Autor Tema: nelovne pasmine ; šarplaninac  (Posjeta: 50949 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #15 u: 01. 03. 2010. 20:39:27 »
ne mogu izdržati pa ću reći ,Mladen je odigrao jednu igru sa kujama koje su mu trebale da bi si nešto napravio,molio je čovjeka da mu ustupi kuje da si napravi legla ,pa ga ovim putem pozivam da se javi i kaže što je bilo sa štencima od  .... i baruta i što je bilo sa štencima od .... i bastena i u kakvom je stanju vratio ovu drugu,a staviću vam slike da vidite kako izgledaju bastenovi štenci ,i još nešto molio je da mu se uzme kuja pčelica ,kako bi bila na farmi i uz ovce ,jer inače ti psi nikad nisu ni vidjeli ovcu kozu i sl.pa da bi mogao pričati i laprdati okolo kako ima radne pse,a ako ste vidjeli video vuk u žici i barut,mogli ste vidjeti da se taj pas boji vuka,jer ono što je tamo pokazano je očit strah a ne ono što taj dečko misli da je.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #16 u: 02. 03. 2010. 00:53:14 »
Evo da i ja malo nešto napišem,iako ih osobno nisam imao.Ljepi psi stabilnog karaktera,odlični čuvari stada koje čuva ,ne prizna strance u blizini stada ili objekata koje čuva.Dobro rečeno ,veže se uz gazdu ali samo jednog.Poštiva i druge ukučane ali treba biti oprezan sa njima ,vrlo su dobrog pamčenja ali pametni previše nisu -nemojte nikada šarca pokušati slomiti nekom dresurom ili nedaj Bože batinom,jel može biti veliko zlopamtilo,koje vas može stajati i života.Znam to sigurno iz svoje blizine prije cca 35 godina vlasnik umalo zaklan -a samo se okrenuo kada je dao jesti i više nikada nije smio ni blizu.Naravno da je pas završio ,ubrzo život jel nije bio više siguran.To je pas za otvorene prostore gdje on sam donosi odluku po pitanju sigurnosti stada.Zašto ga je nekadašnja vojska -JNA -koristila za čuvanje skladišta i sl. jel je bio savršen i nepotkupljiv pas čuvar,Ovi današnji su dosta izgubili odlike nekadašnjih izvornih pasa koji potiču sa Šare u Makedoniji,to znate.Vidio sam šaronje izvorne ,samo na slici ali to su očite razlike i još samo na Šarplanini možete vidjeti pravog izvornog šarplaninca .Dobar ,ljep ,oštar čuvar ali za stabilnu osobusa iskustvom i da ima puno slobode za kretanje a ne box ili stan-kao i večina večih pasa-rasa.Evo toliko od mene  -DEDA M.... z14

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #17 u: 02. 03. 2010. 03:59:07 »
imam dva komada čuvaju firmu - neustrašivi i ludi čuvari, ne poznaju nikog osim vlasnika, sada su već stari ali su još uvijek opasni i ludi, imam osjećaj da bi zaklali čovjeka u par sekundi 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #18 u: 15. 03. 2010. 21:44:22 »
Kolega PinzHunter,pitaj ti toga mladena zašto on vrti dvije slike i predstavlja ih kao više pasa,zašto mu štenci nemaju rodovnice ,gdje su mu štenci od Gale,kakva je Meca vraćena vlasniku,kako više ne trči za tim kujama,i zašto priča da ti psi rade,i što oni to rade ,osim što se slikaju i kolju između sebe.Pozdravi ga puno.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #19 u: 15. 03. 2010. 21:54:44 »
Kolega PinzHunter,pitaj ti toga mladena zašto on vrti dvije slike i predstavlja ih kao više pasa,zašto mu štenci nemaju rodovnice ,gdje su mu štenci od Gale,kakva je Meca vraćena vlasniku,kako više ne trči za tim kujama,i zašto priča da ti psi rade,i što oni to rade ,osim što se slikaju i kolju između sebe.Pozdravi ga puno.

onda bolje da ga ti pitaš jer si upućen i poznaš ga koliko i ja,ja sam samo dva psa zapamtio,nisam bio zainteresiran za kupnju pa nisam ulazio u detalje. nemogu reći da su loši ali nisu bili za mene.

Tornjak je pobijedio u "utrci" tako da ću uskoro imati još dva mlada mužjaka ove plemenite rase. Potomci mog Cezara  :hundtrinkend:
« Zadnja izmjena: 15. 03. 2010. 21:56:35 od PinzHunter »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #20 u: 16. 03. 2010. 17:35:50 »
Tebi se ispričavam ako sam ti smetao, ali ne mogu gledati pozitivne komentare o toj osobi,a ne mogu i neću ga nikad ništa pitati jer ,ga ne želim više nikad sresti ,ali ako se sretnemo ................

