Autor Tema: Kaj prvo kupiti za na noge  (Posjeta: 28989 vremena)

Offline rog

  • K
  • *
  • Postova: 14
Kaj prvo kupiti za na noge
« u: 07. 01. 2020. 12:33:52 »
 Pozdrav svima,

Trenutno sam u fazi istraživanja kaj kupiti za na noge, prvo trebam vidjeti jesu to gumene čizme ili gojzerice.

Vidim da večina ljudi u lov nekakvim hodanjem po šumi, bio to pogon ili njivama pa na zeca nosi gumene čizme. Taj dio mi je logičan jer si u blatu "do koljena", s druge strane, nekako sam skeptičan za same noge u tim čizmama, nikad mi nisu bile previše stabline i volio bi da mi nešto čvrsto drži nogu i zglob. Do sad sam imao iskustva s običnim gumenim čizmama za vrt i nisam siguran jesu li ove s neoprenom ili kakve već bolje ili je to sve - tu negdje.. Molim savjet oko toga.

Dalje, po pitanju gojzerica, čitam svašta i na kraju mi je ideja nabaviti neke tipa Alpina, Planika ili ako baš ni jedne nisu "super" osim samih Meindl-ica, onda njih...

Gdje je najpovoljnije? Gdje se isplati ići kupiti nešto od svega toga ?

Prvo znači trebam razlučiti hoću li kupiti prvo čizme ili gojzerice pa nakon toga koje.. Ak su čizme, vjerojatno ću Dechatlon ili Borovo. Samo kaj da kupim, što mi preporučate kao prvu obuću za odlazak u lov ?

Hvala vam svima unaprijed.
Lp, Rog.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #1 u: 07. 01. 2020. 13:00:50 »
Gumene čizme tamo kud ja hodam i lovim možeš bacit za jedan lov . Radi se o lovu na kamenitom i oštrom terenu koji vrlo brzo i kožne cipele (gojzerice )izdere.
To bi u neku ruku i bio odgovor na postavljeno pitanje . Nije isto gdje loviš , ako su to livade i vlažni i mokri tereni onda naravno nešto gumeno postavljeno a ako bi to bili planinski tereni niti slučajno. Da ne govorim da dobra cipela za planinarenje i sl po meni najbolje drži nogu , tu uopće apsolutno nema mjesta štednji jer ćeš već na prvom lovu ubrzo vidjet zašto dobra cipela košta koliko košta. Znači za takve terene apsolutno jaka kožna cipela sa gorotex membranom (ili nekom izvedenicom gorotexa) a za livade i pitomije terene može i gumena lovačka čizma ili nešto u tom smislu.

Offline pumbaa

  • K 100
  • **
  • Postova: 241
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #2 u: 07. 01. 2020. 19:54:27 »
Ja bi sebi najrađe uzel jedne prave kožne čizme. To, ako se dobro održava, je nepromočivo i neuništivo. Zadnih cca 10 godina za aktivnosti u prirodi i prilikom građevinskih radova koristim vojničke čizme od Jelena iz Čakovca. Ne smeta im ni blato ni voda, noge ne smrde i tako to. Ako je zima na nogu stavim neoprenske uloške i opet u te čizme i nema zime. Jedino kaj sa njima ima posla, čišćenje i mazanje sa kremom. Ali isplati se. Mislim da sam ih uzel 2008. i jednom sam u Jelenu mijenjal đon i to me koštalo 100 kuna.

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #3 u: 07. 01. 2020. 20:54:02 »
Uzmi prvo chizme kolega ako se ne penjete po karpe i kamenje .Neznam kakve su chizme kod Dechatlona ali imas marke koje su provjerene u kvalitetu kao Aigle,De Chameau.Chizme obavezno probaj (ne preko inerneta)nece svaka da ti pase kako treba.Tigrove lovachke chizme isto nisu lose,a ne kostaju puno.
poz.Gogsa

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #4 u: 07. 01. 2020. 21:27:27 »
Za ravnicu, mokro, blato, visoku travu trebaju ti gumene cizme. Top su aigle i le chameau. Aigle su skroz uske u zglobu i najbolje ga drze od svih gumenjaka.
Za pirs po suhom, planinu i slicno trebaju ti gojzerice.
Tu isto vrijedi kolko para toliko muzike.
Nemoj kupovat losije od Alpine, top su Meindl, Crispi, Hanwag, Lowa, Scarpa itd.
Za ceku po zimi ti treba nesto toplo tipa kanadskih cizama, top su Kamik, Sorel i slicno.
Sve ovo se da kupit u pola cijene na akcijama na internetu.
Poprati Frankonijin web shop i kupuj kad je dobra akcija.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #5 u: 07. 01. 2020. 21:35:03 »
sve ovisi koliko se mozes protegnut...
ako ne ide puno i jeftiniji modeli iz decathlona ce sluzit svrsi.
za 500kn se daju nac odlicne alpinke na akciji.
tigar gumene takodjer za 200-300kn.
ako imas za meindl, tibetice, aigle, le chameau...nemas se kaj puno mislit. zagi

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #6 u: 07. 01. 2020. 21:44:35 »
Dejane slazem se skroz.
Ali ako si malo strpljiv mozes kupi kvalitetu za malo novaca.
Preko frankonije sam kupio kamik zimske cizme za 54 eura, redovna cijena bila 150.
Aigle cizme kupio za 80 eura, redovna cijena oko 150.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #7 u: 08. 01. 2020. 07:55:06 »
Sad je vrime od popusta.

U Iglua ima par modela na 25-30%, La Sportiva, Garmont i jedno i drugo top.

La Sportiva po mom skromnom iskustvu bolja od Meindela.
Imam upalu volje.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #8 u: 08. 01. 2020. 08:08:19 »
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #9 u: 08. 01. 2020. 08:13:05 »
Gumene čizme od 23 eur mi isto dobro služe ko one za 150 eur. I za dobre gojzerice ne dam više od 80 eur, dugo ih nosim. Ovo je samo moje skromno mišljenje.

Offline rog

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #10 u: 08. 01. 2020. 10:02:55 »
Puno ste mi pomogli s ovim vašim postovima, hvala vam svima.

Onda sad idem u potragu za nekim dobrim gumenim čizmama s obzirom i na vrijeme i sve ostalo a nakon toga ću na neke gojzerice.

Potražiti ću negdje te Aigle pa možda naletim na neki popust, ako znate da negdje traju neka sniženja, pišite.

Radije ću sada dati parsto kuna za ok čizme nego da ih gubim po polju ili izvrćem gležanj.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #11 u: 08. 01. 2020. 12:06:08 »
U svakom lovačkom vjesniku je reklama za čizme čak neke do temperature -35 ili čak -50 . Pogledaj jer izgledaju ok a kako mi se čini izvana je guma .

Offline rog

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #12 u: 08. 01. 2020. 12:23:29 »
U svakom lovačkom vjesniku je reklama za čizme čak neke do temperature -35 ili čak -50 . Pogledaj jer izgledaju ok a kako mi se čini izvana je guma .

Ako slučajno imate, uslikajte da ne idem kupovat. Pretplatu nisam htio uzimati.

Hvala unaprijed.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #13 u: 08. 01. 2020. 16:39:22 »
Nažalost nemam pojma o stavljanju slika na komp no ima i Aigle i još kozna kakve  tako da ti je najbolje uzet lovački vjesnik od nekog ko dobiva pa ćeš sve vidit.

Offline rog

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
« Odgovori #14 u: 08. 01. 2020. 17:47:18 »
Hvala svejedno!