Autor Tema: Lovačke čizme MEINDEL  (Posjeta: 12672 vremena)

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Lovačke čizme MEINDEL
« u: 24. 09. 2010. 02:39:51 »
Otvaram ovu temu iz dva razloga:
1.Idu hladni dani a sa njima i najlepsi period za lov posto sa hladnim danima dolazi i period siroke lepeze razlicitih lovova i nacina.
2.Kolega lovac miroslav_dabic je primetio na kolegi Fulir-u ovakve cizme pa rekoh hade da razgonetnemo kje su to i ko ih i zasto poseduje i kakva su mu iskustva sa ovim cizmama od 300 EUR-a.




Evo ja bih prvi poceo.
Meindel lovačke kižne čizme koristim u svim lovovima osim u lovu na prepelice i u lovu na zeca ako lovim u Vojvodini kruznim lovom jer u takvim lovovima vas moze zapasti da gazite i zatvarate krug po oranju koje nekada moze biti i nekoliko stotina hektara a jos ako je mokro a vojvodjansko blato je lepjivo i teko tako da tada ih ne koristim.
Meindl cizmeposedujem nesto mane od deset godina i jako sam zadovoljan sa njima.
Jako su tople u hladnim jesenjim i mzimskim danima,noge vam se ne znoje jer je unutrasnost od prave ovcije vune,ne propustaju vodu,jako su udobne i za dugotrajna cekanje na cekama i za dugotrajna hodanja.
Sa visinom sarice između 37 i 40cm dobra su zastita od ujeda zmija u prolecnim i letnjim  lovovima na srndaca kao i u jesenjim lovovima.






Na zadnjoj fotografiji se cizme ne vide koplet jer su nogavice preko sarica čizama.
Jako am zadovolan ovom markom i ovim modelom čizmama i milim da cu ih nositi sve dokle god  budem lovio.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #1 u: 24. 09. 2010. 09:32:46 »
pesadinke  ;D ;)
nisu ni skupe obzirom na marku...mada ima mnogo boljih za tu lovu
kada bih lovio 5 puta godisnje izuo bih se za jedne custom made cizme
( je li deco, jel' onaj Strugar u Ilici jos pravi cizme?)ovako mi se ne isplati, i najbolje poderem za 8 meseci...nijedne nisu presle vise od 1000km
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #2 u: 24. 09. 2010. 11:40:43 »
Rajko druze moj pa ova tema i nije za tebe.
 Kad si ti poslednji put doziveo ovliki sneg a kamoli da si lovio po snegu i na temeraturi -22 Celzijusa.

Pusti ti nas brate da mi s ovog starog kontinenta prozborimo koju.Jer kod nas postoji izreka koju su nasi stari izrekli "Čizma glavu cuva a šubara je krasi."
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #3 u: 24. 09. 2010. 11:43:38 »
Tamo gde sutra krecem jos ima snega na vrhovima
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #4 u: 24. 09. 2010. 12:39:21 »
s tim čizmama i nisam nešto pretjrano zadovoljan
naime čim sam ih uzeo prvi lov odljepila se ona postva donja za stopalo
tople su dok se hoda i bome meni se noge znoje
a na čeki drže duže toplinu ali svejedno ako se čeka preko sata do dva ne pomaže ni jedna čizma

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #5 u: 25. 09. 2010. 18:18:23 »
josip89 Ja se nemogu slozit sa tobom ali boze iskustva su razlicita ni je sasvim normalno.
Pre tri godine lovio sam u lovistu Juzni Kucaj Brezovica Visina sneznog pokrivaca bila je nekih 10-15cm temperatura između -5 i -10Celzijusa pogon je trajap tacno 4 sata.
 Nisam terao pogon vec sam stajao i cekao ali posto je ovo otvoreno komercijalno loviste i nije ogradjeno zicom tako da visokih ceka nema, stojis na steni ili zemlji kad snega nema a kada je pod snegom stojis u snegu ili smetu.
I kao sto rekoh 4sata sam satjao u snegu u iscekivanju divljih svinja ili da se pogon okonca ,u ovom Meindl cizmama i sportskim pamucnim carapama a da hladnocu nisam i osetio na prstima stopalima.
Ja ih koristim kako sam vec rekao skoro deset godina i nikakvih problema sa posravo ili bilo cime nemam osim sto su debelo vidni tragovi od rablenosti po koje kavim terenima.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #6 u: 02. 10. 2010. 20:30:04 »
Ovo su odlične visoke čizme,naravno nisu baš za čeku.
Ja za čeku koristim samo Buce i vjerujte mi nema smrzavanja.

