Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118264 vremena)

Offline Hello

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #285 u: 26. 05. 2013. 12:42:51 »
E hvala ti puno iskreno danas sam bio kod jednog poznanika i ima jedan par posavaca od 9 mjeseci ova moja kujica je veća od njegove posavke za masu :D

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #286 u: 22. 06. 2013. 11:03:59 »
ej bog evo ja sam sa otoka šipana kod dubrovnika imam jednog malog posavskog goniča sad mu je 15.06 bilo 4 mjeseca pa me interesira jeli ga treba voditi u gater i od koliko mjeseci i kako ga treba učit za lov jeli on to sam zna ujutro ga prošećem i uveče po šumi i uvjek nešto njuši i trči nema papire a mati i otac su mu izvrsni lovci

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #287 u: 22. 06. 2013. 11:06:48 »
interesira me još kad se smije pred njim pucat prijatelj mi je sa pelješca rekao da ga ne treba nikako voditi u gater a neko govori da bi bi bilo dobro

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #288 u: 22. 06. 2013. 11:37:30 »
Ostavi se Gatera i takih budalaština sa malim štenetom .Sad ti je najbolje uzet štap za pecanje ,2 metra silka, i na njega svezat  kranjsu kobasicu ,i polako ju vuci bočno od sebe nekih 50 koraka(na kraju mu ostavi jedan veći komad kobasice kao nagradu)  i na svakih  2 m ostavi komadić kobasice .Uzmi povodac i polako psa navodi na taj trag od kobasice ,tako da ti pas nauči koristiti NOS.Ovo radiš jednom dnevo i svaki drugi dan ,i svaki put mu povečaj razdaljinu komadiča kobasice i povečaj dužinu traženja.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #289 u: 22. 06. 2013. 11:55:53 »
Na Šipanu imaš svinja dosta, samo ti njega vodi u šumu i ne brini puno. Kad ga pustiš pukni metak-dva iz start pištolja ali kada je pas dalje da se ne šokira. Ili kad si doma dok jede lupni dlanovima par metara od njega,pa sutra o kakav lim i tako polako dok ne postane gluh na buku. Ovo s kobasisom nije loše,probaj naći kod lovaca svježu kožu s glavom svinje i stavi u škrinju. To vuci kroz polje 100-200m pa postavi na kakav grm da izgleda živa. Kad je nađe i počne lajati ohrabri ga i nagradi kobasicom. Nemoj to stalno raditi i ne predugo,kad odradi nagradi i bježi kući. U međuvremenu ga nauči na pucanj pa kad bude oblajavao možeš upucati pred njim tu "svinju". S vremenom će sve sjesti na mjesto,samo ti radi i vodi ga u lov,ali ne prije godine dana starosti.

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #290 u: 22. 06. 2013. 15:32:40 »
pa i nema na šipanu puno divljih svinja šipan je velik ali ovaj prijatelj što radi u vatrogascima on je presjednik lovačke udruge a i zapovjednikje dvd šipan on tvrdi da ih na cijelom utoku nema više od 30 komada mi idemo uveče ovdje u lov na čekui kad je mjesec i kad nije stavimo mu dvije šake kukuruza i kakve plave ribe i on na to dođe po noći ali to ogradimo kamenjima napravimo ko neku piramidu i kad on dođe ta kamenja razbaca njuškom i onda ga osvjetlimo baterijom i pucaš pretežno duplom nulom sad mi ga je neki dan susjed ubio bilo je u njemu 70 kila prvo je došao blizu mene i nije mi izašo na kukuruz vjerojatno me osjetio nego je izašo na njega pa ga je on ubio

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #291 u: 22. 06. 2013. 15:35:52 »
i onda sam kad smo ga derali uzeo dvije noge i dao mom malom posavcu da se igra,i reko mi je ovaj prijatelj da kad ga šetam ne smijem puno vodit kroz mjesto dje ima puno ljudi nego što više u šumu netko govori ovako netko onako

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #292 u: 22. 06. 2013. 15:40:23 »
znači ovo sa kobasicom dovedem psa negdje prvo ga zavežem jeli on smije vidjet tu kobasicu kuda vućem ili ne i onda je vućem i kad sam je odvukao 50 koraka vratm se po psa zavežem mu povodac i traži kobasicu zašto treba bočno nisam ovo nikad radio pa ne zanm

