Autor Tema: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne  (Posjeta: 8761 vremena)

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« u: 22. 10. 2008. 22:44:13 »
Pozdrav. Naime imam posavskog goniča starog 5 godina i sada je odjednom postao lud za gonjenjem srna. Pošto živim pored šume u kojoj ima dosta srneće divljači čim ga pustim pas odmah ide put šume i naravno ne vrati se dok ne odgoni. Naime postao je i neposlušan te se ne vrača na zov kad krene u taj svoj pohod. Hvala!

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #1 u: 22. 10. 2008. 22:46:15 »
Jedino mi teletakt pada na pamet za takve stvari. I to kad bi imao gater sa svinjama i srnama, mislim da bi to riješio isti dan.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #2 u: 22. 10. 2008. 23:05:10 »
Tesko ce ti biti odvratiti ga jer je vec prilicno star.
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 01:59:46 od KOBI »

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #3 u: 22. 10. 2008. 23:14:10 »
Problem mi je poznat iako ne lovim u lovištu sa puno srneće divljači ali sam ja i moja ekipa imali dosta problema sa srnama posebice kada bi imali loš dan pa nismo uspjeli pronaći DS, e ukoliko bi tada neki od pasa naišao na trag srne, dan je bio zaključen. Mislim da je najbolji lijek izbjegavati puštanje psa u takav teren koji je pas već dobro savladao tj. on već zna da će tu naći srnu zato što mu je to uspjelo i u nekoliko ranijih navrata, takav problem sam imao sa zecom pa bi pas svako jutro pronalazio jednog te istog zeca i sa njim bi se naganjao po sat dva.
Probaj jedno vrijeme izbjegavati teren na kojem ima dosta srna, ako ideš na DS, puštaj ga tamo gdje je vjerojatnije da ćeš naći DS, i nakon par odstrijela on će zaboraviti uzaludna umaranja  z6 za srnama  z10    
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #4 u: 22. 10. 2008. 23:20:12 »
Problem mi je poznat iako ne lovim u lovištu sa puno srneće divljači ali sam ja i moja ekipa imali dosta problema sa srnama posebice kada bi imali loš dan pa nismo uspjeli pronaći DS, e ukoliko bi tada neki od pasa naišao na trag srne, dan je bio zaključen. Mislim da je najbolji lijek izbjegavati puštanje psa u takav teren koji je pas već dobro savladao tj. on već zna da će tu naći srnu zato što mu je to uspjelo i u nekoliko ranijih navrata, takav problem sam imao sa zecom pa bi pas svako jutro pronalazio jednog te istog zeca i sa njim bi se naganjao po sat dva.
Probaj jedno vrijeme izbjegavati teren na kojem ima dosta srna, ako ideš na DS, puštaj ga tamo gdje je vjerojatnije da ćeš naći DS, i nakon par odstrijela on će zaboraviti uzaludna umaranja  z6 za srnama  z10   
wow majstore...
pa netreba ti pas onda...
onda je lovac gonič...
Lovim goničima nekih 12-13 godina.. nešto imam u dvorištu...jel valja neznam
Pas ukoliko i potjera srnu do 5 min nije problem, pogon traje od 1-2,5 sata, tako da je još uvijek upotrebljiv
Problem je ako on traži SAMO SRNU, i TJERA SAMO SRNU..
O ovoj temi je već bilo riječi....

