Autor Tema: Lovstvo u filmu  (Posjeta: 5975 vremena)

MAUZ

  • Gost
Lovstvo u filmu
« u: 05. 11. 2007. 15:38:39 »
Sinoc sam gledao na HRT 2 u zanimljiv film iz 1975. Film se zove Franjin lovacki gulas, a sniman je u Domasincu kod Varazdina. Autor je Rajko Grlic. Zanimljiv je bio za pogledati, ucinio bih to ponovo,  jer je meni takav lov potpuno stran.
Da li je jos neko to gledao, ili mozda ima snimljenoč Obicaji su mi potpuno nepoznati.

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #1 u: 05. 11. 2007. 16:04:53 »
gledao sam i ja i nisu mi poznati takvi običaji

ali sam bio ove god u Domašincu u lovu(na fazana i zeca) i mogu priznati da imaju jako puno srneče divljači, a ni fond sitne (fazan, zec trčka) nije loš samo su strjelci bili nešto lošiji

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #2 u: 05. 11. 2007. 19:45:02 »
ono nema nigdje. pa di to pleh muzika prati lovce po lovištuč strašno je bilo vidjeti da pesi dave zajce ili da pucaju u srne u trku. sramota. divljači ko pljeve


« Zadnja izmjena: 05. 11. 2007. 20:48:39 od Nikola »

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #3 u: 05. 11. 2007. 20:50:46 »
nisam gledao film! zapravo čini mi se da sam ga davno gledao i u sječanju mi je ostao jako ružan dojam. Kao da se autor trudio prikazati ružnu sliku o lovcima, zapravo ono što se mi trudimo ispravljati....

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #4 u: 05. 11. 2007. 21:07:57 »
gledao sam ga i ja sinoč. stvarno me zacudilo kak su to pustili. svaka čast filmu i običajima, ali po meni je to se moglo bolje prikazati. inače mi se film svidio. no to su bila druga vremena i nisu toliko brinuli o zelenima. treba provjerit da nije koji zeleni zavrsio na hitnoj sinoc kad su to vidili! d5
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

MAUZ

  • Gost
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #5 u: 06. 11. 2007. 14:43:12 »
Meni je film delovao smjesno (na granici zalosti i smjeha), ali se nisam htjeo izjasniti kako se neko ne bi uvredio. Pretpostavljam da su u pitanju stariji obicaji odredjene sredine, ali pleh orkestar, bubnjar u fijakeru, ponasanje lovaca, konzumacija rakije, tj. nalivanje rakijom, narocito urlikanje onog starog sa "malo vecim" usnim skoljkama... Sve mi to nema puno veze sa lovom kakav on treba biti, a film bi lako mogli iskoristiti zeleni da nas napljuju najcrnje.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #6 u: 07. 11. 2007. 08:26:56 »
Odmah po prikazivanju tog uradka na radio-televiziji Zagreb,kako se onda zvalo,izazvana je burna reakcija nezadovoljstva meču lovcima. Takva prezentacija lovstva i lovaca i u to vrijeme kada pokret zelenih nije bio ni blizu kakav je danas izazvao je zgražanje nad načinom ponašanja sudionika tijekom lova i bacio veliku mrlju na sve lovce.
Moram istači, da ni tada kao i danas rukovodstvo saveza nije adekvatno reagiralo i u medijima se jasno ogradilo od tih kvazi lovaca i takvog ponašanja.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #7 u: 15. 01. 2008. 15:49:45 »
Najljepši dokumentarni film i film o životinjama opčenito po mom mišljenju je Svijet koji nestaje, poznat i kao trinaesto prase. Prekrasan film sniman u Kopačkom Ritu o krmači koja je oprasila 13 prasiča od kojih je jedan  bio viška. Krmača ga je napustila i on se sprijateljio sa lanetom i srnom. Redatelj prikazuje Gileta(tako se zvao) i srnu kako se spašavaju od poplave u kojoj je stradala cijela Giletova obitelj i večina životinjskog svijeta. Gile i lane su se izvukli. :D

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #8 u: 15. 01. 2008. 18:39:49 »
Najljepši dokumentarni film i film o životinjama opčenito po mom mišljenju je Svijet koji nestaje, poznat i kao trinaesto prase. Prekrasan film sniman u Kopačkom Ritu o krmači koja je oprasila 13 prasiča od kojih je jedan  bio viška. Krmača ga je napustila i on se sprijateljio sa lanetom i srnom. Redatelj prikazuje Gileta(tako se zvao) i srnu kako se spašavaju od poplave u kojoj je stradala cijela Giletova obitelj i večina životinjskog svijeta. Gile i lane su se izvukli. :D
I dan danas cuvam te dve Video Kasete.Gile i co.Filmovi su od Petra Lalovica.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline descha

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Lovstvo u filmu
« Odgovori #9 u: 18. 01. 2008. 23:53:40 »
,,Poslednja oaza,, i ,,Svet koji nestaje,, imam ih na DVD-u. Sjajni filmovi koje sam gledao još kao klinac.