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #293 u: 22. 06. 2013. 15:50:58 »
pa i nema na šipanu puno divljih svinja šipan je velik ali ovaj prijatelj što radi u vatrogascima on je presjednik lovačke udruge a i zapovjednikje dvd šipan on tvrdi da ih na cijelom utoku nema više od 30 komada mi idemo uveče ovdje u lov na čekui kad je mjesec i kad nije stavimo mu dvije šake kukuruza i kakve plave ribe i on na to dođe po noći ali to ogradimo kamenjima napravimo ko neku piramidu i kad on dođe ta kamenja razbaca njuškom i onda ga osvjetlimo baterijom i pucaš pretežno duplom nulom sad mi ga je neki dan susjed ubio bilo je u njemu 70 kila prvo je došao blizu mene i nije mi izašo na kukuruz vjerojatno me osjetio nego je izašo na njega pa ga je on ubio
nemogu vjerovat i još se to piše ovgje

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #294 u: 22. 06. 2013. 16:17:06 »
Mnogi ce se na ovo naljutit, ali ovo gore lijepo opisuje stanje lovstva u Dalmaciji i prosjecnog dalmatinskog lovca...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #295 u: 22. 06. 2013. 16:33:30 »
onda ga osvjetlimo baterijom i pucaš pretežno duplom nulom
Netko nekog dlovac
Em ti sumpor.....

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #296 u: 22. 06. 2013. 18:36:14 »
znači ovo sa kobasicom dovedem psa negdje prvo ga zavežem jeli on smije vidjet tu kobasicu kuda vućem ili ne i onda je vućem i kad sam je odvukao 50 koraka vratm se po psa zavežem mu povodac i traži kobasicu zašto treba bočno nisam ovo nikad radio pa ne zanm
Nesmije vidit kobasicu ,on u lovu nevidi kud je svinja pobjegla  !
Bočno treba vuči ,tako da neprati tvoj trag kud si prošo,nego trag kobasice .
Ako imaš mogučnosti najbolje je vuči po zelenoj površini ,U prvih 10 izlazaka možeš odraditi i na nogometnom igralištu ,pošto si iz dalmacije ,tekško da imate teleni površina kao mi u Slavoniji.
Kad savlada kobasicu ,onda pređi na svinjsku kožu ,svežeš nogu umjesto kobasice i razvlačiš ,i na kraju mu isto postavi svinjsku kožu ,ako uspiješ doči do kože probaj ga da netrga kožu nego da , ako pas oče da laje na nju to bi bilo savršeno ,a neče lajati i samo te doveo do cilja obavezno ga nagradi sa kobasicom .

Offline nikola758

  • K
  • *
  • Postova: 6
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #297 u: 22. 06. 2013. 23:58:44 »
hvala na savjetima

Offline roko

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #298 u: 02. 10. 2013. 09:01:05 »
Pozdrav svim ljubiteljima goniča. Evo milio bih za vaša mišljenja i savjete. U 6 mj sam nabavio svog prvog goniča. Radi se o srpskom goniču koji potječe od Bilaća iz Vodica. Pas je bio star 8 mj kad sam ga nabavio. Bio je totalno neposlušan i bez ikakve kontrole i do tad nije gonio uopće. Prihvatio sam se posla i s vremenom sam disciplinirao psa. Sad savršeno sluša dolazi na poziv i obavezno sjeda pred mene i nema micanja do zapovijedi. Što se tiče šteka već u drugom puštanju počeo je gonit zeca jedno 300-njak metara i to po tragu. S vremenom je to bilo sve dalje i sve duže. Do sad je uspio "vratit" nekoliko zečeva. Isto tako goni i lisicu, a i jednom smo nabasali na srne koje je gonio oko st vremena. Cilj mi je s njim lovit svinje. Tako da sam počeo na jednom mjestu "mečit" svinje. Neko jutro sam otišao s njim do mečilišta, na povodcu da mi nebi potjerao usput zeca ili lisicu, te sam ga pustio u blizini mečilišta. Počeo je javljat trag u blizini prvi put, i kako smo išli sve više u brdo javio je trag nekoliko puta. Tad je podigao svinju i počeo gonit sa štekom kakvim još nisam bio čuo od njega. rol  Vratio se nakon dva sata. Vaša mišljenja. Dali ću imati problema da ga odvratim od zeca. On je od izuzetnih linija svinjara.

Offline roko

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #299 u: 02. 10. 2013. 09:10:32 »
E da zaboravio sam napomenut da sam ga prije dva tjedna bio odveo u mali gatrer kod prijatelja koji drži par svinja u  njemu i nije bio nešto zainteresiran previše. Pustili smo ga unutra s terijerom koji je lud na svinje, ali on je samo stajao i promatrao dok je terijer letio za svinjama. Nakon par minuta šteknuo je nekoliko puta dok je stajao kraj mene, ja sam ga ohrabrio i to je to. Ovime želim reći da je gater nužno zlo. Divljač a isto tako mladi neiskusan pase se savim drugačije ponašaju u prirodi i u gateru, kao što je vidljivo iz mog slučaja.