Autor Tema: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?  (Posjeta: 9192 vremena)

Offline LovacIvan

  • K
  • *
  • Postova: 36
Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« u: 03. 02. 2013. 13:49:10 »
Kolege lovci!
Otvaram ovu novu temu jer želim vidjeti vaše komentare i iskustva u nošenju i korištenju ovih čizama Aigle i Le Chameau!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #1 u: 03. 02. 2013. 17:41:03 »
Imam  Aigile Iso parcuur  10 godina  , krasne i tople gumene čizme , no ni jedan konj nije bez mane , tako i moje čizme , Sve je u redu dok ih ne treba izuti. Tu nastaju problemi . koje sam tijekom godina uspio riješiti  čarapama  od likre , koje lakše  kližu preko  neoprenske postave .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline LovacIvan

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #2 u: 03. 02. 2013. 19:43:20 »
Kolega fazan, imaš li čizme sa dugačkim patentnim zatvaračem sa unutrašnje strane ili čizme sa bočnim zatvaračem? Ja sam imao nekakve čizme, nije neka marka sa dugačkim patentnim zatvaračem sa unutrašnje strane i lagano sam ih skidao. Samo što su bile jako loše kad dugo stojim u snijegu, smrznu se noge a i budu mokre. Zato i pitam ovdje na forumu što je bolje da uzmem.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #3 u: 03. 02. 2013. 19:47:43 »
obje marke su odlicne cizme al i pored neoprena gumena cizma je za lov u pokretu na minus temperaturama kad se stoji il na ceki mora da se pazi da nebi doo do amputacije prstiju  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #4 u: 03. 02. 2013. 19:53:13 »
da dodam i ovo , zamene postoje samo ove dvije marke i tek nekoliko svjetlosnih godina iza njih dolazi sve ostalo a inace cizme su vrlo jeftine , kodmene kostaju negdje izmedju 150-200€ u zavisnosti od modela , kad ovo preracun u godine koliko se nose nema jeftinike cizme , moje su vec 15 i jos nevidim potrebe da razmisljam o novim  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #5 u: 03. 02. 2013. 20:15:46 »
Jedne godine kupio sebi Aigle cizme, prava stvar a i nisu bile bas jeftine. Nosio ih samo jedan dan u lovu, stao nespretno na neko granje i probusio ih, rupa velicine jedne kune. Od onda kupujem samo jeftino, za zimu imam visoke cipele Kamnik.

Offline LovacIvan

  • K
  • *
  • Postova: 36
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #6 u: 03. 02. 2013. 20:44:51 »
Kolega Macak, to je žalosno. U svemu je tako, platiš i na kraju se brzo pokida, podere. U tome je i caka, jer u našim lovištima ima gustiša gdje se lovi divlja svinja, ide se u pogone a najlakše za poderati čizme. Ne bi smjeli gledati na to kada kupujemo, moramo se ne nadati da se takvo šta može desiti.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #7 u: 03. 02. 2013. 21:03:42 »
a jos nisam vidio da je neko podero il potrosio le cheameau mada ovdje se svinje love po golf terenima  fre
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #8 u: 03. 02. 2013. 21:08:59 »
Ja sam na svojim nozem odsjekao kaise sto stezu cizmu oko noge ali ostatak izgleda kao nov! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #9 u: 04. 02. 2013. 05:38:46 »
Kolega Macak, to je žalosno. U svemu je tako, platiš i na kraju se brzo pokida, podere. U tome je i caka, jer u našim lovištima ima gustiša gdje se lovi divlja svinja, ide se u pogone a najlakše za poderati čizme. Ne bi smjeli gledati na to kada kupujemo, moramo se ne nadati da se takvo šta može desiti.

Zato sad kupujem svoje preko kod susjeda u Bosni za 30 KM i ako se poderu, nije mi zao. Ne mogu se one ni blizo mjerit sa pravim stvarima kao Aigle ili Le Chameau, al i najbolje stvari mozes poderati ili probusit, kao u mom slucaju. I vjeruj mi, inace kad nesto kupujem, kupim samo kvalitetno i ne gledam na novce, osim sada kod cizmi.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #10 u: 04. 02. 2013. 16:23:07 »
Jedne godine kupio sebi Aigle cizme, prava stvar a i nisu bile bas jeftine. Nosio ih samo jedan dan u lovu, stao nespretno na neko granje i probusio ih, rupa velicine jedne kune.
Zar se nisu dale negdje "vulkanizirati"...Ima načina za to valjda ččč ako je negdje sa strane, a gazni dio  telll
« Zadnja izmjena: 04. 02. 2013. 16:24:50 od tyrol »
Em ti sumpor.....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #11 u: 04. 02. 2013. 17:48:07 »
neznam sta radite tim cizmama a kaucuk odbove kamile je toliko cvrst da treba dosta sna da se nesto protjera kroz nju a i kad se izvadi rupa se zatvori al kad ostane rupa velicine kune neznam kud to gazite i dobro sto akcija nije zavrsila u bolnici
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #12 u: 04. 02. 2013. 18:21:01 »
Koristim Aigle i prezadovoljan sam sa njima.
Imam ih nekih 5 godina, odrzavao sam ih njihovim sprejom ali pre nekoliko meseci sam probao neku tesnost-kremu koju prodaju Tigar radnje i mogu da vam kazem da je odlina pri tom je jeftinija od njihovog spreja 10x.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #13 u: 04. 02. 2013. 20:34:32 »
Jedne godine kupio sebi Aigle cizme, prava stvar a i nisu bile bas jeftine. Nosio ih samo jedan dan u lovu, stao nespretno na neko granje i probusio ih, rupa velicine jedne kune.
Zar se nisu dale negdje "vulkanizirati"...Ima načina za to valjda ččč ako je negdje sa strane, a gazni dio  telll

Nazalost nisu, zato sto su bile probusene sa strane velikom rupom. Ne pitaj me kako sam to napravio, al mi je prisjelo posteno. Dao dosta novaca za njih i covjece prvi dan na terenu i sjebem ih.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Koja je bolja čizme Aigle ili Le Chameau?
« Odgovori #14 u: 04. 02. 2013. 20:39:20 »
neznam sta radite tim cizmama a kaucuk odbove kamile je toliko cvrst da treba dosta sna da se nesto protjera kroz nju a i kad se izvadi rupa se zatvori al kad ostane rupa velicine kune neznam kud to gazite i dobro sto akcija nije zavrsila u bolnici

na terenu bila neka sjeka sume, dosta ostrog debljih granja. nisam vidio rupu koje je bila pred menom, stanem i probusim cizmu i ozljedim nogu, ne tako strasno. to da, moglo je zavrsit u bolnici. jebiga, sta reci nego imao sam taj dan neki pech...