Autor Tema: Mali minsterlander  (Posjeta: 91215 vremena)

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #225 u: 07. 01. 2019. 14:22:22 »
Misty je super!
Jel planiras koje leglo u buducnosti?
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #226 u: 07. 01. 2019. 14:44:44 »
Pozdrav kolega!
Ako bude sve ok, na proljeće bismo imali štence, tamo negdje krajem petog ili početkom šestog mjeseca.Mislim da ćemo  imati jako kvalitetno leglo, ali dok se ne napari, nećemo trčati pred rudo ;)
Hvala na komplimentu  d1

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #227 u: 07. 01. 2019. 14:50:47 »

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #228 u: 08. 01. 2019. 00:45:55 »
Svaka riječ je suvišna! Na sreću, pa je mala zastupljenost pasmine! Samo ti uživaj s njom u svemu! Kapa do poda za oboje!

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #229 u: 08. 01. 2019. 13:36:11 »
 d1
Pozdrav Tihomire, drago mi je sto pratis nas rad  zagi
Ovo vrijeme poljskih lovova nam je vrijeme kada postizemo full "zen"  z30
Onda opet malo pauza od puske uz bicikl I setnje..

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #230 u: 15. 01. 2019. 17:26:20 »
 d1 Misty , Astrid od Andricevica odmara poslije lova..

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #231 u: 24. 01. 2019. 14:25:16 »
U tandemu s vižlanom Maxom..


Kasnije solo..

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #232 u: 25. 01. 2020. 20:06:12 »
Baš je zanimljiva ova pasmina. Koliko vidim baš svestran pas. Spominje se ovdje i krvni trag  čak i divlje svinje, ne znam koliko je to moguće ipak je riječ o ptičaru....?

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #233 u: 29. 01. 2020. 13:43:37 »
Pozdrav kolega!Moje iskustvo je takvo kakvo je, preskromno da bi bilo relevantno za neke šire tekstove.Činjenica je da je potencijal ove pasmine jako velik i da se zaista u jednom psu može imati svestran lovački i obiteljski pas.Sa minsterima rade vrlo uspješno potrage za ranjenom divljači, love krupnu divljač prigonom i naravno, vrlo uspješno odrađuju poljske lovove u najtežim uvjetima.Moje iskustvo se bazira u radu na polju i vodi, što se može vidjeti po fotografijama.Osim toga kuju vodim sa sobom na doček sa zemlje  kao i sa visoke sjedalice ukoliko ima pod.U polju radi kao i svi ostali ptičari, doduše na specifičan način i stil pretraživanja koji nije niti brz kao što rade seteri niti elegantan kao što rade NKD i slični psi.Činjenica je da odrađuju sve podjednako dobro.Kao vrlinu istaknuo bih volju za radom u teškim uvjetima, što podrazumjeva gust teren sa kupinom i trnjem u koji većina pasmina nerado zalazi..Tu do izražaja dolaze upravo ovakvi psi.Isto tako, ne ustručava se ulaziti u hladnu vodu koliko god puta treba, odlično pliva i ustrajno traži aport.
Na koncu svega, najbitnija stvar uz kvalitetne gene je kvalitetna obuka i kontinuitet..Ja tek nakon evo već pet godina vidim neke stvari koje sam mogao iskoristiti i naglasiti, odnosno u startu eliminirati..Ali, pošto mi je prvi ptičar, nije mi za zamjeriti  z30 Poznajem neke kolege koji su od ove pasmine izvukli gotovo sve što može pružiti i to su psi vrijedni divljenja, ali iza toga je puno rada i odricanja.Primjer je gospodin Darko Prokeš iz Osijeka i njegov Aron.Može knjigu napisati.. zagi

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #234 u: 30. 01. 2020. 20:39:02 »
Kolega uzivaj i gustaj sa svojom mezimicom,jer ces i nakon 10 do 15 godina, sve svoje buduće pse uspoređivati sa njom, ali niti jedan ne bude kao Misty, tesko se natrefit na dobrog psa. I jedan savjet, obavezno ju pripusti te si ostavi stene da se nauci uz nju lovit ili vec razmisljaj o kupnji drugog steneta da se uci uz nju, ako imas mogucnosti!  zagi
em ti jarca

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #235 u: 04. 02. 2020. 13:15:25 »
 zagi, trudimo se loviti I druziti koliko god mozemo.Vrijeme brzo prolazi.Nadam se da cemo imati bar jedno leglo..U ovo vrijeme nemam uvjete za jos jednog psa.Zivimo u stanu a imamo I border colliea..Kao zooloski vrt.. ludiloo

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #236 u: 04. 02. 2020. 16:52:15 »
Hvala na iscrpnom opisu psa i pasmine. Ovaj pas mi je u planu za najuži izbor psa...

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #237 u: 14. 04. 2020. 14:07:20 »
Evo da se malo javim nakon što sam se ponovio sa ženkom MM, starosti 4.5 mjeseci. Došla je kod mene prije 10 dana, prvo je bila socijalizacija, sada se već privikla nakon vidljivog početnog šoka. Inače je hiperaktivna, luda za plijenom, stalno njuška po zemlji i stražuje. Naučili smo aport, koji donosi meni svaki puta, još bi se to moglo usavršiti oko predaje, zna ga malo zadržati u ustima kad uzimam od nje, ili malo prođe pored mene.  Naučila je naredbu sjedni, ali tu još imamo posla, a na naedbu dođi uglavnom dolazi do mene, izuzetak je rijetkost. Napravio sam pomagalo tj. pecaljku na koju sam tankim konopcem svezao dio kukuružnjaka kao plijen, i kada vježbamo ona neumorno ispočetka trči za njim u namjeri da ga uhvati. Tek kada se dobro izmori počne fermati i kulirati prema njemu ali nije to  prava ferma... Zanimljivo je da kada počne fermati čeka da je ja ohrabrim pa krene, a možda je to i slučajno, nisam siguran. Kretanje uz povodac nam je još problem jer često zna ubrzati ili zastati pa na tom moramo poraditi. Inače u dvorištu radi super i sluša, jedino joj drugi psi znaju ometati  koncentraciju. Kada izađemo vani onda je dosta oprezna, ne udaljava se od mene, ne želi u gusto a kada smo jednom naletjeli na fazana u šikari nedaleko od kuće primjetio sam da se uplašila, susjed ima kokoši tamo ne želi ni blizu.  Koliko sam primjetio na neke jače zvukove nije obraćala pažnju, mislim da pucanj neće biti problem, ali to ćemo tek vidjeti kada dođe vrijeme za to.
Obzirom da mi je ovo prvi pas kojeg obučavam, a nemam iskustva, dobro bi došao svaki savjet oko obuke, što bi i kako trebalo naučiti. Uglavnom sam kupio savjete sa foruma i nekih tekstova sa neta, i od kolege galee23 kojem zahvaljujem.   Pozdrav.
« Zadnja izmjena: 14. 04. 2020. 14:11:34 od crosfirebalkan »

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #238 u: 14. 04. 2020. 19:10:40 »
Nemaš iskustva a vidim, da več puno znaš  d4. Samo tako dalje, nežurit i ako može svaki dan u prirodu, makar samo pola sata.

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #239 u: 14. 04. 2020. 21:24:17 »
Trudimo se kako znamo i umijemo, jedino me strah kako će reagirati na pucanj, vidim da još ima straha na neke nepredviđene zvukove i događaje. Mislim da je do socijalizacije...