Autor Tema: Slovački kopov  (Posjeta: 108110 vremena)

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #30 u: 12. 12. 2007. 18:04:50 »
Moze ko nesto vise objasnit o ovoj vrsti psa:cuo sam da su na divlju svinju strasno dobri.posto u mom L.D.nema te vrste kerova imam ponudu za kupit ,,pa zanima me misljenje ko ima vise iskustva stom vrstom psa z4

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #31 u: 12. 12. 2007. 18:43:43 »
Odličan pas mi ih imam u društvu i ja sam odnedavno ponosni vlasnik jednog malog mužijaka sad sa 5 mijeseci več kad donesem svinjče kuči oblajava ga i reži na njega. Imam i braka pustio sam ga s njim u gater trčeo je stalno za brakom i svinjčetom i lajao. Moja preporuka uzmi i vodi ga što više po lovovima jer jedino tako češ imati psa

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #32 u: 12. 12. 2007. 20:14:58 »
ok hvala po tvom misljenju sto bolje ,kop ili brakov,kod nas znam da je bijo jedan brak al je nestao i bio je odlican na svinji

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #33 u: 12. 12. 2007. 22:13:44 »
Kopov ti duže i brže goni od braka. Meni je draži brak zato što neide daleko za svinjama kao kopov. I ovisi za kakav ti teren treba ako je brdski bolje bi ti bio kopov zato što je izdržljiviji. Mi u društvu večinom imamo brakove dobro ima i posavaca i terijera ali prevladavaju brakovi zato što lovimo u nizinskim šumama u slavoniji. Najbolje je imati i manjeg i večeg pa kad rade u paru da vidiš divote.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #34 u: 13. 12. 2007. 19:58:00 »
Bitno ti je da je dobra linija, znači od roditelja koji hoče tjerat divlje svinje. Mada nekad i od dobrih roditelja ispadne pas koji je loš što se tiče rada na D.S. Kopova ti nema tako puno kod nas kao brakova, znaju biti križani u srodstvu, a neki ih križaju i sa alpincima ili crnim brakovima, zato pazi. Isto tako i brakova ima dosta koji su križani sa balkancem, posavcem, terijerom i sl. No to vjerovatno znaš prepoznati takve pse. Ja osobno imam kuju slovačkog kopova, sad je negdje oko 2 i pol godine stara i nije mi opče duga što se tiče gonjenja, mada svaki lov odlazi sve duže. Neki i za čistog kopova kad ga vide kažu da to nije kopov, al nisu oni krivi, jer su ih vidli malo po Hrvatskoj. Kopovi inače nisu svi ko jedan, ima ih sitnijih,jačih, sa jačom glavom, slabijom. Upiši na pretraživaču Slovensky kopov, pa će ti se otvoriti slovačka stranica i tamo ima slika pa češ vidjeti. Isto tako opet na toj stranici imaš adrese klubova slovačkih kopova iz drugih država, pa i tamo imaš slike. Nadam se da sam nešto pomogao d4

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #35 u: 13. 12. 2007. 20:32:30 »
ok hvala :podravec i SPYDER  svaka pouka dobro dode ,,kada pogledam malo bolje doista mi dode da nabavim stenca al nisam jos nista  odlucio danas sam prevalio put oko 300km u oba pravca i covjek me zezno nece prodat

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #36 u: 13. 12. 2007. 21:48:22 »
Ako si zainteresiran ima još  štenaca odakle je i ovaj moj pa se javi mislim da čovijek nije prodao

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #37 u: 14. 12. 2007. 14:24:31 »
Kopov



Lp iz SLO

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #38 u: 14. 12. 2007. 15:39:06 »
Kopov ti duže i brže goni od braka. Meni je draži brak zato što neide daleko za svinjama kao kopov. I ovisi za kakav ti teren treba ako je brdski bolje bi ti bio kopov zato što je izdržljiviji. Mi u društvu večinom imamo brakove dobro ima i posavaca i terijera ali prevladavaju brakovi zato što lovimo u nizinskim šumama u slavoniji. Najbolje je imati i manjeg i večeg pa kad rade u paru da vidiš divote.
Sve ovisi o psu jer moji baraci su bili predugi.Nekad su vepra gonili i drzali satima po Vellebitu i znali su ostati po 7 dana.Srne su gonili dok ih mrak ne bi ulovo.Ma predugi i tu bas nema pravla jer predug moze biti bas svaki.
Sad su mi za oko zapeli stenci ostrodlakih istaraca od Nikole.Roditelji su odlicni svinjari ,a ja ne zivim vise u RH :( da ih kupim.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #39 u: 14. 12. 2007. 15:39:56 »
DIK drago mi je da si se vratio na forum.Kako je u dezeli i lovis li stoč
Pozdrav d4

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #40 u: 14. 12. 2007. 16:02:30 »
Nisam Medo mislio na baraka nego na brak jazavčara.  Barak je veči od brak jazavčara.  Nemam puno iskustva s lovom po planinama, govorim moja iskustva iz mog ld i opčenito iz Slavonije gdje sam pretežno u lovovima. Slažem se sve ovisi od psa do psa nisu svi isti. Stavit ću sliku od mog braka izvrstan svinjar i sliku njega i istarca u paru na svinjčetu

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #41 u: 14. 12. 2007. 16:56:43 »
spyder gdje lovišč
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #42 u: 14. 12. 2007. 18:32:14 »
Sorry Spyder ja sam mislio krivo.U pravu si sto se tice braka i puno brze se umaraju od gonica medjutim zato mnogi koriste ove malo povisene.Nisu standard u ljepoti ali jako su dobri za lov u planinskim podrucjima.
Tvoj pas je jako lijep. d4

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #43 u: 14. 12. 2007. 18:55:13 »
SPYDER ne odgovaras mi neznam jesi dobijo PP javi molim te

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Slovački kopov
« Odgovori #44 u: 14. 12. 2007. 20:22:04 »
Spyder brak ti izgleda super.Jedva čekam da ga vidim v akciji.Lp iz SLO