Autor Tema: Hanoverski krvosljednik  (Posjeta: 6435 vremena)

Offline astra

  • K
  • *
  • Postova: 4
Hanoverski krvosljednik
« u: 31. 08. 2008. 15:09:50 »
Pzdrav kolege lovci i kinolozi,
molim Vas da mi pomognete oko odgoja krvosljednika, sad je trenutno 3 mjeseca star.... zanima me kad pocet sa obukom, kako pocet, dali odmah pocinjat sa krvavim tragom ili kako? molim vas da mi pomognete!!!!!! ako Ste voljni pomoc pisite mi na moje e-mail adresu. ivan_beljan@yahoo.com
HVALA VAM SVIMA!!!!!!! z6

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #1 u: 31. 08. 2008. 16:18:53 »
sa obukom i vaspitanjem psa se pocinje cim doneses psa kuci a prije nego uopste uzmes psa kupis dosta literature o psima pa prvo procitas. neznam kako je u hrvatskoj al ovdje u njemackoj za pocetnika ima dosta organizacija koje se bave uzgojom i obukom pasa pa se moze uclanit u jednu i to je najbolje ako se o psima nista nezna.
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #2 u: 01. 09. 2008. 08:16:12 »
Knjiga Lovački psi od Ivana Richtera. ALi nema potrebe da radiš s psom potrage za ljudima. Do 6 mjeseci poslušnost, ali bez velikog kažnjavanja jer je taj pas najviše vezan za vlasnika i mora u njega imati potpuno povjerenje.

Offline astra

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #3 u: 01. 09. 2008. 14:26:54 »
Hvala vam, Deane, znaci radim lagano sa njim osnove, odskolovao sam 2-3 pticara koji su polozili C utakmicu, imam sad trenutno kujicu ostr. njem. pticar sa kojom radim tako da mi osnove nece bit problem samo me zanima ovo kad krenut sa tragom divljaci i krvavim tragom. pokusat cu si nabavit knjigu koju si mi preporucio.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #4 u: 02. 09. 2008. 08:40:34 »
Ne znam di si doma, ali možemo se nać pa mu povuć koju vlečku ili krvni trag da vidimo kako pas reagira.

Offline astra

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #5 u: 02. 09. 2008. 13:09:45 »
trenutno sam na terenu, radim a inace pored Kutine... ma moram prvo sa njim odradit onaj osnovni dio pa onda mozemo experimentirat ako se slazes, mozes mi ostavit neki broj ili nesto kako bi ti se javio kad bude spreman za vlecku... jos mi je rano za to prvo cu odradit osnove sa njim... ali puno hvala!!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #6 u: 02. 09. 2008. 13:14:29 »
Kutina nije daleko od Zg, a možemo se nać kad god hoćeš s tim da imamo na umu koliko ti je pas star. Sve detalje dogovaramo na PM!

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #7 u: 02. 09. 2008. 13:21:53 »
svaka čast dečki tak se to dela.  d4
to je smisao foruma

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #8 u: 02. 09. 2008. 13:38:47 »
Da! Ali ti živiš i loviš u Kutini i ako tamo ne naiđeš ni na pola razumijevanja kao ovdje, nema baš puno materijala za uspjeh onda. Jer svaki pravi pas ti neće raditi umjetne krvne potrage dok god ti hoćeš. Jer mu ti ne možeš pripremiti zaplet kakav može priroda. A 2+2 naučiš u OŠ i ideš dalje, a ne učiš 2+2 svaki dan kad dođeš u oš i srednju školu. Tako i pas. Ako stalno stavljaš isti zadatak ispred njega, ustvari ga otupljuješ. Znači 10-20 pravih potraga godišnje i onda si na konju. A to znači svaki "promašaj" , ranjavanje, nalet vozila na divljač ti ideš van i pokušate ti i tvoj pas to odradit. Jesi na to spreman i bolje pitanje, jesu ljudi oko tebe spremni na taj vid suradnje i tu dozu iskrenosti?

Offline astra

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #9 u: 03. 09. 2008. 15:32:11 »
Bok! ja cu se potrudit javit kad malo odradim osnove sa psom, i razumijem da ga otupljujem ako cu ga zezat uvjek sa istim ili slicnim tragom... ja sam spreman ici na sve potrage ali ono drugo pitanje je stvarno odlicno bas me zanima kave cu odgovore dobivat kad ga postavim svojim kolegama lovcima... deane tebi puno hvala, jos pokusavam nac knjigu koju si mi preporucio jer zelio bi malo nesto i procitat strocnoga o tim stvarima jer sve sto sam postigao postigao sam iz "glave"... kumovi su mi vrlo aktivni u kutinskom kinoloskom drustvu, kuma je i predsjednik drustva a i sudac... uzgajaju engleske springelspanijele pa se malo porazgovaram sa njima kad me sto zanima... takoder imam jednog kolegu koji se cjeli zivot bavi skolovanjem lovackih pasa pretezno pticara i terijera tako da imam pomoci ali htio sam cut i druga misljenja pa tako tebi svaka cast i hvala... 

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #10 u: 04. 09. 2008. 00:17:27 »
Pzdrav kolege lovci i kinolozi,
molim Vas da mi pomognete oko odgoja krvosljednika, sad je trenutno 3 mjeseca star.... zanima me kad pocet sa obukom, kako pocet, dali odmah pocinjat sa krvavim tragom ili kako? molim vas da mi pomognete!!!!!! ako Ste voljni pomoc pisite mi na moje e-mail adresu. ivan_beljan@yahoo.com
HVALA VAM SVIMA!!!!!!! z6
Povezat ću te s momkom koji ih ima iz bosanske krajine i stavit će mo fotke njegovih krvosljednika
samo su bavarci i ja ga ganjam da mi zbavi "opremu"za rad krvnog traga .Radi u Austriji pa evo obečao je.Samo da to pronađem.Pozzzzzz.http://img134.imageshack.us/img134/5256/bavarskikrvosljednikbotfu1.jpg
Mail:botonjic@a1.net    Sretno prijatelju kontaktiraj Botonjića.
evo ga:
« Zadnja izmjena: 04. 09. 2008. 01:41:44 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline pres

  • K
  • *
  • Postova: 1
Hanoverski gonič
« Odgovori #11 u: 11. 05. 2009. 09:37:25 »
Pozdrav kolege lovci,

Naime, ovako, razmišljam o kupnji Hanoverskog krvosljednika pa me zanima materijal što se tiče obuke...knjige, DVDi, VHSi, bilo kakav koji bi mi pomogao u temeljitoj obuci i samoj obuci o obuci...

 dois z2

Pozdrav,
Pres

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hanoverski gonič
« Odgovori #12 u: 11. 05. 2009. 09:51:31 »
Poz kolega. Daj se predstavi u rubrici za to...
A kaj se tiče odgoja krvosljednika... Kao i sa svakom drugom vrstom! Socijalizacija, poslušnost, odlasci u lovište i imaš posebnu temu krvni trag u praksi a tamo imaš puno postova u kojima ti pišu iskustva drugih forumaša...  d4

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #13 u: 11. 05. 2009. 23:12:27 »
predstavi se pa onda ovako:nastoj da se snabdiješ literaturom ,opremom, preko njemačkog kluba ovdje ima i forumaša koji bi(ako hoče mogli pomoči) naravno osnovna namjene hanoveranca je krvoslijeđenje pa ga u obuci u tom smislu treba i izgrađivati i naravno i koristiti pa sretno........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Hanoverski krvosljednik
« Odgovori #14 u: 15. 06. 2009. 15:57:44 »
Hanoverski krvosljednici su vrlo mekani i mora se paziti kako se radi sa njima ,,bez ,, batine ili zaboravi sve,,,dean ti je dosta rekao ALI ako nečeš barem mjesečno odrađivati 2 potrage krvnog traga zaboravi Hanoverce i nabavi , brake , terijere ili jazavčare ,, ..