Autor Tema: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain  (Posjeta: 2526 vremena)

Offline pavesna

  • K
  • *
  • Postova: 6
Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« u: 06. 03. 2009. 22:39:48 »
Zdravo!

Prvo, molim oprosti mi za greške, jer ja ne govorim dobro hrvatski.
Želim vam predstaviti ove prekrasne pasmine, koje dolaze iz Francuske.

Opći opis

Sanžermenski ptičar je srednje veličine, a proporcionalan mišičasta pasmini vzvišeno osobnost. Rad je vrlo marljiva i sveobuhvatne koristiti lovačkim psima, vatren lovci s mogućnošću da pratite i isporučiti. Sanžermenski nišandžija je vrlo inteligentan i brzo slezinski pasmina sa sposobnošću pamćenja memorized lekcija. Marljiv radnik je također odličan obiteljski pas i vrlo nježan, osjetljiv i nerazdvojni pratilac vodiča i njegova obitelj.

Povijest pasmine:

     Izvore pasmini

Izvore pasmini sanžermenskega ptičarja vremena za ići na francuski kralj Karlo X. (1824 - 1830). Psi s narančastom i bijele kože, bilo je već mnogo prije tog vremena. Nema specifične pasmine je gosp neuglađen Girardin, koji je u vrijeme vladavine Charles X glavni borac. G. Girardin u Francuskoj vodio Engleski poenterja, koji je potom prešao s lokalnim narančaste i bijele lovačkog psa - francuska ptičarji. Rezultat križanja je poboljšana, a naši jaki eleganciju držanja i pokreta. Kada je Charles X je napustio prijestolje, pa njegova psa dati baronu Larninatu, koji je u to vrijeme, glavni inspektor za šume u neposrednoj blizini grada Compiegne, sjeverno od Pariza. Sanžermenski ptičarji bile su prve kraljevske pasmini psa u Compiegnu. Izvorno, oni nazvali Compiegne poenter, ubrzo su se preselili u šumovitim dijelovima grada Saint Germain en Laye se promijenilo i potvrđuje službeni naziv pasmine kao prepeličar Sanžermenski (Saint Germain pokazatelj).

     Izvore Royal pasmine

Pasmine je ubrzo postala vrlo popularna i službeni klub pasmine, koja je osnovana u Parizu 1913. U klub je unapređen poboljšanja na nov način da biste koristili pasmine u Francuskoj, te u susjednim zemljama. Prije izbijanja Prvog svjetskog rata bila je pasmine u cijeloj Francuskoj. Nažalost, prvi svjetski rat imao razarajući učinak na gotovo postojanje pasmine, s obzirom na broj pasa znatno smanjeni do te mjere da je pasmina još uvijek nije u potpunosti oporavio.
Oko godine 1930 kao uzgajivači pokušali oživjeti na rad kluba i ponovno razviti pasminu, koja je da spriječi drugog svjetskog rata. Nakon Drugog svjetskog rata, pasmini, održali lovci i haringa, koja su se uspjela održati jedinstvena karakteristika pasmine. Nedavno je promatrana ponovno porast popularnosti pasmine, i nada boljim vremenima u narednom periodu. Francuski nacionalni klub sanžermenskih ptičarjev nedavno izdvaja mnogo pažnje za poboljšanje rada u polju.

     Moderni sanžermenski ptičar

Kažu da pokazivač Sanžermenski elegantne Francuski poenter i jako popularna među francuskim. Međutim, pasmina je još uvijek relativno rijetka i dosta neprepoznavna izvan granica Francuske. Unatoč činjenici da je gotovo pasmini osuđen na izumiranje, a uzgajivači su uspeli da očuvaju svoju spremnost na kruto rad, svestranost u lov i nježnost, i marljivost u praćenju članovima obitelji.

Standard:

Porijeklo: France;
Datum objavljivanja originalnog važeći standard: 25/03/2003;
Primjenjivost: svuda korisne lovačke pse;
FCI klasifikacija: Grupa 7 - Ptičarji; podgrupa 1.2 - Continental ptičarji s radom test;
Plečna visina: pse od 56 do 62 cm i tolerancije od 2 cm za iznimnim slučajevima, bitches 54 do 59 cm i toleranciju od + 2 cm za izuzetnim slučajevima;
Težina: od 18 do 27 kg;
Skin: Meki;
Kosa: kratka, ne previše soft;
Boja: bijela s narančastom (boja srnja) lisami; prijelazi između boja je dozvoljena ali nije poželjna. Uši su smeđi (neki bijeli je dozvoljena ali nije poželjna);
Životni vijek: Prosječan od 12 do 14 godina.