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 354
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #7 u: 07. 10. 2010. 22:44:48 »

kada bih lovio 5 puta godisnje izuo bih se za jedne custom made cizme
( je li deco, jel' onaj Strugar u Ilici jos pravi cizme?)ovako mi se ne isplati, i najbolje poderem za 8 meseci...nijedne nisu presle vise od 1000km

Kad nečeju deca.
Dučan Strugar dela. Ne znam da li je to onaj koji mi je krajem 70tih napravil čižme koje su, uz redovito servisiranje, još h voznom stanju. Veliku kilometražu su prešle jer nisu vožene off road makar su nekad išle i 4x4.

Dobra kob.
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #8 u: 08. 10. 2010. 05:16:28 »
Heh GT te cizme su te morale doshetati do Lapidarija tamo sredinom 80-ih...nemaju deca pojma ;)
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline fulir

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #9 u: 08. 10. 2010. 09:38:53 »
Da se javim kad me se spominje. Imam te čižme i mislim da mi je to jedna od boljih investicija u lovačku opremu. imaju krzno iznutra tople su dugotrajne i kaj više lovačka čižma mora imat!? što se tiče kilometraže oni koji me poznaju znaju da ih ne štedim samo kaj kod nas nije kamenje ko kod ry-a pa valjda i čižme duže traju¨!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #10 u: 08. 10. 2010. 11:08:34 »
Heh GT te cizme su te morale doshetati do Lapidarija tamo sredinom 80-ih...nemaju deca pojma ;)

 Neki su išli u Lap, neki u Jabuku, neki u Saloon... Uglavnom Strugar je radil i za jedne, druge i treće, nekima za subotnji izlazak, nekima za nedeljnu misu a večinom za svadbe i sprovode!    d4 happi happi happi happi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #11 u: 08. 10. 2010. 14:30:45 »
meni je napravil kaubojke ja sam išel na selske zabave zagi z10 dois 2p sauf
Hey Joe

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #12 u: 08. 10. 2010. 14:32:44 »
Pozdrav dali netko možda korisit ovaj model baš me zanima kakve su



Meindl Spitzbergen
Dieser gewachste Winterstiefel aus Bergrindleder eignet sich bestens für Wintertreibjagden, Schneeschuh-Läufe und ähnlich anspruchsvolle Aktivitäten.
Gewachstes Bergrindleder
GORE-TEX®-Klimafutter
Herausnehmbarer Filz-Innenschuh
Filzfußbett gegen Bodenkälte
VIBRAM®-Meindl-Multigriffsohle
Kälteisolierung bis -35 °C
Schneeschuhtauglich
Meindl-Kategorie 3-4
Meindl Spitzbergen GTX - Outdoor Winterschuhe | Canadian Boots

Der SPITZBERGEN GTX ist ein Wanderstiefel von Meindl. Er ist ein verlässlicher Begleiter für jeden noch so kalten Wintertag, denn das herausnehmbare Filz-Futter hält Ihren Fuß jederzeit extra warm. Zudem sorgt die Gore-Tex-Technologie für Atmungsaktivität und mit der griffigen Vibram-Profilsohle haben Sie auch auf Schnee und Eis einen sicheren Halt. Der Spitzbergen lässt eine Außentemperatur von bis zu -35° C zu.
« Zadnja izmjena: 08. 10. 2010. 20:20:51 od LOVAC »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #13 u: 08. 10. 2010. 14:51:53 »
meni je napravil kaubojke ja sam išel na selske zabave zagi z10 dois 2p sauf


 hočeš da ih opišem kak su izgledale, tupa špica, ring sa vanjske strane kojeg drže tri remenčića, peta lagano ukošena prema prstima!  hao hao hao hao hao hao
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Lovačke čizme MEINDEL
« Odgovori #14 u: 08. 10. 2010. 17:58:01 »
 ;D je baš takve just  z10
 A sad bi rađe ove kaj je Lovac stavil uf te su .ebene   d4
Hey Joe