Autor Tema: Planika ili Alpina......  (Posjeta: 82910 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #75 u: 21. 06. 2013. 08:29:31 »
je je jos ih proizvode i to sa gore-tex membranom

Ne znam zašto ljudi lude za ovom patikom?

Ogromna mana im je što imaju po mokrom kamenu ili travi po život opasan đon, kao da si na rošulama  ;D
Imam upalu volje.

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #76 u: 21. 06. 2013. 09:56:27 »
je je jos ih proizvode i to sa gore-tex membranom

Ne znam zašto ljudi lude za ovom patikom?

Ogromna mana im je što imaju po mokrom kamenu ili travi po život opasan đon, kao da si na rošulama  ;D

E to se slažem - imao ih 2 dana na gradilištu, tresnuo ko kruška pa su završile za lov - i to samo za suho vrijeme ( u lovu su mi se zamjerile na blatu )
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #77 u: 21. 06. 2013. 16:07:47 »
Ja sam u njima jednom napravio špagu,a jednom su mi obe noge otišle u zrak a na zemlju sam se dočekao desnim uhom tako da mi ih je bilo dosta za cijeli život.Na moju nogu više neće po mokrom i klizavom vremenu,samo kad je suho može. d6

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #78 u: 21. 06. 2013. 19:38:51 »
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Cipele.Obadvije. Koja je pocela ranije malo bitno , dok sam ih izuo mogao sam izliti skoro pola deci vode iz njih.Evo proslo mjesec dana jos se suse.
da koza propusti vodu je u redu ali da kroz goretex membranu tako voda prodje je nemoguce tu nesto n8je u redu , cak je obuca sa gore tex membranom isto od velikog kvaliteta jer gore tex kontrolise proizvodjace
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #79 u: 21. 06. 2013. 20:04:08 »
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Cipele.Obadvije. Koja je pocela ranije malo bitno , dok sam ih izuo mogao sam izliti skoro pola deci vode iz njih.Evo proslo mjesec dana jos se suse.
da koza propusti vodu je u redu ali da kroz goretex membranu tako voda prodje je nemoguce tu nesto n8je u redu , cak je obuca sa gore tex membranom isto od velikog kvaliteta jer gore tex kontrolise proizvodjace
Ma ne opterecujem se sa time kroz sta je voda prosla,ako je gore prisivena traka na kojo pise GORE-TEX onda naivac poput mene ocekuje da takva obuca ne propusta vodu.
Imam 4 para cipela za lov , sve propustaju vodu i navikao sam na to.
U vodi jedino gumenoj cizmi vjerujem a ipak najradije nosim cipele.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #80 u: 21. 06. 2013. 20:52:28 »
Rijetke su gojzerice koje neće pustiti vodu ako staneš do pola i stojiš par minuta, ne znam da li postoje takve. Ove Dolomite koje sada imam čine mi se dosta dobre i nisu puštale po rosi ili ako bih nakratko zagazio u kakvu lokvu.Za ekstremnije uvjete ne znam baš. Za vodu i blato je napravljena gumena čizma. Što se tiče Adidasa biti će sljedeće skuplje cipele za lov pa što bude, Imao sam nekoliko pari onih starih ali samo jedne original i bile su zakon. Nisu bile klizave po mokrom niti previše krute.
« Zadnja izmjena: 21. 06. 2013. 20:54:01 od grom »

Offline Joomla

  • K
  • *
  • Postova: 61
  • patke, guske..noša
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #81 u: 23. 06. 2013. 12:03:32 »

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #82 u: 27. 06. 2013. 22:49:02 »
Prolazio danas kroz grad i ugledam alpininu prodavnicu sa istaknutim sniženjima 40%,reko ajd da vidim što slovenci nude.Bile su 800 a sa sniženjem 480 kn,ok cijena,alpitex membrana,vibram đon,lagane ko pero,a trgovkinja mlada,plave oči.. i kupio.Ima dobar izbor pa ako neko već razmišlja ponovit šunjalice neka pronjuška po alpininim dućanima

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #83 u: 28. 06. 2013. 10:49:22 »
Za suho odlicne! 1liga

Offline grga81

  • K 100
  • **
  • Postova: 248
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #84 u: 28. 06. 2013. 13:02:23 »
Prolazio danas kroz grad i ugledam alpininu prodavnicu sa istaknutim sniženjima 40%,reko ajd da vidim što slovenci nude.Bile su 800 a sa sniženjem 480 kn,ok cijena,alpitex membrana,vibram đon,lagane ko pero,a trgovkinja mlada,plave oči.. i kupio.Ima dobar izbor pa ako neko već razmišlja ponovit šunjalice neka pronjuška po alpininim dućanima
Takve sam ja prošle godine kupio. Sve se odljepile. Sad ih nosim samo za SUHO vrijeme!!

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #85 u: 28. 06. 2013. 14:05:05 »
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?

Offline grga81

  • K 100
  • **
  • Postova: 248
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #86 u: 28. 06. 2013. 14:19:09 »
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?
Nosio sam u tgrovinu di sam kupio  ali garancija je 3mj.od datuma kupnje. Ja ih uzeo u 5mj. A meni su taman na početku sezone lova se odljepile po spojevima .

Offline grga81

  • K 100
  • **
  • Postova: 248
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #87 u: 28. 06. 2013. 14:23:19 »
Kolega je uzeo malo drukčiji model od ovih,više su i bile su 50tak kuna skuplje i njegove su  puno bolje.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #88 u: 28. 06. 2013. 15:51:56 »
Kolege planinari i kamperi tvrde da su Alpina Tibet dobre gojze....
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #89 u: 28. 06. 2013. 16:30:26 »
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?
Nosio sam u tgrovinu di sam kupio  ali garancija je 3mj.od datuma kupnje. Ja ih uzeo u 5mj. A meni su taman na početku sezone lova se odljepile po spojevima .
Imam Borovo službene čizme koje su jako dobre i od prave kože. Iako ih namažem dobro nakon dužeg hodanja po snijegu puste malo unutra.Nema te cipele koja neće pustiti u teškim uvjetima. Ljepilo obično pusti kod naglog sušenja pored peći. Srećom kod mene je uglavnom kamen pa neću smočiti noge tako lako,problem je kada staneš u zemlju pa onda na kamen. E tu letiš ako ne paziš. Bijeli lišajevi na kamenu su isto problem kada je mokro.