Character

Sanžermenski pitome ptičar, hipohondar, poniženi, poslušan, fleksibilni, lakše i osjetljivije psa. On je oduševljen, vrijedan i poslušan radnik surađuje. Zatražite pretrpljen nježna i vježbe, ali ne i odgovor na tvrdom i korektivne obrazovanja. Mi ćemo u vodič, a pokazuju visok stupanj ljubav, odanost i ljubav, i rado će uključeni u obitelji. S obzirom na prirodu socialnosti delikatna i tiho, na ptičar snažermenski odličan obiteljski pas koji zahtijeva i adekvatne rane socijalizacije.

Prijateljstvo: To bi mogao biti nedostupna za strance;
Djeca: Jako nježan i prijateljski s djecom;
Učljivost: Standard slezinski sa metode pozitivne motivacije;
Neovisnost: Umjerene;
Oblastnost: Vrlo vjerojatno;
Ponašanje: tolerantni na druge domaće životinje;
Bojevitost: tolerantni prema drugim psima;
Količina: Povremeno lajanje (upozorenje);
Njega: Povremeno krtačenje.

 
Dobro je znati

  + Prekrasna pratilac i kućni ljubimac;
  + Vrlo brz, fleksibilan, marljiv, ambiciozan, složena i inteligentan pas;
  + Cijenjeni u lovu;
  + Potrepština malo prostora za sebe;

  - Loše tolerisala hladne klime (potrebe kućnog krevet);
  - To treba dovoljan i redovite vježbe;
  - Nije pogodno za boravak u malim apartmanima;
  - Osjećam se bolje u prostranim poljima;
  - Zahtjev za redovne mentalnog stimulacija.

Sanžermenski nišandžija je veličanstven i svestrani lovac, poenter i nositelj. Njegovo tijelo je jak i mišičasto ali ipak elegantan u kretanju. Iako je strastveni lovac, bio je obrazovan za rad u polja i šume. To je jako dobar i brz trkač.

Reference:

1. Eukanuba, Breedopedia: http://www.eukanuba.com/EukGlobal/GLOBAL/en/jsp/breed/dogBreeds/Saint% 20Germain% 20Pointing% 20Dog% 20 (% Braque 20Saint-Germain). JSP
2. FCI-Standard N ° 115 / 05. 05. 2003 / GB
3. http://bonblanche.com/

   
   



Offline pavesna

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #1 u: 09. 03. 2009. 21:18:58 »
A to vam je naša sanžermenska ptičarka Allete (Leti) koja ima 4 godine i smo je doveli iz Francuske.






Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #2 u: 09. 03. 2009. 21:49:34 »
Ženka je lijepa.Pametno bi bilo uvesti i mužjaka koji nije u srodstvu i već će oni"probiti led"primjene u praktičnom lovu u novoj domovini.Sretno. z2
P.S.koliko vidim treba da se predstaviš u rubriku za to namjenjenu što ćini svaki član foruma.
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 21:54:10 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #3 u: 09. 03. 2009. 22:34:22 »
Pasmina mi se sviđa a ovaj gore opis pasmine  nije loš zbog Vašeg lošeg hrvatskog nego zato što ste preko googla preveli stranicu sa nekog stranog jezika i sad se ne razumi ni na hrvatskom ni na tom stranom
Ćaća viče mater plače!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #4 u: 09. 03. 2009. 22:48:01 »
postoji oficijelni standard i za ovu pasminu i može se prezentirati i na forum a možeš ga naći kod bilo kojeg sudca VII FCI skupine ili u HKS-u.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline pavesna

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #5 u: 10. 03. 2009. 08:06:21 »
Evo, izvinite mi za ove greške. Sada sam več napisala nešto o sebi. A mislila sam, da če mi google traslator dobro prevesti to, što sam napisala. Ma sada vidim, da je bolje da pokušam sa onim što sama znam.
Ako koga zanima i razumie engleski, imamo vse napisano i na engleskom jeziku ma možem dodat i to.


Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Sanžermenski ptičar - Braque Saint-Germain
« Odgovori #6 u: 10. 03. 2009. 23:59:10 »
osnovne najbitnije iz standarda stavit ću ja samo da nađem vremena
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović