Autor Tema: Evi i mog Pinca  (Posjeta: 41676 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Evi i mog Pinca
« u: 04. 02. 2008. 14:47:29 »
Evo pokusacu koju sliku da stavim.

Kad vec nemogu ulovom da se pohvalim onda barem nekako sa terencom ;)

Dobra kob

PinzHunter

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #1 u: 04. 02. 2008. 14:50:54 »
ma nema šta. Ovaj je car u bilo kojem lovištu. Joj da je meni jedan takaaaaaaaaaaav  :'(

Samo ja bi gume malo "žešće" stavio...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #2 u: 04. 02. 2008. 14:54:35 »
nema problema, jos se moze koji naci da je na prodaju.

Kazes zesce gume?? Pa neznam, njih sam kupio jer nisam znao sta da kupim drugo. Mislio sam na Malatesta ali njih nemogu po asfaltu voziti.Ipak i ove su dobre uzimajuci cijenu u obzir i preskupe su.

Pozdrav
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #3 u: 04. 02. 2008. 14:58:52 »
Ja bi na to kupio ili gotove Maxis ili Lassa gume (skuplja varijanta), ili kad ove podereš protekte si neke sa velikom ripnom staviš (jeftina varijanta)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #4 u: 04. 02. 2008. 15:12:40 »
Vidjecu koliko ce ove trajati.

Malatesta je protekt,ima u Slo kupiti,ali ne velicina koju ja hocu. Nisu ni skupe, nekih 100 Eura po komadu.

Ali kad ove poderem znacu sta cu kupiti.

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #5 u: 04. 02. 2008. 21:01:14 »
Super slike (posebno on prva) gdje psic vadi iz snijega Pinca  ;D ;D ;D
Salim se.............ma kao sto rekoh kralj terena a posebno mi se svidja sto ima cijeli krov.......
Jeli bio sistemski za sluzbu veze u vojsci ili si od pocetka imao siceve pozadi
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #6 u: 05. 02. 2008. 09:07:54 »
@shaga,

to sa psicem je bas dobro ispalo, pa i sam velim nekad da me je on izvuk'o iz snjega.

Ovi modeli(710MS) ko u mene su sa troja vrata i bili su u sluzbi saniteta, jer pozada budu inace dvije lezaljke i red sjedala.
Kod 710 K je bila oprema za vezu i oni imaju 4 vrata.
To je puka sreca da sam bas nasao ovog sa zatvorenim krovom, jer njihova nijedna cerada nije diht, pa mozes zamisliti kad kisa pada zimi kako bi to unutra izgledalo.

Puno pozdrava

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #7 u: 05. 02. 2008. 15:59:03 »
SVAKA CAST KOLEGA VOZILICA JE PRVA LIGA POSTO TI VIDIM B:H TABLE GDJE LOVIS
Bice bolje

Offline miki kiki

  • K
  • *
  • Postova: 96
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #8 u: 05. 02. 2008. 16:23:19 »
Lijepa kola nema šta, a znima me koliko troši pinz isplati li se to voziti na duže relacije po asfaltnom kolniku (npr. 50 km do lovišta,a od toga 30 asvaltnog kolnika i sl...) d4 d4 d4
eto tako to...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #9 u: 05. 02. 2008. 17:45:09 »
SVAKA CAST KOLEGA VOZILICA JE PRVA LIGA POSTO TI VIDIM B:H TABLE GDJE LOVIS






Pozdrav radavac.
Lovim u okolini Bihaca. A Ti i ja smo vec jedne prilike razgovarali telefonski,ako se sjecas(znamo se sa jednog foruma sto odavno vise neradi)??

Ako ne onda cemo preko PN.

A vidim jarane da i ti imas stroj taj sa slike. Vozio sam to u vojsci, a zamisli pinca sam izbjegavao jer mi je bio "premalen". Nikad se nezna velim sam sebi.

