Autor Tema: hranilica za fazane  (Posjeta: 28490 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #15 u: 17. 10. 2008. 21:18:42 »
Kod nas ima par 80% uništenih parcela od svinja.To nije ni pobrano jer se jednostavno ne isplati..
Svinje se sada guštaju kestenom i žirom, kukuruz im već ide na uši pa zato je idealno hranilište za fazane d2

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #16 u: 18. 11. 2008. 19:07:41 »
Evo hranilište za fazane od novog forumaša tomislavKT kolege iz L.U."Vepar"

(Na slici nije nasmijan jer je nakon fotografiranja iz hlača izvukao trn dužine 4cm)
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2009. 18:45:19 od Tihomir »
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #17 u: 18. 11. 2008. 19:19:05 »
U mene u lovištu nema hranilica za fazane, i meni je u planu napravit dvi sad kad odem doli,ali pošto u nas se to slabo radi i ja sam loše sam upoznat sa izradom odnosno odabirom mjesta za postavljanje hranilice, tako da vas molim za mali prijedlog dali da je postavim u mladu gustu borovinu visina 2 ipo metra (opilam par komada i tu postavim hranilicu) ili na neku čistinu tj na malo manje gusto područje jer u mene nema čistina
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #18 u: 18. 11. 2008. 19:25:51 »
ja bi gustu sikaru rasjeko, da mogu postaviti hranilicu i to je to!!!
recimo da ima samo jedan službeni ulaz!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #19 u: 18. 11. 2008. 19:30:15 »
Gledaš da postaviš na mjestu gdje ima fazana,ali na način da im olakšaš bijeg od predatora tipa jastreb(ne stavljaš hranilicu na čistinu) ili lisica(ne stavljaš hranilicu u jako gusto)

Pogledaj na slikama kako to otprilike izgleda:mjesto,način izrade....


nadam se da sam malo pomogao ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #20 u: 18. 11. 2008. 20:20:51 »
Ma super ste sve vi to meni objasnili i da ima ikakve sličnosti u terenima ja bi znao kako je postavit međutim to je neopisivo gusto (kao na onim isinim slikama kad je slikao kuda se mora provlačit) a ima nešto sitno čistina, ja ču pokušat očistit tj. razrijedit tu borovinu a ipak ostavit malo za zaklon da nebi napadali ovi iz zraka,fazane smo tek pustili pa ako su preživili ima ih svugdi i tako da nemogu puno pogriješit u birnju pozicije što se tiči brojnosti na tom području.
Hvala na pomoći i postavim slike kad bude gotovo d4
Ćaća viče mater plače!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #21 u: 18. 11. 2008. 20:44:25 »
Gle,mi tu gore iz panonskog dijela Hrvatske nismo kompetentni za taj borovit i neopisivo gust teren,možda ako se javi netko id Dalmacije da ti pomogne,ali vjerujem da nema neke velike razlike u tome,gledaj da nije jako gusto,napravi ga ispod nekih borova i vidjet češ hoče li biti uspiješno pa češ znati za nagodinu  ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #22 u: 18. 11. 2008. 20:48:05 »
Pa zato ču i napravit neke ne baš pretjerano skupe kvalitetne i neznam šta, 4 stupa od te iste borovine i gore nabacit daske zabrokvat (brokva=ekser,čavao) i to je to pa ako se pokažu dobre dogodine tu roknem prave i super a ako budu živi i gladni valjat če im i ove
Ćaća viče mater plače!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #23 u: 18. 11. 2008. 20:49:56 »
Pa zato ču i napravit neke ne baš pretjerano skupe kvalitetne i neznam šta, 4 stupa od te iste borovine i gore nabacit daske zabrokvat (brokva=ekser,čavao) i to je to pa ako se pokažu dobre dogodine tu roknem prave i super a ako budu živi i gladni valjat če im i ove

Kad izabereš mjesto i napraviš uslikaj pa stavi koju sliku da vidimo mjesto postavljanja  z10
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #24 u: 18. 11. 2008. 22:15:06 »
Pa zato ču i napravit neke ne baš pretjerano skupe kvalitetne i neznam šta, 4 stupa od te iste borovine i gore nabacit daske zabrokvat (brokva=ekser,čavao) i to je to pa ako se pokažu dobre dogodine tu roknem prave i super a ako budu živi i gladni valjat če im i ove

ne brini što nisu skupe,po meni puno ljepše ako radiš od materijala iz okoline hranilice,,malo suhog granja za pokrit i to je to,a ove sa metalnim dijelovima,salonit pločama i slično mi se iskreno ne sviđaju

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #25 u: 18. 11. 2008. 22:25:46 »
U mene u lovištu nema hranilica za fazane, i meni je u planu napravit dvi sad kad odem doli,ali pošto u nas se to slabo radi i ja sam loše sam upoznat sa izradom odnosno odabirom mjesta za postavljanje hranilice, tako da vas molim za mali prijedlog dali da je postavim u mladu gustu borovinu visina 2 ipo metra (opilam par komada i tu postavim hranilicu) ili na neku čistinu tj na malo manje gusto područje jer u mene nema čistina


PA File kod nas nema snjega ččč
Preobračenik

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #26 u: 18. 11. 2008. 22:39:56 »
File, napraviš konstrukciju kao i za svaku hranilicu, a umjesto salonitnih ploča pokriješ sa borovim granama.

Uzmeš pilicu i na 10-ak borića porežeš najdonji red grana. Na taj način si "dao zraka" borovima i sigurno će brže rasti, a također si dobio odličan materijal za pokrivanje.


Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #27 u: 19. 11. 2008. 12:44:45 »

PA File kod nas nema snjega ččč
[/quote]

Nema ni snijega ni hrane ,samo borovine buretine i kiše
Ćaća viče mater plače!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #28 u: 19. 11. 2008. 12:47:17 »
Mawerik tako sam nešto i mislio da ubijem 3 muhe odjednom,kad otpilam grane sa borova ostaju mi trupci od kojih radim konstrukciju,a sa granama pokrivam ,i pokrešem još koji bor od dole da ih nemogu iznenadit lisice i kune, a ostavim koju granu na visini da ih nevidi Teo Beusan ;D
Ćaća viče mater plače!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: hranilica za fazane
« Odgovori #29 u: 19. 11. 2008. 15:31:49 »
Mawerik tako sam nešto i mislio da ubijem 3 muhe odjednom,kad otpilam grane sa borova ostaju mi trupci od kojih radim konstrukciju,a sa granama pokrivam ,i pokrešem još koji bor od dole da ih nemogu iznenadit lisice i kune, a ostavim koju granu na visini da ih nevidi Teo Beusan ;D
d4