Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 157149 vremena)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #45 u: 06. 09. 2007. 08:07:19 »
Ja sam vidio u radu u Engleskoj u 7. mjesecu njihove radne springere i mogu ih nabaviti. Isto tako imam ponudu jedne engleske kokerice koja lovi ispod puške i jastrebova i svi njeni preci su radni psi da uzmem štene. Kuja radi izvrsno. Trenutno nemam mjesta no vjerojatno ću nešto uzet u bližoj budučnosti.
Jel kod tebe ima dosta divljačič

Pozdrav Viktor

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #46 u: 07. 09. 2007. 08:37:04 »
engleski springeri su vrh.Nizi su (tako i treba da budu do 51cm) nego psi koje sam vidjao iz Italije.Ali sto su srcani....fantasticno. Moju kuju ciji je otac cist Englez, pario sam sa psom iz Finske.Stenci su u PM, vec love samo tako.
A Viktore, slabo imamo divljaci :D
ps
ovaj lov je sniman u obicnom LD, bice na novom disku. Bice jedan do j. kadar - pucam na zeca malo dalje, pogodak oba metka a za njim debela springerka u punom trku i posle 200-300 m besprekoran aport.... :D
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #47 u: 07. 09. 2007. 08:42:36 »
SUMO legendo, skidam kapu!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #48 u: 07. 09. 2007. 22:19:25 »
Ovo je san!

Svaka čast!

Ja ću vjerojatno uvest tu špringericu iz Engleske, točan datum ne znam danas sam pričao sa prijateljem.

Pozdrav Viktor

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #49 u: 07. 09. 2007. 22:28:54 »
kad izlazi novi dvdčččč

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #50 u: 09. 09. 2007. 16:01:12 »
eeh, to se i ja pitam. Joca opet u Mongoliji do kraja septembra
a bice do kraja godine, mozda i pre....a kakvih kadrova ima....ko ce da mi veruje da zaista nisam pucao na jakog srndaca u medalji...a snimljeno sve :)
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #51 u: 09. 09. 2007. 16:08:32 »
da me ne obrise moderator, tema je ipak nkd :)
listam stare slike, greota kakvog sam psa tragicno izgubio pre par godina...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #52 u: 16. 09. 2007. 15:59:30 »
baš nekidan kapario jednog,stiže drugi tjedan,štene 3 mj,jedva čekam

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #53 u: 16. 09. 2007. 20:48:56 »
koje liniječ
:)
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #54 u: 17. 09. 2007. 13:22:52 »
koje liniječ
:)

neznam jel ću točno napisat al valjda češ skužit:hege haus ,radna linija

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #55 u: 17. 09. 2007. 21:54:28 »
Sumo tvoj izbor Hegehaus ili Pradelinensisč

Pozdrav Viktor

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #56 u: 18. 09. 2007. 08:41:22 »
Da li cu skuzitč ;)
znam da je gdja Karin Straman pokojna, ali kad me vidi Pol Sigers njen vodic siroko se osmehne i srdacno pozdravi mladog kolegu.
Zadnje leglo koje sam imao bilo je od Tassa Hege Hausa, sad mi je tu njegova unuka.
Paradelinensis - uglavnom nikad. Hege Haus uvek, steta sto ne postoji vise kao odgajivacnica, ali legenda je ostala i traje.
Inace, na prostorima ex Yu odnosno Srbije i Hrvatske - radi se ono sto ni u ludilu ne bi uradili Italijani ili ne daj Boze Nemci. Ukrstaju se linije pasa iz Ceske, Nemacke, Italije plus domaci koji su negde izmedju. Dakle ne veliki i teski kao sto je bio Yard Hege Haus (doduse, sudio sam mu - pas ima PERFEKTAN nos) ali ne ni niski, odvratno ruzni poput nekih italijanskih pasa gde je forsirana brzina. Zna se kako nemac treba da trci i radi.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #57 u: 18. 09. 2007. 08:52:32 »
Po mojem skromnom iskustvu Talijani vole da pas ima brzinu, jer su temperamentan narod. Mnogi čak kažu da su njihovi psi bezglavi trkači, možda je to pretjerivanje. ALi budimo realni, sve kaj je malo i brzo leti, njima je guba za lovit. A zato hoče i slične pse.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #58 u: 18. 09. 2007. 13:20:02 »
Ok hvala

Pozdrav Viktor

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #59 u: 18. 09. 2007. 20:15:30 »
Da li cu skuzitč ;)
znam da je gdja Karin Straman pokojna, ali kad me vidi Pol Sigers njen vodic siroko se osmehne i srdacno pozdravi mladog kolegu.
Zadnje leglo koje sam imao bilo je od Tassa Hege Hausa, sad mi je tu njegova unuka.
Paradelinensis - uglavnom nikad. Hege Haus uvek, steta sto ne postoji vise kao odgajivacnica, ali legenda je ostala i traje.
Inace, na prostorima ex Yu odnosno Srbije i Hrvatske - radi se ono sto ni u ludilu ne bi uradili Italijani ili ne daj Boze Nemci. Ukrstaju se linije pasa iz Ceske, Nemacke, Italije plus domaci koji su negde izmedju. Dakle ne veliki i teski kao sto je bio Yard Hege Haus (doduse, sudio sam mu - pas ima PERFEKTAN nos) ali ne ni niski, odvratno ruzni poput nekih italijanskih pasa gde je forsirana brzina. Zna se kako nemac treba da trci i radi.
tako je nisu veliki ni teški,al ni mali i ružni,srednji,lijepe grače i radni,bar ove što sam vidio,znači nisam pogriješio u izboru,inače mi je pomogao moj prijatelj i golega pirš iz vp-a u izboru