Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 156206 vremena)

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Njemački kratkodlaki ptičar
« u: 03. 06. 2007. 13:54:19 »
Da vam predstavim psa od mog jako dobrog prijatelja! Tek mu je godina dana, potomak je od Kastora (za one koje prate lovačke izložbe). Na izložbi u čakovu, 27.05.2007.,  14. memorijal dr. S. Romič osvojio je CAC i BOB, razred mladih.
Pas je fantastičan, koliko je lijep još bolje radi, vodoljubiv, poslušan, i sve sa godinu dana. eto malo da se pohvalim da i mi u Slatini imamo vrhunske pse!
« Zadnja izmjena: 03. 06. 2007. 14:33:17 od john deer »
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #1 u: 03. 06. 2007. 14:35:48 »
evo i jedne iz lova u 1 mjesecu kad je imao 9 mjeseci! i jedna markirajuča!
« Zadnja izmjena: 03. 06. 2007. 14:38:00 od john deer »
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #2 u: 04. 06. 2007. 23:14:50 »
Prekrasne fotke (ex bambikilleru)  ;D ;D Prijatelj ti ima prekrasnog psa!

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #3 u: 05. 06. 2007. 09:48:16 »
prenijet cu mu to!

p.s. ex bambi_killer je samo ovdje. to mi je službeni username svugdje dalje. ako gdje naletiš na to, to sam sigurno ja! ;D ;D ;D ;D
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #4 u: 25. 07. 2007. 14:47:04 »
 Cudi me da ostale kolege ne diskutuju o NKD pticaru :(
Najpopularnija rasa, izuzetnih osobina. Prohodao sam uz njih, trenutno imam svega 3 nemca :)
Kolega, pas je lep,
ali ja kao sudija - rep za nijansu usadjen (nosen) vise, ledjna linija bi morala biti zategnutija (ali ok - mlad je) i grudi za nijansu dublje.
Marka, slikaj ga bolje, nemci sa dobrim nosom uvek drze visoko glavu :)
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #5 u: 25. 07. 2007. 16:49:27 »
Pa i ja sam ih imao nekoliko i sad mi stari drzi kuju i psa(bracu) stare 15mj.
Prelijepi su.
Sto se tice samih pasa generalno je to da imaju dobar nos ali su teski za koristenje na otocima u kamenjaru.Vise puta se dogodilo da tako teski psi ne mogu maknuti nakon 3 sata rada na teskom terenu.Opet na poljima u Lici i po Dalmaciji bili su super.

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #6 u: 25. 07. 2007. 21:34:35 »
Gdje prevladava kamenjar, zbog težine izrežu jastučiče na stopalima i onda su van igre.
Zato im u ravnicama i visokoj travi nema premca.
Univerzalan pas, jako dobar i na krvnom tragu ako se nauči.

Zoran

  • Gost
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #7 u: 25. 07. 2007. 21:57:18 »
ZA MENE SU NJEMACKI LOVACKI PSI NAJ BOLJI OD SVIJU STO POSTOJE, POGOTOVO PTICARI.
Ja imam jednu kratkodlaku njemicu,
i dva vajmarska pticara kuju i mudonjicu!  ;D
i prieje sam imo njemackog kratkodlakog picara to je bio DON
nikad bolje nista nisam imo a i siguro necu,dao bi ovo troje samo damijega nazad!

