Autor Tema: Ručni radovi - moji noževi  (Posjeta: 102729 vremena)

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #345 u: 03. 09. 2015. 12:57:13 »
Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10

Offline lovaczk

  • K 100
  • **
  • Postova: 150
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #346 u: 03. 09. 2015. 16:02:11 »
 z1 bravooo 1liga

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #347 u: 04. 09. 2015. 00:11:20 »
Max slazem se! U zadnjih nekoloiko godina puno pomaka je napravljeno i kvaliteta ponude je odlicna  i ide u pravom smijeru jer majstori su bili dovoljno pametni da prepoznaju potrebe i zelje kupaca i vide rupu u trzistu i napokon odgovorili sa pravim proizvodima. Mislim da je i forum i sve diskucije napravile svoje i pomogle da se stvari pomaknu naprijed. Neki od proizvoda se sigurno u svojoj klasi mogu takmiciti sa svjetskim brendovima i barijere su pale. razmjena iskustava uvijek daje pametnom i sposobnom mogucnost da izbalansira zelje musterija i ponude adekvatan proizvod i prodaja prirodno slijedi. Mislim da imam pedesetak nozeva po kuci i okolo ali je velika razlika izmedju nozeva koje mi je napravio Danijel ( i drugi) od standardnih tvornickih proizvoda bez duse. Danijel sigurno ide u pravom smijeru i proizvodi su mu sve bolji i ljespi ali su jos uvijek kvalitetni radni  nozevi a ne kolekcionarske igracke. Ono sto mi posalji i poklone a stanca se po Kini i ostalim mjestima po svijetu niej ni blizu kvalitete koji Danijel pravi ali nazalost ne moze ih izraditi dovoljno brzo jer radi jedan po jedna kvalietno a to znaci polako. meni se svidja da bas tako radi jer mu je kvaliteta finalnog proizvoda vaznija od brze prodaje kako ide citav svijet.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #348 u: 04. 09. 2015. 08:50:59 »
Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10
Ufff, kolega Max, široka tema, pokušaću sažeti svoj stav u što kraću formu. Slažem se s vama da je nastala generacija sjajnih knifemakera, kako u Hrvatskoj, tako i susjednim joj državama. Nažalost, ne svjedočim baš kako je spomenuta "explozija" imala veliki odjek u lovačkom svijetu kod nas. Većini naših lovaca (barem onima koje ja srećem u lovovima, a srećem ih dosta) i dalje je potpuno odbojna i strana pomisao kvalitetan nož platiti 100 i više Eura, unatoč blistavom i skupom arsenalu oružja koji posjeduju, najnovijim lovačkim modnim krikovima, limene ljubimce da i ne spominjem; drže to bačenim novcem, jer "svaka čakija može oderati divljač", kao da karabin od 200 E i sačmarica iste vrijednosti nisu ubojiti, pa svaka puška iz njihove kolekcije mora biti preplaćeno tehnološko dostignuće.
Većinu naših vrhunskih nožara poznajem osobno i svi se slažu kako su lovci, na moju i njihovu žalost, uglavnom loši kupci, pa većina njihovih vrhunskih uradaka završi kod ljudi koji s lovom veze nemaju, a često preko oceana.
Još jedna sitnica; kako je nožarska scena u nas ipak prosperitetna (puževim koracima, doduše, ali ide naprijed), na njoj se povremeno pojavljuju razni redikuli, mitomani i lunatici, a jedan tipičan pripadnik tog polusvijeta uredno posta i na ovom forumu, nakon što je sa svih, nazovimo to "specijaliziranijih" foruma odavno izopćen.
To bi moglo svjedočiti o demokratičnosti lovačkog publikuma, makar sam skloniji mišljenju kako se naprosto radi o nedostatku kvalitativnog kriterija i svijesti.

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #349 u: 04. 09. 2015. 10:05:22 »
Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10
Ufff, kolega Max, široka tema, pokušaću sažeti svoj stav u što kraću formu. Slažem se s vama da je nastala generacija sjajnih knifemakera, kako u Hrvatskoj, tako i susjednim joj državama. Nažalost, ne svjedočim baš kako je spomenuta "explozija" imala veliki odjek u lovačkom svijetu kod nas. Većini naših lovaca (barem onima koje ja srećem u lovovima, a srećem ih dosta) i dalje je potpuno odbojna i strana pomisao kvalitetan nož platiti 100 i više Eura, unatoč blistavom i skupom arsenalu oružja koji posjeduju, najnovijim lovačkim modnim krikovima, limene ljubimce da i ne spominjem; drže to bačenim novcem, jer "svaka čakija može oderati divljač", kao da karabin od 200 E i sačmarica iste vrijednosti nisu ubojiti, pa svaka puška iz njihove kolekcije mora biti preplaćeno tehnološko dostignuće.
Većinu naših vrhunskih nožara poznajem osobno i svi se slažu kako su lovci, na moju i njihovu žalost, uglavnom loši kupci, pa većina njihovih vrhunskih uradaka završi kod ljudi koji s lovom veze nemaju, a često preko oceana.
Još jedna sitnica; kako je nožarska scena u nas ipak prosperitetna (puževim koracima, doduše, ali ide naprijed), na njoj se povremeno pojavljuju razni redikuli, mitomani i lunatici, a jedan tipičan pripadnik tog polusvijeta uredno posta i na ovom forumu, nakon što je sa svih, nazovimo to "specijaliziranijih" foruma odavno izopćen.
To bi moglo svjedočiti o demokratičnosti lovačkog publikuma, makar sam skloniji mišljenju kako se naprosto radi o nedostatku kvalitativnog kriterija i svijesti.

U sridu g.Ivo,pogotovo ovo boldano...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #350 u: 16. 09. 2015. 01:34:50 »
Danijele evo jednog od tvojih!

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #351 u: 16. 09. 2015. 07:27:12 »
evo danijelovih nozeva po cijelom svijetu...
neka, zasluzeno! d4 zagi

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #352 u: 16. 09. 2015. 07:43:53 »
ovaj noz koji je na slici putuje vec za Frankfurt,ako je dobar kako izgleda ..nemam rijeci.Ako ga Goran vec ima onda vise ni ne sumnjam u kvalitetu!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #353 u: 16. 09. 2015. 08:45:09 »
Baš lijepo...
Inače 90% posto noževa koje radim u zadnje vrijeme  su puukko,i velika većina završi kod lovaca,bushcraftera i sl...
Preko bare,naravno. Mislim, da nekom od naših lovaca ponudim takav nož bi me čudno gledal... ;D
Evo par primjeraka....













Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #354 u: 16. 09. 2015. 08:47:11 »
Slike sve govore  d1 ludiloo

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #355 u: 16. 09. 2015. 09:03:16 »
tak je... bravooo

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #356 u: 16. 09. 2015. 09:12:40 »
 bravooo Danijele...tak se to dela

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #357 u: 16. 09. 2015. 22:34:37 »
Po meni ovi novi dizajni imaju cistu laponsku ili skandinavijsku liniju dizajna ali imaju i nesto japansko u sebi i meni se svidjaju. Ljepota i funkcionalnost celika i linije ostrice i prekrasan izbor drveta  i izdrade drske. Ergonomicno, funkcionalno i harmonicno- pravi skandinavski nacin gledanja na svijet. Ove sto imam su mi jako dobri a jos jednog se zahvaljujem prijatelju lovcu na poklonu. Ovaj na slici mi je najdrazi i najljepsi a sto je najvaznije da je  kvalitetan i funkcionalan.  Zadnje Danijelove slike dokazuju da sam u pravu  i su mu dizajni i kvaliteta u porastu. Dobijem svake godine par nozeva po sajmovima ali to se ne moze porediti sa ovom kvalitetom a volim kupiti i pomoci lokalnu izradu. Osim toga prosao sam pubertet pa je i vrijeme imati kakav posten noz za lov i oko kuce.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #358 u: 16. 09. 2015. 23:14:17 »
Koj od majstora na ovaj forum moze da mi napravi jedan noz u ovom stilu da ne kazem identican.
Tamosni majstor ga naziva George Washington Sears' -Nessmuk.
Evo ink sa tog foruma:  http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=32171&page=11
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Odg: Ručni radovi - moji noževi
« Odgovori #359 u: 18. 02. 2016. 21:11:13 »


jel neko za 52100?