Autor Tema: Niva 4x4  (Posjeta: 17814 vremena)

Offline huntingboy222

  • K
  • *
  • Postova: 9
  • Cruising down the street in my 4x4
Niva 4x4
« u: 28. 08. 2017. 22:20:22 »
Pozdrav,evo pošto sam čitao na forumu dosta o Nivi i vidim da ima svoje "ljubitelje" i "ne ljubitelje".Evo mome ocu i meni je ovo 4 Niva koju smo imali,znači prva je bila 1986. godište i nije bila nešto dugo kod nas ali se za to malo vremena pokazala izuzetno dobro na terenu,druga Niva je bila 1994. godište i ta je bila nešto duže kod nas (2002-2013,ali se nije vozila 4 godine jer nije imala papire),treća Niva je bila 2007. godište,imala je dizel motor(Fiat 1,9D) i sa njom je bilo jako puno problema (motor je bio loš),znači dovezemo je od majstora kući i za 5-6 dana nešto ode,pa smo evo ove godine nju prodali i u 5. mjesecu uzeli Nivu 2009. godište za jako malo novca iz jedne firme i evo još je sređujemo za teren.Vidim da tu po forumu ima jako puno ljudi koji nikada nisu ni sjeli u Nivu,a kamoli je vozili,a tu po forumu pišu svašta.Evo ovako da razjasnimo nešto,jedan čovjek Nivu vozi od 2008 i promjenio je samo jedan križ kardana,mislim da je to dovoljno za reći...  z14

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Niva 4x4
« Odgovori #1 u: 29. 08. 2017. 02:02:25 »
Moj susjed je 1989 kupio polovnog pajera za lov ,i dan danas ga vozi i prolazi uredno tehnicki pregled a ima skoro pol miliona km bez nekih velikih kvarova osim nekih popravka karoserije zbog udaraca jer se vecinom vozi po terenu.a ostali su ovako ko i vi kolega promjenili po nekoliko lada u sve ove godine ,tako da je to dovoljno sto se tice lade i njezine kvalitete. zagi

Offline huntingboy222

  • K
  • *
  • Postova: 9
  • Cruising down the street in my 4x4
Odg: Niva 4x4
« Odgovori #2 u: 29. 08. 2017. 21:31:40 »
Kolega,evo prije ove zadnje Nive sam razmišljao i o Pajeru 1996. godište i skoro sam ga uzeo ali na sreću nisam jer mi je majstor rekao da je jako loš motor u njemu.Ne sumnjam u kvalitetu japanaca jer sa jako puno ljudi sam prićao koji voze Mitsubishia(čak ja imam Mitsubishi Colt kao osobni auto i ide kao zmaj) kažu da su jako kvalitetni i dobri po terenu(samo kratka verzija Pajera).Ovo što ste rekli da su Vaše kolege promjenile par Niva kao ja e to je već drugo jer ja nisam mjenjao Nive jer su se kvarile pretjerano(osim ove Dizel 2007.godište)več zato što mi se ukazala prilika za Nivu koja ima malo godina i malo kilometara...Pozdrav! z14