njemca moses sve nauciti i da ti pivu orvori i cigaru zapali
a o i u lovu ko ih nije vidio kako rade previse je propustio!!!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #8 u: 26. 07. 2007. 08:31:45 »
Drago mi je da delimo isto misljenje. Kako ga nemci nisu `pravili` za kamenjar, to mu nije za zameriti.
Moj savet  - najbolja kombinacija nemac & springer. Nemac ce nekad odjuriti za srnom ili zecom, springer je uvek tu.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #9 u: 26. 07. 2007. 09:18:25 »
Opet ću izvaliti jedan klasik; Nema lošeg psa, nego samo lošeg gospodara.
To kažem samo zato jer se ne slažem da je jedna pasmina najbolja a druge niže rangirane.
Svaka pasmina, pogotovo kod lovnih pasmina ima svoje glavne karakteristike a to se odnosi na način rada i uvijete( teren i ponedeblje ) lova ostale osobine su dosta slične a to je prvenstveno radi zajedničkih korijena.
Osobno smatram da su sve pasmine lovačkih pasa ravnopravne a razlika je samo u načinu i području lova. Znači odabrati onu vrstu psa koji će se na domačem terenu dati najviše.
Široka tema,...uh!
 


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #10 u: 26. 07. 2007. 09:28:10 »
Treba odabrati psa koji će najviše odgovarati terenu, divljači koja se lovi i načinu na koji ti loviš, te najvažnije koja vrsta se tebi sviča. Sve je to individualno, ali treba svakog psa podesiti po sebi i po mogučnosti ne ubiti ono kaj ga čini specifičnim. Znači recimo, ne tražit od setera ili pointera da radi blizu tebe kad su oni psi velikog radiusa kretanja.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #11 u: 26. 07. 2007. 09:34:17 »
Tema jeste siroka, a necu se potpuno sloziti sa tobom. Ne moze Lada Niva da se trka sa recimo ,jurilicom` rs sa auto puta ali ni u blatu ne mogu se porediti.....
NKD jeste superioran u mnogim oblastima i nije bez razloga najpopularnija rasa u mnogim zemljama. Breton se sa njime ne moze porediti, a nisu ga nemci bez razloga ukrstali sa poenterom  - da bi dobio na brzini, plemenitosti i nosu.
Smatram da je svaki pas bilo koje rase individualna jedinka kao i covek, pa su varijacije moguce i izrazene....
pozz
V
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #12 u: 26. 07. 2007. 09:50:41 »
Mislim SUMO da si nepravedno zakinuo bretonca. Ne kaže se čabe, največa snaga uz najmanju zapreminu. Duža dlaka mu omogučava da iz kupine izače bez ogrebotine, a znaš i sam kako kratkodlaki njemci znaju biti krvavi i nakon lova po snijegu ako ima pokorice. Bretonac manje jede, ne laje u kuči i najvažnije stvar cijeli dan će radit na 5 ako je mjerilo od 1 do 10. Dok će veči psi radit 2 sata na 10 a ostatak lova na 1. Svejedno mu je da li radi šljuke na kamenjaru ili donosi patke iz Save. Mišljenja sam da se jedan bretonac nema čega sramiti kad bi trčao pored njemca.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #13 u: 26. 07. 2007. 10:37:35 »
Imao sam i jedne i druge.
Bretonac u kondiciji je brz i srcan dovoljno da prati svakog njemca.Moja bretonka je lovila kunice u trku i provlacila se tamo gdje njemac nije.Njemac ja samo za ravnoce i terene bez kamena ali bretonac je bas za sve.Ipak njemac ima nesto bolji nos vislji je i bolji za vodu.To znaci da nijedan nije iskljuciv,a ni bolji.
Osobno za ravnicu uzeobih prije njemaca,a bretonca za sve ostalo.
Meni osobno najbolji je eng.pointer sto se tice njuha,stila itd.
 z5 z4 z6

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #14 u: 26. 07. 2007. 10:47:41 »
Nisam ga zakinuo, otac je imao par bretonaca pocetkom i sredinom 80 tih. Jako upotrebljiv pas, posebno kod lovaca koji psa moraju drzati u stanu. Medjutim, za njih volim da kazem - ma macka :) Imao sam mnogo prilike da vidim da mu i vece  blato predstavlja problem (za sape) i mnogo jos mana....ali da ne duzimo.  Mislim da je bretonac ok i ne slazem se da je NKD upotrebljiv samo u ravnici. z30
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........