Puno pozdrava

PinzHunter

nesto sam kod citiranja fulao
« Zadnja izmjena: 05. 02. 2008. 18:02:03 od PinzHunter »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #10 u: 05. 02. 2008. 18:00:45 »
Lijepa kola nema šta, a znima me koliko troši pinz isplati li se to voziti na duže relacije po asfaltnom kolniku (npr. 50 km do lovišta,a od toga 30 asvaltnog kolnika i sl...) d4 d4 d4

Pozdrav, hvala na javljanju.

Pa cuj dobro pitanje, ali dali se isplati to ti bas nemogu reci, jer se postavlja pitanje dali se pinc uopste isplati.S obzirom da je pinc vojno namjensko vozilo, a vojske nije nikad briga dali se sta isplati, jer to drzava placa(nabavna cijena u vrijeme JNA je bila 120.000 maraka po komadu).Odrzavanje je jako skupo i dijelovi isto.Ako volis pinca onda ces ga i imati.Mislim ipak da ga je teze voljeti nego imati. ;)

A sad da ti posteno odgovorim na tvoje pitanje. Ako je onih 20km, bez asfalta jako los put onda se isplati.Prvih trideset km na asfaltu ce ti brze proci, jer kad jednom odes sa pincom na teren i los put, onda je to kao droga. Malo cu sad pretjerati, ali za pinca nema loseg puta.
Meni licno je bilo vazno da sa njim mogu skoro svukud proci i izaci iz njega suhe noge.

A sto se tice potrosnje barem u katalogu stoji 17 litara, sto je u realnosti 20l i vise jer terenska voznja uzme i vise.

Ako imas vremena pogledaj u youtube sta sve ljudi rade sa pincom. Neki voze iz njemacke do tunisa, neki pak prave pustolovne ekspedicije do Aljaske. Hocu reci da je ipak moguce sa njim i duze relacije preci. Sve zavisi od tvog entuzijazma.

Nadam se da nisam pretjerao sa filozofiranjem, i da sam ti uspio malo docarati kakav je pinc.Ali nakon probne voznje znaces dali je to za tebe ili ne.

Dobra kob


PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline miki kiki

  • K
  • *
  • Postova: 96
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #11 u: 05. 02. 2008. 22:41:00 »
Hvala na detaljnom opisu i odgovoru, zamimalo me jer mislim da je stvarno gušt vozit se u takvom stroju kao što je tvoj pinz... Ja inače koristim usluge svog pajera 3.0 V6 koji troši slično kao i tvoj pinz, samo što ga vozim na plin, ali volio bi probati i pinza po terenu pa da vidim kako se ponaša... d4
eto tako to...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #12 u: 06. 02. 2008. 11:21:09 »
O.K. nema frke,

neznam gdje budes i dali kod tebe u blizini ima neko pinca, pa da ga malo probas. U pocetku je jako tesko jer je mjenjac tj brzine nisu redne, nego moras malo saltati ukoso,ali i to se savlada.

A ako se kojim slucajem nadjemo u Bihacu, mozes se i kod mene uvjeriti u pinca.

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Evo i mog Pinca
« Odgovori #13 u: 13. 03. 2008. 11:39:24 »
nastavljam ovdje pisati da ne otvaram drugu temu.

Naime napokon sam dosao do slika koje svjedoce da se u Pinca moze ugraditi mercedesov dizel motor.
Mislim da ce mozda nekog od vas zanimati ako se bavi mislju da sebi kupi jednog pinca.

Ja cu u svakom slucaju pokusati da ove radove izvedem na svom jer kako u njemackoj od 2009 hoce da koriste E10 ili kako se to vez zove.(zakonski 10% etanola u benzin) a ja nisam siguran da svi motori to podnose. Znam dok takve promjene dodju kod nas dosta ce vode proteci, ali nikad se nezna sta se na trzistu desava. Pa onda ako i dizel za..bu mercedes moze i na ulje za salatu. ;)




« Zadnja izmjena: 13. 03. 2008. 11:44:40 od PinzHunter »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Evi i mog Pinca
« Odgovori #14 u: 13. 03. 2008. 16:01:28 »
 Koji si to motor tutnuo u njega?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto