Autor Tema: gojzerice za lov  (Posjeta: 95058 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #120 u: 24. 01. 2020. 21:14:32 »
Extra za jaču zimu,

1,8 kg nije više za mene ako se puno pješači.
Imam upalu volje.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #121 u: 24. 01. 2020. 21:21:29 »
A mojoj 47ci najbolje paše Crispi Nevada , nema joj zamjerku
Imao sam ih davno tek kad su došle, još kad je Ritoša dučan bio u Sinju. Dobre bile samo bio drukčiji đon, mekši. Raspale se skroz za nepune 2 sezone. Razmišljam se opet uzet kad je snig i mokro

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #122 u: 24. 01. 2020. 21:33:01 »
I sad je đon mekan ali to mi paše , meni isto traju 2 sezone čuj da stojim na mjestu trajele bi i duže jbg. lovi se po kamenjaru znaš i sam kakav je to lov triba đon izdrzat 110kg ali bitno mi je da mi noge ne umaraju i da su suhe ,
« Zadnja izmjena: 24. 01. 2020. 21:36:56 od karabat »
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #123 u: 25. 01. 2020. 11:01:16 »
Bolje da je mekan đon ali prijašnji model je bija drukčije napravljen. Lipljenje između đona i gornjeg dijela je bila drukčije pa se brzo odlipilo/raspalo. Ona zaštitna guma se rascvitala bilo baš gadno a i počelo puštat. Ja ču provat Scarpu negdi nač i obuć na nogu, vidit kako to fercera. Sad La Sportiva me oduševile. I u mene je 105+ kila.... zagi zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #124 u: 26. 01. 2020. 08:55:22 »
Ja smatram da su gojzerice izuzetno bitne i da tu nebi trebalo štedit , ja bi svake godine kupio neke od 700-1000kn i onda bi bilo mokrih nogu,bole koljena, tetive .... dok nisam uzeo nesto bolje i tek vidio sta sam godinama propušta a najbitnije mi je da su mi noge odmorne nakon lova i mogu lovit sutra dan (jer mi se nekad zareda 3dana lova po 15tak km po danu) .
Jednom prilikom sam slušao prometnog stručnjaka za auto gume i jednostavno objašnjenje je dao na auto gume netreba štedit jer sva sigurnost auta počiva na 4 gume koje sprianjaju na asvalt i to veličine A4 papira  ...
Isto tako i s gojzama
Slažem se, ali sam proba sve i svašta. Od skupljih do jeftinijih. One skroz jeftine za oko kuće, do pasa u šetnju i to, te ne kontam. Od original Adidasa, Lowe, Planike, Inkopa i sta sve ne. Trajnost otprilike li la, dvi sezone plafon. Jer nije isto hodati po nožima i sikirama ili normalno. Plus teret priličan, mora cipela stradati. Jedno je izać iz auta i odmah ući u teren samo s osnovnim na sebi. Jbg kad idem iza brda na svinje ruksak mi je pun, ako se šta ulovi nazad idem još teži. Sve je to na cipeli, što si reka. Ja se još ne dam i još uvik spadam u ekstreme pa slomim sebe i pase nemilo. Ako mi je sezona aktivnija, dogodi se da izdrže tu godinu i amen. Koliko se sjećam, samo Alpinu nisam imao. Dosta je loših recenzija pa sam je izbjegavao. Kolega je dugo imao Tibet i nahvalio ih pa se mislim sad uzet jedne dok je popust pa sta bude. Ali ove iz Decathlona ću jedne uvik doma imati, za te novce teško da može bolje i nije mi problem svaku sezonu kupit nove ako treba, dođem na isto. Nekako mi legle i baš su ono što si napisa, lagane i udobne. Neće pustiti lako, rosa i mokar teren ne smeta. I ne sataru mi noge. Nekad čovik ne zna šta bi više, nije stvar novaca ako nešto valja i opravdava cijenu. Ali sta uzet da je čovik miran duže vrime i da je to top class?? Kad je u nas sve specifično, cipela mora biti jaka, ujedno i fleksibilna. Da bi bila dovoljno jaka, gubi fleksibilnost i osjećaš se ko potkovan. Nije planinarenje po ledu i snigu nego lov po kamenu, aj ti budi pametan više.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #125 u: 26. 01. 2020. 11:02:15 »
Cipela ne smije bit preteška a istovremeno mora bit i dovoljno jaka . Za terene kakve spominje grom  ne može predugo trajat da ju je bog napravio . Teren sa oštrim kamenjem uništava , nema tu . Naprimjer zna se desit kad se nešto odstrijeli  u planini a treba do kuće nosit 2 sata , pa da vidiš kako poslije noge dršću  a drugi dan bole nožni mišići.
Sve to trpi cipela , pa kad pod teretom ideš nizbrdo sve je to ogromno opterećenje. Ne znam ko je imao kakve Alpina no meni zadovoljavaju na Velebitskom kamenu i u planini često put i u snjegu i ledu .
Da rezimiramo takvi tereni i travnate livade su za cipelu i njezinu trajnost nebo i zemlja.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #126 u: 26. 01. 2020. 11:37:30 »
Imao sam te Tibet, ok su. Daju se uzet za male pare na snizenjima, tipa nekih 500-700 kn. Nista revolucionarno ali za te pare ok.
Ja sam odustao od trajnosti, trazim udobnost i sigurnost, da budu lagane i flexibilne, da se ne klizu, da ne pustaju prvu kap i da se ne znoji noga. Ne moze to sve imat i jos da traje 5 godina nikako!! Zato radije kupit svaku godinu - dvi druge nego vuc ciglu na nogama 5 godina

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #127 u: 26. 01. 2020. 11:46:13 »
Jbg Gabro kad smo mi specifični. Kad vidim da ljudi pišu da nose srednje gojzerice po 5 godina muka me uvati. Pa za to vrime im prođe rok i raspadnu se same od sebe. Naš Fibo je imao odličnu cipelu, ali s manom odljepljivanja đona. JBg, opet nije dobro. Prijatelj nosio non stop, izvana nikakvih oštećenja i sve extra dobro. Ali se vibram odljepio, tako i drugome. Tibet je cijela kožna, možda bi mogla i valjat. Provaj ove što sam spominjao, nikakvi novci i skroz ok. Imaju još jedne, skuplje, samo ne znam kakve su ali djeluju dobro. Plus njihova garancija nije mala stvar.

https://www.decathlon.hr/cipele-trek-700-muske-id_8398953.html

djeluju dobro, sad kakve su pitaj Boga

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #128 u: 26. 01. 2020. 13:32:30 »
Izgledaju dobro ali to je vec cifra 1000+. La Sportiva mi je odlična provat ču Scarpu sljedece

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #129 u: 26. 01. 2020. 13:54:10 »
A ko bi nama udovoljio  sta bi sve htijeli , činjenica je da u terenu u kojem lovim i divljač koju lovim + težina , ako gojzerice traje 2 max 3 sezone ja sam pre zadovoljan a bilo ih je i da izdrže jedva jednu sezonu , meni osobno je bitno da mi je noga suha i da nakon lova nema bolova u nogama i ja sam to pronašao u Crispiju .
Jednom sam imao neke talijanske AKU kako su meni tetive od nje bolile to je ajme , Alpinu sam imao ono nezadovoljan totalno , Meindel dobre ali krute ....
Ono sto sam rekao ko bi nama udovoljio ....
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #130 u: 26. 01. 2020. 14:00:00 »
Ma ne mozes sve u jednoj naći ono što bi mi htjeli, kao i sa ženom. Ako je dobra domaćica i majka, loše puši sigurno.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #131 u: 26. 01. 2020. 14:21:02 »
Ma ne mozes sve u jednoj naći ono što bi mi htjeli, kao i sa ženom. Ako je dobra domaćica i majka, loše puši sigurno.
hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #132 u: 26. 01. 2020. 15:14:57 »
A ako dobro pusi onda je zlocestaaaa..... ;D ;D ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #133 u: 26. 01. 2020. 16:36:42 »
Eeee zato uvik imam dvoje.




Mislim na gojzerice naravno.
Imam upalu volje.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: gojzerice za lov
« Odgovori #134 u: 26. 01. 2020. 16:47:19 »
hm...mislis, jedna kuva, druga duva?