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #5 u: 22. 10. 2008. 23:32:42 »
Da ali moj ne goni 5 min več ga nema po dva sata.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #6 u: 22. 10. 2008. 23:42:02 »
Da ali moj ne goni 5 min več ga nema po dva sata.
Mnogo je star da se sad popravlja.....
Vjerovatno ga je neko namecio...i to je to!!!
A mlad pas se da oduciti srnece divljaci, par drugova, sibe u ruke i na prelaze, ako vec nemas teletakt....a zeca, lisicu obavezno odstreljivati dok je mlad, kad god je moguce itako mu pomoci pri odabiru, jer ce skontati da mu srna nanosi bol...a ostalo cak i nagrade....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #7 u: 23. 10. 2008. 10:55:10 »
1988 , prvi jesenji lov na divlje svinje za mene i mog 9 mjeseci starog ošt. jazavčara.Iako je rečeno da se puca samo svinja , jedan novi član odstrijelio je srneči komad na nekih 400 metara od mene, tik pred nosom psu koji je malo dalje potegnuo, jer ga nisam hotimice vračao želeći da se pseto ispuše i u dobroj vjeri da ako padne šus da će se okrviti na svinji.
No pas je došao na teško ranjenu srnu i budalaš je pustio da pas tranđira još živu srnu i da je davi više od 20 minuta , koliko mi je trebalo da dođem na mjesto nastrela.Psa sam jedva  odvojio od srne da joj mogu skratiti muke.
Od toga dana taj pas je bio izgubljen za mene kao vlasnika , jer uz upotrebu sve moguće tehnike , pračke , šibe njega više ništa nije zanimalo osim divljati na srnečem tragu..
Vidio sam na vlastite oči kako preskače trag krda divljih svinja star 2 minute da bi odjurio za srnečim tragom starijim od 45 min.
Zato kad lovnik veli da se u lovu puca na svinje i srne moji psi se vraćaju doma.
Budalašu je to bio zadnji lov u mom društvu.
« Zadnja izmjena: 23. 10. 2008. 10:57:30 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #8 u: 23. 10. 2008. 11:52:26 »
Isto pitanje po 100ti put. Teletakt i u gater. Kad potjera srnu ga stisneš, kad potjera ds ga bodriš i hvališ. I biti dosljedan, ponoviti 5 puta ako treba, tjedan za tjednom i naučit će. Ako ne, evo jedne metode koja nije baš za ljude meka srca. U kantu staviš kožu srne, posavca i gurneš ih niz brijeg 20 metara da se kotrljaju. Pa kad ga ta srna namlati, nikad niti jednu više neće pogledati.
Ne znam zakaj se jedna te ista tema razglaba a o njoj je već puno toga pisano.

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #9 u: 23. 10. 2008. 11:56:03 »
sta si ti stavljo prepelicara u kantu? i guro ga niz brjeg?  ref

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #10 u: 23. 10. 2008. 11:58:23 »
Ne, moj prepeličar goni i srne, ali ravno 10 minuta i ja mogu živjeti s tim!  d4

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #11 u: 23. 10. 2008. 12:01:49 »

Zato kad lovnik veli da se u lovu puca na svinje i srne moji psi se vraćaju doma.
Budalašu je to bio zadnji lov u mom društvu.

Interesantna udruga kad se u skupnom lovu udara po srnama ččč

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #12 u: 23. 10. 2008. 12:06:08 »
Ne, moj prepeličar goni i srne, ali ravno 10 minuta i ja mogu živjeti s tim!  d4

mislim metoda ti  uf !
pa tako bi trebali oni kojima je pas neposlusan uzeti psa i sjedno u bure, i kotrljati se!  uf
  
daj samo reci ko ti je tu ideu reko sa tim kotrljanjem?

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #13 u: 23. 10. 2008. 12:09:58 »
Ja sam je izmislio, polažem na nju autorska prava i da je nisi koristio a da meni ne javiš. Dosta zajefrkancije. Odosmo u OT, a ozbiljna je tema i ljudima treba pomoć savjetima.

Zoran

  • Gost
Odg: Kako odvaditi Posavskog goniča da ne tjera srne
« Odgovori #14 u: 23. 10. 2008. 12:11:37 »
Ja sam je izmislio, polažem na nju autorska prava i da je nisi koristio a da meni ne javiš. Dosta zajefrkancije. Odosmo u OT, a ozbiljna je tema i ljudima treba pomoć savjetima.

ozbiljna je tema? alooo  telll
pa ja te pitam samo za tu metodu, koju promoviras, kakvi su rezultati????