Autor Tema: veličina table za označavanje lovišta  (Posjeta: 3876 vremena)

Offline IBOUTDOOR

  • K
  • *
  • Postova: 12
veličina table za označavanje lovišta
« u: 03. 10. 2014. 20:22:32 »
bok..da li bi mi netko mogao reći kojih dimenzija bi trebala biti tabla za označavanje granice lovišta? naravno po zakonu,,da lovni inspektor nemože prigovarat..

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #1 u: 03. 10. 2014. 22:14:58 »
Zakon o lovstvo, prosinac 2005
 
Članak 11 stavak4.
Granice lovišta moraju biti vidljivo obilježene na mjestima koja su određena Odlukom o ustanovljenju lovišta.

Negdje sam nekad pročitao preporuku da table budu od prirodnog materijala (drvo) čak i minimalne dimenzije tabli, ali mislim da je to ukinuto u izmjenama i dopunama. Uglavnom ako je sve sa vođenjem LGO u redu ne zajebava za table, ali ako je prvi put u nadzoru hoće ih pogledat i provjerit dali su ucrtane u kartu lovišta.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #2 u: 04. 10. 2014. 05:51:11 »
Mislim da je dimenzija tabli 60x40 cm, međutim mi smo ispod te glavne table morali staviti još jednu dodatnu na kojoj piše namjena lovišta. Pitate se zašto, odgovor je vrlo jednostavan, zahtijevala inspektorica.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #3 u: 04. 10. 2014. 08:57:55 »
Ne može ona tražiti nešto što ne piše u zakonu, to pojedinci si dozvoljavaju demonstraciju sili pa ako prođe, prođe. I kod mene su tražili svašta, a onda ja pitam: A u kojem to zakonu piše? Molim pokažite. Ne piše al ja tražim. A to bi značilo da se vi stavljate iznad zakona, molim vas broj vašeg pretpostavljenog. Uglavnom treba imat jakog provoditelja LGO kažem jakog, vrhunskog koji košta, al ima jaja parirat inspektoru. U početku lovozakupa imao sam prosječno 2 inspekcije godišnje na temelju prijava no savršeno vođenje LGO i provoditelj kao autoritet sve je anulirao i bez kazne ibez opomene i uvijek sam se sa inspektorima rastao prijateljski.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #4 u: 04. 10. 2014. 12:05:10 »
Svaki put kada inspektor najavi dolazak obavezno prisustvujem nadzoru lovišta i papirologije. Stvar je u pojedincima jer svatko zahtjeva svoje i najbolje je ne ići u neku diskusiju jer onda stvarno traže dlaku u jajetu. Kako nam je inspektorica rekla mi smo tako postupili i nadzor je bio ok kao i sve ove godine dosada. U susjednom lovištu išli su utvrđivati Zakon i onda su dobili neku novčanu kaznu jer nisu imali račune za materijal za izradu čeke. Jedno lovište su zatvorili na par mjeseci zbog matičnog fonda zeca koji nije bio dobro prebačen iz godine u godinu pa je izvršen krivi odstrjel. Hoću reći da je ponekad bolje napraviti nešto što nije potrebno da zadovoljimo žeđ inspektorima i mirno lovimo.
Ovakve dodatne table vidio sam na još par lovišta Karlovačke županije.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #5 u: 10. 10. 2014. 17:07:03 »
to sa tablom za namjenu lovišta smo i mi u mom L.D.-u morali napravit...napravili smo drvene ploče ispisane istim tekstom kao kod kolega Evaeva  zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: veličina table za označavanje lovišta
« Odgovori #6 u: 11. 10. 2014. 19:43:24 »
Vjerojatno zato što je i kod vas nadzor lovišta izvršila ista osoba.................
270 Win, gente et non dimittet.....