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #21 u: 16. 03. 2010. 19:57:46 »
Tebi se ispričavam ako sam ti smetao, ali ne mogu gledati pozitivne komentare o toj osobi,a ne mogu i neću ga nikad ništa pitati jer ,ga ne želim više nikad sresti ,ali ako se sretnemo ................

ma nisi mi smetao ni malo tu smo da nešto prodiskutujemo nema tu ništa lošeg.ja njega srećem rijetko a velim ti o detaljima si ti sigurno upoznatiji od mene.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #22 u: 18. 03. 2010. 16:51:56 »
Ma kolega PinzHunter samo sam htio reći da je bezobrazno reklamirati se nečijim trudom,i prisvajati tuđe vrline,a znati da je slab,ono što taj mali pokazuje za mene je škart i niškorist i vreme je da mali bude svrstam u 19tu kinološku ligu a tu mu je i mjesto.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #23 u: 19. 03. 2010. 19:39:26 »
Ovo je za malog žicara nešto što on nikad neće imati

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #24 u: 19. 03. 2010. 19:51:28 »
Ovako dijete čuva ovce.

Offline uskok

  • K 100
  • **
  • Postova: 181
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #25 u: 19. 03. 2010. 23:10:15 »
zelenadolina
Jako lijepi psi i kompletno prestavljanje šarplaninca...
Imam osijecaj da je kod Vas taj šarplaninac onaj stari ovcarski pas svima poznat po svojim osobinama.

Kazem jako lijepo i sve najbolje zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #26 u: 20. 03. 2010. 10:09:07 »
Hvala Uskok ,ovi psi žive sa stadom od svojih prvih koraka,prvo što su vidjeli poslije svoje mame su ovce,i ovo su pravi ovčarski psi u pravom smislu riječi,nisu to oni šarci kakve su ljudi navikli gledati :debeli lanac,iskeženi zubi i histerično lajanje,ovi psi su jako dobri za ljude i nikad ih ne vežemo jer štala sa ovcama je na osami uz rub šume i vuk je stalno prisutan,ali dok su ovce na paši oni su sasvim drugačiji tad se može vidjeti kako reagiraju na razne posjetioce,nema diranja i prilaženja ovcama,pogotovo sad kad su janjci osjetljivi.Pozdrav.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #27 u: 20. 03. 2010. 10:23:19 »
Kolega PinzHunter je napisao jedan post i u njemu ima prilog o uzgajivaču iz Bihaća,ne znajući kolega Pinz... i u dobroj namjeri da osvježi ovu temu stavlja taj prilog sa balkan kinologi,a na njemu taj mali iz Bihaća stavlja slike dviju kuja koje nisu njegove, i on to nikad ne može i neće imati a to su Gala od Kef,i Meca od Kef, koje on predstavlja kao svoje,taj bezobrazluk je nevjerovatan kod tog malog i taj mali nikad neće napredovati u kinologiji,vrlo brzo će nestati iz kinološkog svijeta.Još jednom se ispričavam kolegi PinzHunteru jer on nema nikakve veze sa ovim.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #28 u: 20. 03. 2010. 10:38:34 »
 Kolega Z.Dolina vidim da te muče tuđi psi ,kvaliteta i lažno predstavljanje pasa,rase koju ti imaš.Daj se malo sredi i saberi.kaj te briga kaj neko drugi sam sebi laže i uveličava ono kaj nema.Jel ti imaš svoje pse-IMAŠ-jesi zadovoljan-jesi-MA BOLI TE BRIGA ZA TUÐE ,imaj ti kvalitetu pa če to ljudi isami uvidjeti,zar ne.Zamaraš se bez veze sa nepotrebnim glupostima.Snagu troši na još višu stepenicu-da imaŠ JOŠ BOLJE PSE A ZA DRUGO ZABORAVI-to ti je moj prijateljski savjet-budi objektivan i pusti da drugi ocjenjuju pse,oni koji poznaju pasminu a ne da moraš sam hvaliti svoje pse-ima sudaca i ljudi koji dobro vide i poznaju šaronje-pozdrav DEDA M... zagi  i   z1

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
« Odgovori #29 u: 20. 03. 2010. 13:06:25 »
Deda M. hvala ti na savjetu,ali postoje u kinologiji neka pravila,ja nemam pse za komercijalu i ne hvalim to što imam ,takvi su kakvi su ,tim psima ne treba suditi neko sa ovog foruma ,tema je tu da se nađe neko ko drži ovčarske pse na ovakav način ,ne zamaram se glupostima nego ,nego sprečavam reklamiranje nekog trgovca tuđim trudom na temi koju sam ja postavio ,i imam puno pravo ovako reagirati.