Autor Tema: Problem u radu automatske hranilice  (Posjeta: 7173 vremena)

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #15 u: 23. 08. 2016. 20:06:33 »
Uopće ga ne treba. On je potreban samo kad se instalira solarni panel da ne dođe preveliki napon na motor. Nemam solarni pa ne treba ni varistor. Ide on van iz moje hranilice,daj bog da je u njemu problem.
Gogo

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #16 u: 23. 08. 2016. 21:26:13 »
Ovo je keramički kondenzator vrijednosti 0,1 mikrofarad.Gore je čovjek lijepo objasnio čemu služi kondenzator na elektromotoru.Molim kolege lovce stolare,vozače,pekare,menadžere da se ne petljaju u elektrotehniku,samo će napraviti veću štetu! rol

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #17 u: 24. 08. 2016. 07:14:24 »
veli moj kolega stručnjak da ovaj kondenzator služi za filtraciju, i nema veze s pokretanjem motora, što znači da je negdje još jedan kondenzator koji služi za pokretanje motora i taj je riknuo... bez elektroničara nebu niš... motorić dole i k elektroničaru, najbrže i naj jednostavnije...

Offline PLAMEN19

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #18 u: 24. 08. 2016. 07:26:33 »
Na našim je vjerojatno problem u kukuruzu jer sam ju sad isprobavao i zavrti 2 sekunde i stane, a onda ju s prstom okrenem i odvrti do kraja.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #19 u: 24. 08. 2016. 07:55:42 »
Nije problem sa kukuruzom. Kad nariktam tajmer da vrti 20 sekundi odradi sve bez zastoja,samo neće motor sam krenuti bez da ga malo pomaknem. Tanjurić ne zapinje,ide skroz lagano.
Gogo

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #20 u: 24. 08. 2016. 13:03:01 »
onda je def kondenzator
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #21 u: 24. 08. 2016. 16:18:41 »
Gogo, daj nekakvu sliku gdje je zalemljen na motoru....Ovakav blok kondenzator je stavljen za kompenzaciju induktiviteta namota na elektromotoru, vjerovatno...
Ovaj "pogonski" kondenzator o kojem pričate bio bi ELKO
Ukratko, da ne filozofiram, vrati ovaj svoj kondenzator na mjesto (zalemi ga) i izmjeri napon (+/-) na spoju elektromotorića kad tajmer "uključi" napajanje prema elektromotoru...ONDA idemo dalje  z2
« Zadnja izmjena: 24. 08. 2016. 16:21:41 od tyrol »
Em ti sumpor.....

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #22 u: 24. 08. 2016. 16:43:18 »
bez ovog kondića vozi bez problema samo će biti zanemarivo pojačano iskrenje na četkicama.Ili ti ne leže dobro četkice na kolektoru ili su poderane ili su slabi listići opruge.Kad je motor bez napona oćisti sa finim brusnim papirom lagano kolektor i malo pokušaj lagano povinuti limić koji pritiska četkicu a kondenzator možeš i vratiti gore,lp.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #23 u: 24. 08. 2016. 20:04:01 »
Nemam sliku hranilice. Ovaj kondezator sam dobio u Moniju sa neispravne hranilice. Kupio sam novi kondezator i kad prvi puta idem u lovište budem sve isprobao. Prvo ću direktno sa akumulatora spojiti na motor da vidim oče li se sam zavrtiti. Ako se ne zavrti promijeniti ću kondzator,dali ima veze kako se spoji kondezator na motor ? Sadašnji kondezator je spojen između plus i minus žice na motoru. Motor se ne može skinuti bez demontaže hranilice,a hranilica se ne može skinuti bez pražnjenja bačve i skidanja bačve na zemlju i moram se zavući u bačvu da odvrnem matice. Zato bi sve prije isprobao da budem siguran da je motor i da njega treba mijenjati.
Gogo

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #24 u: 25. 08. 2016. 08:14:24 »
nema veze kak se spoji,kondenzator nije bitan za normalni rad motora,radi i bez njega.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #25 u: 25. 08. 2016. 08:29:21 »
Ako nije bitan,zašto ga uopće stavljaju?
Mislim da ima ikakvih problema sa četkicama nebi motorić vrtio 20 sekundi 10 puta za redom bez ikakve promjene u brzini vrtnje .
Gogo

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #26 u: 28. 08. 2016. 11:26:50 »
Hranilica popravljena.
Problem je bio u kondezatoru.
Prvo sam probao sa direktnim spajanjem žica sa akumulatora na motor i tada motor vrti i sam krene. Nakon toga sam odspojio stari kondezator i motor preko tajmera neće krenuti dok se barem malo ne trzne tanjurić. Koliko sam uspio skužiti na tajmeru nema releja,već ukljućivanj odrađuje neki elemet elektronike samog tajmera i zato je valjda potreban taj kondezator.
Hranilica radi i to je najbitnije.
Gogo

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #27 u: 19. 09. 2016. 09:31:24 »
Prema informacijama s terena od kokega,hranilica opet ne baca kukuruz. Pošto je akumulator napunjen i kondezatro stavljen novi trebalo bi raditi barem cca dva mjeseca.iSPORAVNO JE RADILA CCA DVA TJEDNA. Pretpostavljam da je opet u pitanju kondezator,zašto? Šta može biti uzrok da je opet neispravan kondezator. Razmišljao sam da stavim jači,ali radila je cca 4 godine s takvim kakav je stavljen.
Gogo

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #28 u: 19. 09. 2016. 10:44:05 »
mislim ko garantira da je kondenzator bio ok, ionako je sve made in china, promijeni ga pa ćeš vidjet ...
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Problem u radu automatske hranilice
« Odgovori #29 u: 21. 09. 2016. 09:40:10 »
Skini ga skroz, nije nužno da mora biti. Motor na timer i šišaj.