Autor Tema: LOVAčKE čEKE  (Posjeta: 284727 vremena)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #15 u: 12. 08. 2007. 07:28:17 »
Dečki,čeka mora biti drvena i to je to.Treba si dati malo više truda i bura je neče odnjeti.
Neki dan sam bio u jednom lovištu u okolici Gline.Lovci kao da se takmiče čija će čeka biti ljepša,kvalitetnija i udobnija.Sve su samostoječe,zatvorenog tipa sa izolacijom za ugodno zimsko čekanje.ima ih čak i od stare hrastovine, jedna je po mojoj procjeni oko 12m2 a oko nje terasa sa svih strana.
« Zadnja izmjena: 12. 08. 2007. 07:37:39 od madhunter »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #16 u: 12. 08. 2007. 08:49:47 »
Drvo mi je najdrazi materijal za ceku ali na moru betonski nosaci su jako prikladni zbog posolice i sl. Uz malo maste,puno truda i dovoljno novca moze se napraviti bas sve. Inace u Britaniji se ne rade ceke kao kod nas i u Europi. To su uglavnom jeftine i prenosive ceke. Divljaci ima koliko hoces tako da se ne treba cekati dugo za odstrijel. Ipak najdraza mi je drvena izolirana ceka pod Velebitom kad je snijeg i -15. Dozivljaj je fantastican.

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #17 u: 12. 08. 2007. 22:24:05 »
Samo tako ekipa,...

Nastavite sa prijedlozima.
čeka koju planiramo sagraditi će se nalaziti u jednoj udolini meču hrastičima.
Medo zna kakav je teren kod nas u Zadru.
Definitvo na burometini ali daleko od soli.

Pozdrav

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #18 u: 13. 08. 2007. 02:29:57 »
Citat:
Dečki,čeka mora biti drvena i to je to.Treba si dati malo više truda i bura je neče odnjeti.
Neki dan sam bio u jednom lovištu u okolici Gline.Lovci kao da se takmiče čija će čeka biti ljepša,kvalitetnija i udobnija.Sve su samostoječe,zatvorenog tipa sa izolacijom za ugodno zimsko čekanje.ima ih čak i od stare hrastovine, jedna je po mojoj procjeni oko 12m2 a oko nje terasa sa svih strana.

Da mi je to vidjeti  :o

Offline matt

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #19 u: 14. 08. 2007. 20:18:56 »
DOBRA VAM KOB

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #20 u: 17. 08. 2007. 23:13:47 »
Pošto je napokon odobreno u našem lovištu izgradnja lovačke čeke, odlučio sam sa jednim kolegom lovcem da zajednički napravimo jednu čeku za doček čaglja i lisice te divlje svinje, kad dozvole.

E sad;

Molim sve one koji mi mogu pomoči sa savjetima, nacrtima, slikama pri izgradnji čeke da se jave !

Hvala i pozdrav iz Dalmacije
ako negdje možeš nabavit stupove od struje s betonskim držačima(odlično impregnirani) i hrastova grača i čekaš dok si živ

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #21 u: 18. 08. 2007. 12:21:29 »
ikova je iz mojeg podneblja pa zna kak se rade čeke. uglavnom, najbolji materijal koji možeš nači za izradu čeke su stupovi za struju. ak nemreš nač stupove besplatno, obično ti  elektra prodaje stare po nekih cca 200kn. od 4 stupa napraviš 2 čeke, jer ti je dovoljno na pola stupa da bude visoka 4m. tak i mi radimo. sa stupovima za struju si miran vječno jer su napravljeni tak da ne trunu. jedino moraš korpu obnavljati svakih 5-10 godina ovisno kakvim materijalom radiš prvi put i to ne trgaš stare nego samo zabijaš nove na stare. krov ti je izbor koji nije nužan. mi recimo uopče ne radimo zatvorene čeke jer nema  nikakve potrebe za time. imaš kabanicu za to dvaput godišnje kad buš išao na čeku po kiši. stupove ne moraš ni bušiti u zemlju ako je teren kamenjar, pogotovo ak su na pola stupa jer nema šanse da im se kaj dogodi. ako na sve četiri strane zabiješ x-eve meču stupove i dijagonalno zabiješ nemoguće je da se sruši. daske kad zabijaš na korpu obavezno ostavljaj na podu 1-2 cm razmaka jer se budu vremenom napuhnule pa da pod ne škripi. i ulaz na čeku ti nikad ne smije biti okrenut na sjever da ti ne puše zimi. ak si na moru najbolje istok ja mislim. i to ti je uglavnom to. u svakom slučaju, stupovi za struju su odgovor za bilo koju vrstu čeke jer su vječni!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #22 u: 27. 08. 2007. 09:22:16 »
Lazare, svaka čast!

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #23 u: 25. 09. 2007. 22:23:37 »
Ovo je moja najbolja čeka ,nije  baš lijepa ali je funkcionalna i na dobrom mjestu ,napravio sam je na   domimatnom hrastu  visina  čeke  iznosi 6 metara ,koristio sam   hrast kao nisivi  stup a 4 grane  koje su prirodno bile takve iskoristio sam za nadogradit konstrukciju  same čeke,u početku je to bila  poluotvorena čeka koju sam naknadno nadogradio  da po potrebi ljeti može biti otvorenog  kompletnog  krova odnosno krovnog poklopca preko kojeg se i ulazi  i izlazi a preko krova se može pucati i snimati kada je dobro vrijeme,a za ružnog vremena poklopac se zatvata i imam zatvorenu čeku,otvaraju se prozori po potrebi,onaj mali prozorčič lijevo je za kameru..Ova čeka ima i svjoje  mane, čeka na hrastu ima žira a on privlači  puhovima ,miševeve ,a oni opet privlači  zmije ,u ovom slučaju poskoke pa treba biti oprezan.

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #24 u: 25. 09. 2007. 22:26:37 »
Ovo je moja najbolja čeka ,nije  baš lijepa ali je funkcionalna i na dobrom mjestu ,napravio sam je na   domimatnom hrastu  visina  čeke  iznosi 6 metara ,koristio sam   hrast kao nisivi  stup a 4 grane  koje su prirodno bile takve iskoristio sam za nadogradit konstrukciju  same čeke,u početku je to bila  poluotvorena čeka koju sam naknadno nadogradio  da po potrebi ljeti može biti otvorenog  kompletnog  krova odnosno krovnog poklopca preko kojeg se i ulazi  i izlazi a preko krova se može pucati i snimati kada je dobro vrijeme,a za ružnog vremena poklopac se zatvata i imam zatvorenu čeku,otvaraju se prozori po potrebi,onaj mali prozorčič lijevo je za kameru..Ova čeka ima i svjoje  mane, čeka na hrastu ima žira a on privlači  puhovima ,miševeve ,a oni opet privlači  zmije ,u ovom slučaju poskoke pa treba biti oprezan.


Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #25 u: 25. 09. 2007. 22:28:19 »
to s puhovima i miševima si dobro rekao. nema mi nist gore nego kad oni krenu u igre bez granica. najradije bih se pokupio i otisao kuči.  >:(
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #26 u: 25. 09. 2007. 22:31:21 »
Imam tehničkih problema sa slikom  ,za viditi sliku molim klikniti na  x na mjestu slik d1

ADMIN:NE KORISTITI NAŠE ZNAKOVE (ŠčččŽ) U NAZIVIMA FOTKI
« Zadnja izmjena: 25. 09. 2007. 23:06:48 od LOVAC »

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #27 u: 25. 09. 2007. 22:36:57 »
Iako prave nered na čeki ,nije jedini problem ,problem je kada se ja popnem na čeku a oni se uznemire i prave takvu buku da je čudo da išta i doče,veči su mi ipak problem pratioca puhova i miševa-otrovnice

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #28 u: 26. 09. 2007. 14:25:30 »
evo slika sa izgradnje čeke na postoječim stablima

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #29 u: 26. 09. 2007. 14:27:46 »
Brzo,lako i efikasno...jedino što je sad več 3-4 godine stara i narasla je 5cm, pa smo je dotjerali