Autor Tema: Moji Trobojni gonici...  (Posjeta: 5619 vremena)

Offline Mladen Vasic

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #15 u: 28. 01. 2015. 21:46:06 »
Moj najbolji pomagac.




Lep pas da li u pitanju zenka?Pre desetak godina sam prodao  jedno zensko stene u Banji Dvorovi.Taj pas  sa kojim lovis me podseca na majku steneta. zagi
Nije zenka.

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #16 u: 28. 01. 2015. 21:54:55 »
Lep muzjak.Kazi mi dali zestoko i dugo goni svinje?

Offline Mladen Vasic

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #17 u: 28. 01. 2015. 22:06:51 »
Kod mene u lovistu skoro nema DS. 20010/11 godina je bilo DS, odstrijeljeno je preko 80kom, bio je jos mlad ker ali je fenomenalo radio DS. Nije imao priliku da dugo goni jer su uvjek DS bile odstrijeljene ili su pobijegle preko vode, tacnije rijeke Save.
Tako da DS nema priliku da odradjuje, ali, ja tvrdim, na bilo kome terenu ako postoji DS mora je pronaci.


Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #18 u: 29. 01. 2015. 10:00:19 »
Nisam uopste sumnjao da je tako. zagi

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #19 u: 29. 01. 2015. 17:51:57 »
To stene sto sam pomenuo  je od ovih linija.Muzjak Lord[ Apis] i zenka Astra.Nisu vise zivi ali   bih takve kerove pozeleo da svaki lovac ima.Taj ker me je podsetio na Astru.

Offline Mladen Vasic

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #20 u: 29. 01. 2015. 20:57:14 »
Malo lice.
Sto se mene tice ja ne trazim neku ljepotu, samo da lici na svoju rasu. Meni je bitan rad kod kera  :smil4226ce1d491b5:  z6   

Offline Dragan909

  • K
  • *
  • Postova: 23
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #21 u: 30. 01. 2015. 07:21:20 »
Mladene nemoj tako.
Kazes da ti nije ljepota toliko vazna. Samo da lici na svoju rasu.
Svako bih volio da ima sto radnijeg psa a uz to i da je ljepotan.
Do toga je danas tesko doci.
Al nek je makar u tipu svoju rase.

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #22 u: 03. 02. 2015. 23:13:37 »
Vazno je i jedno i drugo.Imao sam srece da dobijem Donu majku Astre  zenku jake krvi a Lorda sam kao stene kupio i odnegovao.I jedna i druga linija su bile izuzetne i lepe i radne.Beline ciste  a zenke su vecinu u leglu kotile sa belom ogrlicom.Vecinu stenaca i odraslih pasa sam poklanjao prijateljima i kolegama sa kojima lovim.Pre par godina sam kerove sto se terena tice malo zapostavio  zbog bolesti a i povrede ruke.Jednog od  pasa Belog starosti dve  godine koji nije izasao iz dvorista niti video bilo koju divljac   poklonio sam prijatelju u Bor.Pustili su ga na trag tek podignutog vepra a on ga je pratio sve do velikog krsa  oko deset kilometara daleko u jednom pravcu ostao gore lajuci ga i vratio se u mrak na mestu gde su ga pustili..Nazalost nastradao je  prosle godine od starog iskusnog vepra.
 




Offline Mladen Vasic

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #23 u: 29. 06. 2015. 12:43:44 »
https://www.youtube.com/watch?v=wpzVWavW1Yk&feature=youtube_gdata_player
Evo da se nadovezem, rad DS.
Napominjem da stariji ker nije imao nikakav "kontakt" sa svinjom od pomenute godine...
I Naravno, mlada nada, koja je prvi put imala "vatreno krstenje".
Eto kolega/e ako moze koja rijec o ovom kratkom snimku?

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Moji Trobojni gonici...
« Odgovori #24 u: 29. 06. 2015. 20:09:55 »
Moje misljenje je da je ovaj gater dobar za prvi susret stenca sa svinjom, jer nije gust i svinja nije agresivna, a nemoze se ovdje realno procjeniti rad iskusnog kera jer nije gusto i svinja nije agresivna, ja sam imao pasa koji su radili za 10 u ovakvim uslovima a u prirodi gdje je gusto i agresinve svinje nesimje nikako uci i napadati, tako da gater nije mjerilo jedino valja za prvi susret stenca sa svinjom.