
Hvala!

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #9 u: 11. 12. 2008. 15:00:24 »
Od sto glasa, glasa čuti nije.
Očito da ih baš i nema nešto previše.(Pri tome mislim na Hrvatsku, jer koliko sam upoznat u Srbiji je to jedna od omiljenijih pasmina.)
Moj Fido bio je genijalac, ali bilo je to prije 20-ak godina.  z2
Možda je najbolje raspitati se u kinološkom savezu da li ima kakvo leglo na vidiku.
« Zadnja izmjena: 11. 12. 2008. 15:04:52 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #10 u: 11. 12. 2008. 21:09:23 »
Savjet. Odi van po štene i nadaj se da će ti ga pravi uzgajivač htjeti prodati. To ti je pas koji ima najlošiju fermu od svih ptičara i toga moraš biti svjestan. Ne znam kaj želiš loviti pred njim i koji teren loviš.

Offline matija

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #11 u: 12. 12. 2008. 12:35:28 »
Evo bas danas sam razgovarao s jednim čovjekom koji se bavi uzgojem malih minsterlendera, prodaje štence cijena 300 eura, naravno s papirima. :bunny:

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #12 u: 12. 12. 2008. 14:37:11 »
@Matija

Imenjače, nemoj se ljutiti, ali ovo sa papirima ne treba niti naglašavati. Pa kakvog drugačije psa i trebaš kupiti (ako ti je i malo stalo do poštivanja zakona i pravila) nego sa papirima. Psa bez papira možeš jedino držati doma za kućnog ljubimca, jer nema polaganja ispita ako pas nema adekvatne papire. Između ostalog, kakav je to uzgajivač koji prodaje lovačke (radne) pse bez papira?
Ne znam da li mi je više smiješno ili tužno kad ljudi pitaju:" A jel ima pas "papire" ?"

Strašno kuda je naša kinologija otišla!
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline matija

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #13 u: 12. 12. 2008. 15:28:38 »
Ma ja se u potpunosti slažem s tobom, ali svi mi znamo da ima svega... Ljudi svasta prodaju, kupuju, vode u lov itd. Puno puta ljudi prodaju pse eto tek tako da zarade, bez papira, a onima koji ih kupuju papiri i ne znace bas nesta u zivotu. istina, to je zalosno, i za kinologiju i općenito za lovstvo. Svi smo upoznati sa Zakonom ali nazalost ne postuju ga svi.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #14 u: 12. 12. 2008. 15:56:28 »
kolege,vjerujte da izraz papiri bar mene asocira npr. na bilo kakav rodovnik koji eto može "pokriti" psa kojeg imaš ja bi se radije koristio izrazom(izrazima)rodovnik,rodovnica,pedigre i td.i to sa tačnim sadržajem predaka a taj izraz papiri nekako i asocira na mlaku kinologiju ili čisti formalizam u vezi s tim.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović