Autor Tema: Kaj prvo kupiti za na noge  (Posjeta: 28432 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #15 u: 08. 01. 2020. 17:55:06 »
Sad je vrime od popusta.

U Iglua ima par modela na 25-30%, La Sportiva, Garmont i jedno i drugo top.

La Sportiva po mom skromnom iskustvu bolja od Meindela.
La Sportiva je dobra lagana cipela ne moze se usporedit sa Meindlom, dva druga svijeta. Meindl je cigla ali ima svoje kvaliete, dugotrajna, nepromociva itd. La Sportiva lagana ko pero napravljena vise za planinare, manje trajna. Sve ima svoju namjenu, ja biram La Sportivu i vec dva para sam imao, odlicna cipela za u planinu ko se bas pentra ali da ce prizivit 5 godina u tim uvjetima nece bas ali za ono sta mi pruza meni je odlicna.
Sta se tice gumenih cizama iz Decathlona ne treba se bojat, nista im ne fali. Kolega kupio nedavno i prezadovoljan. Ja imam neke sta sam uzeo u detonexa u naseg Marka isto za nekih 400-500 kuna i meni odlicne. Za ravnicu definitivno gumenjare.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #16 u: 08. 01. 2020. 20:56:05 »
Kolega Gabro slazem se s tobom 1liga d4
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Davor Antunovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 187
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #17 u: 09. 01. 2020. 06:43:20 »
Ja u našoj Slavoniji ravnoj koristim dvoje gumene,kad je blato,jedne su tigrove ,neopren sa nekim laganim krznom unutra,kad baš nije jako hladno,ali sada po zimi ove do minus 50,tanka čarapa i kao da si u dnevnoj sobi,topla noga cijeli dan,kad nije mokro mogu i one gojzerice što dobijem u firmi  ;D ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #18 u: 09. 01. 2020. 12:21:33 »
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.

Alpina Tibet ima već treće izdanje i kultni status kod planinara,  imao sam ih i za tu cijenu su extra!

E sad imaju preko kilu i po i nakon sat pješačenja se to i te kako osjeća a nakon tri sata "otpadaju noge" zato za krš preferiram nešto lakše oko kila kila i deset po cijenu da kraće traju.

Tu sam došao do La Sportive trango jer su dovoljno robisne i dovoljno lagane, nešto teže od merella ali traju 4-5 sezona a merel dva lova  hao

Imam upalu volje.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #19 u: 09. 01. 2020. 16:14:24 »
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.

Alpina Tibet ima već treće izdanje i kultni status kod planinara,  imao sam ih i za tu cijenu su extra!

E sad imaju preko kilu i po i nakon sat pješačenja se to i te kako osjeća a nakon tri sata "otpadaju noge" zato za krš preferiram nešto lakše oko kila kila i deset po cijenu da kraće traju.

Tu sam došao do La Sportive trango jer su dovoljno robisne i dovoljno lagane, nešto teže od merella ali traju 4-5 sezona a merel dva lova  hao
Znači provao si Trango? Jesu čemu? Ja sam imao neke zaboravio sam ime(stavio sam na forumu negdi več) lagane ka pero, nesto 600-700 grama, i super udobne ali sam ih ubio za sezonu. Sad imam TX 5 GTX i odlične, nekih 1050 g, samo bi volija da je đon malo agresivniji. Ja se ne vračam na teške gojzerice nakon ovoga, nusporedivo. Volio bih Scarpu probat

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #20 u: 09. 01. 2020. 18:05:39 »
meni su tibetice odlicne. dosta dugo ne promoce i udobne su kao da sam u tenisicama. meni nisu nimalo teske, al ja sam jos mladic jbg ;D lizi lizi lizi

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #21 u: 09. 01. 2020. 19:33:37 »
Volio bih Scarpu probat

Scarpa je mrak...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #22 u: 09. 01. 2020. 20:08:02 »
Volio bih Scarpu probat

Scarpa je mrak...
Koji model si probao?

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #23 u: 09. 01. 2020. 21:11:59 »
Imam ih vec 10 godina, neznam model.
Mogu ti poslikat ako hoces, mislim da ima slika vec negdje na forumu.
Najudobnije cipele koje sam u zivotu nosio.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #24 u: 10. 01. 2020. 16:23:37 »
Imam ih vec 10 godina, neznam model.
Mogu ti poslikat ako hoces, mislim da ima slika vec negdje na forumu.
Najudobnije cipele koje sam u zivotu nosio.
Ma ne treba hvala, vjerovatno je nakon toga izišlo ko zna koliko modela. Definitivno ču ih uzet u razmatranje. Vidin i da ih Kuiu prodaje na svojoj stranici a oni su specijalizirani za planinski liv

Offline rog

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #25 u: 11. 01. 2020. 19:08:54 »
Vidim da je tema zanimljiva i drugima.
Ajde ako negdje vidite popuste stavite neki link ili drugu informaciju.
Konkretno čekam popust za alpinu ili planiku gojzerice.
U dechatlonu sam probao aigle čizme, parcours 2, oko 800kn su mislim da ću njih kupiti.

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #26 u: 11. 01. 2020. 19:56:01 »
I ja sam u "fermi" na kakav  dobar popust pa ekipa ako  di vidite javite.. z10

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #27 u: 11. 01. 2020. 20:30:34 »
Sad bi moralo biti u alpine, čim bude trčim po Tibet. Hvale ih svi, a ovi drugi modeli navodno da i nisu nešto posebno kvalitetni. Navikao sam na ove iz Decathlona u zadnje vrime, lagane i dobre skroz. Radije ću njih dva puta uzet nego neke druge . Nepal od Alpine mi se sviđa i djeluje dobro za kamen ali jedan kolega ima i nije nešto zadovoljan. Naš Fibo bio extra, samo đonovi otpadali prije vrimena. Drugo sve stvarno kvalitetno.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #28 u: 11. 01. 2020. 20:44:36 »
Ja imam trenutno od Alpine model Stador. To sam sad išao pročitat na škatuli od cipela , mogu samo reć da su odlične  na kraju krajeva ja i nisan nego na kamenitom terenu sa njima  po meni više nego dobre za novac koji sam dao za njih.
Naravno vibram đon , od Alpine Alpinatex membrana u postavi  što bi trebala bit njihova varijacija gorotexa.
Naravno uvjek je bitno vrebat akcije pa se nešto nađe za značajno manji novac.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #29 u: 11. 01. 2020. 20:48:18 »
meni je alpina odlicna. tibetice vrh. jedne isto imam, ne znam koji je model, kao starinske planinarske izgledaju, stara skola. debela koza, teske, tvrdre, al jako kvalitetne.
jedino, prije imao neke visoke gojzerice do pol noge, isto ne znam model. bile odlicne, al mi se cinilo da su prebrzo pocele raspadat se po savovima, rasile se na istom mjestu obje. al kad sam razmislio sta su sve prosle i di su sve bile, nije ni cudo.