Autor Tema: Planika ili Alpina......  (Posjeta: 82890 vremena)

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #30 u: 02. 02. 2012. 13:00:04 »
Promina , imam takve već oko godinu i za sada sam zadovoljan .
Uzeo na preporuku dobrog prijatelja koji radi na poslovima
razminiravanja . Njegova cijela ekipa nosi takve i kaže
da su stvarno zadovoljni a budu na svakakvim terenima .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Promina John

  • K 100
  • **
  • Postova: 200
  • Lov je adrenalin,lov je gušt,lov je .....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #31 u: 02. 02. 2012. 13:16:52 »
Promina , imam takve već oko godinu i za sada sam zadovoljan .
Uzeo na preporuku dobrog prijatelja koji radi na poslovima
razminiravanja . Njegova cijela ekipa nosi takve i kaže
da su stvarno zadovoljni a budu na svakakvim terenima .

Super, sad mi dođe čovjek na vrata s dostavom, znamo se neko vrijeme, kad šta: odma mu na nogama spazim iste šuze, i krene priča jedno pola sata,nisam ni zna da je lovac   uf
Nakon po ure veli moram dalje: u hebote kako je vrime proletilo, ubit će me šef!!!
I tako ode brajko gazi i ne boji se! Kaže mi da sam uzeja najbolje "postole" koje je on dosad ima a ima covik lova i lova iza sebe!!
Hvala svima na savjetima.

Sprec. zahvala ide >gogo3006< jer sam po njegovoj preporuci preko PP uzeja ih!! TX legendo imaš sauf kad se vidimo!!
Lovački PozzZZzzdrav!!
Kupujem MK 22LR pištolj, Colt woodsman ili S&W model 41.

Offline Stipe cro

  • K
  • *
  • Postova: 77
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #32 u: 10. 02. 2012. 09:29:32 »
Kako sam otvorio ovu temu vrijeme je da kažem da sam jučer kupio planiku mangart po nevjerovatnoj cijeni od 770kn...mislim da je to definitivno BEST BUY   ref

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #33 u: 10. 02. 2012. 09:31:32 »
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.

Proof koliko kila imaš?   ;D
Imam upalu volje.

Offline Promina John

  • K 100
  • **
  • Postova: 200
  • Lov je adrenalin,lov je gušt,lov je .....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #34 u: 10. 02. 2012. 12:41:15 »
Kako sam otvorio ovu temu vrijeme je da kažem da sam jučer kupio planiku mangart po nevjerovatnoj cijeni od 770kn...mislim da je to definitivno BEST BUY   ref

Mislim da si u pravu ali ja ih testiram ima već 7 dana i kad ih skinem bude mi mokra (vlažna) jedna i druga čarapa, s donje strane prstiju i lijevo i desno sa strane ( na palcu i malom prstu)!!
Uvjeti su: 90% dana sjedim za kompom u "uredu" na nekih 6-10 °C i većinu dana mi bude hladno prstima, i to najvise malom i prstu do njega,upravo sad i mičem prstima dok pišemo ovo!! ludiloo

Nisam od onih kojima se noge ludo znoje, znoje mi se ali malo, neki normalni level znojenja da ne mislite da je to to!??
Prijedlozi, mišljenja dobrodošla!!
Lovački PozzZZzzdrav!!
Kupujem MK 22LR pištolj, Colt woodsman ili S&W model 41.

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #35 u: 13. 02. 2012. 18:18:54 »
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.

Proof koliko kila imaš?   ;D

95 kg, moj tata ima oko 75 kg i njemu se isto raspao đon. kod mene je na jednima kožni dio cipela bio kao nov pa sam poslao na zamjenu đona i stavili su mi vibram đon, sada to traje već drugu zimu tako.

Mislim da si u pravu ali ja ih testiram ima već 7 dana i kad ih skinem bude mi mokra (vlažna) jedna i druga čarapa, s donje strane prstiju i lijevo i desno sa strane ( na palcu i malom prstu)!!
Uvjeti su: 90% dana sjedim za kompom u "uredu" na nekih 6-10 °C i većinu dana mi bude hladno prstima, i to najvise malom i prstu do njega,upravo sad i mičem prstima dok pišemo ovo!! ludiloo

Nisam od onih kojima se noge ludo znoje, znoje mi se ali malo, neki normalni level znojenja da ne mislite da je to to!??
Prijedlozi, mišljenja dobrodošla!!

staviš u džep / torbu / ruksak rezervne čarape. kad su ove u planikama vlažne zamjeniš ih suhima i noga opet topla.

meni je na poslu jednostavno prevruće u planikama i tamo se preobujem u tenisice.

Offline sisaric

  • K
  • *
  • Postova: 23
    • Šime Šarić
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #36 u: 13. 02. 2012. 19:04:07 »
Evo i ja sam kupio na popustu Planiku Mangart. Lovio sam sa njima tri dana za redom po snigu. Mogu reći da su stvarno udobne, tople, lagane, sve super. Međutim primjetio sam da su mi kao i kod kolege Promina John vlažne čarape na palcima. Dok hodam nemam osječaj da su pustile vodu, tako da se nadam da je to zbog znojenja stopala.

Offline Stipe cro

  • K
  • *
  • Postova: 77
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #37 u: 13. 02. 2012. 19:11:49 »
i meni budu malo vlažni prsti,isto tako cini mi se da nije mokro,mislim da ipak neka vrsta vanjske vlage je .Da nije baš od prstiju.namazt cu je dobro kremon pa cu vidit!

Offline sisaric

  • K
  • *
  • Postova: 23
    • Šime Šarić
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #38 u: 13. 02. 2012. 19:41:13 »
Ja sam proba sa impregnacijskim sprejom, ali nije pomoglo. Javi kakvi su rezultati sa kremon.

Offline Stipe cro

  • K
  • *
  • Postova: 77
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #39 u: 13. 02. 2012. 19:57:57 »
danas dobio informaciju da sprejevi nisu baš najbolji,da vise vridi krema u tankom sloju namazana ! nakon par dana napisat cu svoje iskustvo!

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #40 u: 14. 02. 2012. 09:03:13 »
Malo se osjeti vlaga i kod mojih , istina,
Može bit iz par razloga,

puno se znoji noga,

Air-tex membrana nešto ima manju propusnost od Gore-texa iako nakon cjelodnevnog nošenja kod mene se vidi znoj kako izbija vanka u ogromnim količinama, cila cipela pobili ,( ovo je poželjno ražentat u vodi da ne ostaje sol u porama jer kristali soli posli kidaju kožu)

Čarapa  ( nikako nosit pamučnu )

Meni su u svakom slučaju izvrsne ( Triglav-pro) ,
 a ako smeta malo vlage, puder za noge protiv znojenja i eto ga..... zagi
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Promina John

  • K 100
  • **
  • Postova: 200
  • Lov je adrenalin,lov je gušt,lov je .....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #41 u: 14. 02. 2012. 10:45:14 »
majstor si i Gotovo Gogo3006 svaka ti dala, imaš odgovor na sve  ludiloo bravooo
ti ćeš postati moj osobni guru, s plaćom od pive i čevapa  zagi rostilj
Lovački PozzZZzzdrav!!
Kupujem MK 22LR pištolj, Colt woodsman ili S&W model 41.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #42 u: 14. 02. 2012. 13:14:01 »
Malo se osjeti vlaga i kod mojih , istina,
Može bit iz par razloga,

puno se znoji noga,

Air-tex membrana nešto ima manju propusnost od Gore-texa iako nakon cjelodnevnog nošenja kod mene se vidi znoj kako izbija vanka u ogromnim količinama, cila cipela pobili ,( ovo je poželjno ražentat u vodi da ne ostaje sol u porama jer kristali soli posli kidaju kožu)

Čarapa  ( nikako nosit pamučnu )

Meni su u svakom slučaju izvrsne ( Triglav-pro) ,
 a ako smeta malo vlage, puder za noge protiv znojenja i eto ga..... zagi

Može bit, ili membrana (goretex, sympatex ...) nije varena nego samo prošivena i onda vlaži na vrh prstiju, tako bilo na mojim Assolo.

Još jednom cipele od goretexa i impregnacijski sprej je  uf
Imam upalu volje.

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #43 u: 13. 06. 2013. 08:54:50 »
Evo, ako nekoga zanima do 15.6. je akcija u Alpini - 50% popusta za keš, 40% na kartice.
Ispadne dosta povoljno...
Ja sam tražio neke "heavy duty" pa mi se Alpina Peak učinile dobrima. Sa 1299 kn na 649 kn! Za te novce...  fre

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #44 u: 13. 06. 2013. 11:03:48 »
Gogo zašto ne pamuk??? Šta uzeti umjesto toga? Tražit babu da mi isplete nešto?? Imam službenih čarapa zimskih do ispod koljena sa velikim postotkom vune,nemam zamjerke. Prije su bile neke termo sa sintetikom, grijale strašno ali kada se upali noga u njima, ajme majko!! Smrdi u krugu 10 m kad skineš cipele. Nekako mi najbolje sportske pamučne čarape. Ima li kakva preporuka jer kad jarebice počnu nije baš hladno,čak je i vruće, a hoda se dosta. Što je Gogo rekao, cipele mi pobijele od znoja. Trenutno sam na Dolomite Adamello, odlične. Jbg., trebao bi netko raditi cipele samo za Dalmaciju i dati meni i Gogi na testiranje.