Autor Tema: Daihatsu Terios  (Posjeta: 6016 vremena)

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Daihatsu Terios
« u: 05. 09. 2011. 21:56:31 »
Evo da se i ja pohvalim svojim "ne prevelikim" terencom koji mi služi više nego odlično. Za one koji ne znaju ovo je japanski terenac Daihatsu Terios sa pogonom na sve četiri kotača, radnog obujma 1300 ccm i snage 82 konja.
Kupio sam ga sa 40.000 km i u tri godine napravio još 80.000 bez i jednoga kvara što mi govori kakve je kvalitete. Malac ima elektroničku blokadu središnjega diferencijala i stalni pogon 50:50 koji ga čini nezaustavljivim u svim prilikama (osim extremnih) kakve još nisam isprobao. Dobar je za vožnju po lovištu jer ima jako mali krug okretanja, mali osovinski razmak i naravno malu potrošnju od 8 litara benzina ili 9 litara plina (moramo misliti i na ekologiju). Maksimalna brzina mu je 160 km/h ali najviše mu paše putna brzina od 110 km/h. Od opreme ima klimu, abs, zračne jastuke, alu felge, roll bar i pragove (sve tvornički).
Šta više reći nego idealan automobilčić za svakoga lovca kojemu ne treba prostor za pse ili za prijevoz svega i svačega.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Daihatsu Terios
« Odgovori #1 u: 05. 09. 2011. 22:35:03 »
Da budem iskren, bio sam malo skeptičan prema toj vozilici dok se nisam uvjerio u suprotno. Iznenadio me pošteno u pozitivnom smislu.  d4

Stavit na njega nekakve off road gume i slobodan sam reći da se komotno možeš popeti i na bukvu sa njime.

 sor možda po nečijim razmišljanjima pretjerujem ali je to malo nje-sra na mene ostavilo jako dobar dojam.