Autor Tema: Streljačko druženje u Ponikvama  (Posjeta: 1880 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Streljačko druženje u Ponikvama
« u: 19. 08. 2010. 09:20:12 »
U nedelju 29. 8 2010. lovačko društvo " Ponikve" iz Zagreba na svojoj streljani na Bizeku , organizira takmićenje u gađanju glinenih golubova. Službeni trening je petak i subota od 16 sati.
Domaćin je osigurao brojne i bogate nagrade za najuspješnije strijelce.
Ne mogu da se ne osvrnem da moje drago susjedno društvo , čija je streljana udaljena od moje 2,5 km zračne linije , djeluje u istom gradu , na području iste policijske uprave, iste policijske postaje odrađuje treninge i takmićenja bez ikakvih problema , a od mene i mojih kolega se traži da napravimo civilno strelište tj. da ogradimo sukladno , zakonu prostor veličine 15 nogometnih igrališta.
Ma kaj da vam velim , nego da sam tužan i žalostan.
Ne bih nikako želio da se ovo shvati kao onaj naš poznati hrvatski jal , jer me u istinu veseli da moji dragi kolege i prijatelji nisu u mojoj koži i svakako dolazimo na streljanu da se dobro družimo , gađamo, a kako nam je i  blizu moći ćemo se i malo " opustiti".
Hrvatske Domovine Sin.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Streljačko druženje u Ponikvama
« Odgovori #1 u: 19. 08. 2010. 09:40:44 »
Ne mogu da se ne osvrnem da moje drago susjedno društvo , čija je streljana udaljena od moje 2,5 km zračne linije , djeluje u istom gradu , na području iste policijske uprave, iste policijske postaje odrađuje treninge i takmićenja bez ikakvih problema , a od mene i mojih kolega se traži da napravimo civilno strelište tj. da ogradimo sukladno , zakonu prostor veličine 15 nogometnih igrališta.

Samo znači da im još nisu bili u kontroli....rok za prilagodbu je bio 18.6.2009.

Iz Pravilnika:

Veličina strelišta otvorenog tipa za puške s glatkim cijevima svih kalibara za leteće mete mora biti dužine najmanje 4/3 maksimalnog dometa sačme s kojom se vrši gađanje

Prostor strelišta mora bili ograđen ogradom visokom najmanje 2 m, izrađenom od pletene žice ili drugog materijala.
Ako je bočna zaštita strelišta izvedena od zemljanog nasipa, tada žičana ograda mora biti postavljena izvan strelišta i zemljanog nasipa.

...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljačko druženje u Ponikvama
« Odgovori #2 u: 19. 08. 2010. 10:00:55 »
Ma sve ja to znam , Ali u Zagrebu i županiji od koliko ja znam 53 streljane , ograđena je jedna , a na svima se održavaju takmićenja. Jer problem je onda kad su takmićenja , a kada društva organiziraju probna gađanja i upucavanja onda vrijede drugi uzusi.
Razumiješ ?
Hrvatske Domovine Sin.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Streljačko druženje u Ponikvama
« Odgovori #3 u: 21. 08. 2010. 16:40:02 »
Stvarno te kolega fazan razumijem,to ti je uvijek bilo tako borba s administracijom malih i velikih... uf
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljačko druženje u Ponikvama
« Odgovori #4 u: 08. 05. 2011. 17:19:36 »
Danas je počela liga grada Zagreba u streljaštvu na strelištu LD Ponikve na Bizeku. . Prijavljeno je 11 ekipa  i nadam se da će biti sve u redu što se tiče streljana , jer nas susjedi ne vole , a nitko nema streljanu koja zadovoljava zakonske uzuse ( ograda, 300 m i slične stvari ).
Tako će i moje društvo biti domačin kola 12.6. i nadam se da će sve proći u naj boljem redu i bez intervencije policije .
Ako to prođe kako smo zamislili , organizirati će mo ponovo memorijal u sjećanje na našeg pokojnog člana dr. Gudca i nadam se dobrom odzivu kolega strijelaca , jer mi možda nismo dobri pucači , ali smo dobri i pošteni domaćini.
Hrvatske Domovine Sin.