Autor Tema: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?  (Posjeta: 91135 vremena)

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #105 u: 09. 10. 2009. 15:35:33 »
 Sekunda  z1
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #106 u: 09. 10. 2009. 16:05:42 »
Kljunko svaka cast. Ovo treba da se  zagi kada se vidimo.

Offline Roni

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #107 u: 09. 10. 2009. 21:10:05 »

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #108 u: 10. 10. 2009. 18:08:23 »

ovamo ne ulazim ni na  :pferd:, za noge polomit  paci onda to Bor sam riješi a reponja odleti..
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #109 u: 10. 10. 2009. 18:12:01 »
Eh..jos da je slika od setera kad markira..... ::)
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #110 u: 10. 10. 2009. 21:49:00 »
Kljunko malac izgleda ima odlicnog ucitelja   teaa

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #111 u: 10. 10. 2009. 21:55:09 »
Sve je pocelo ovako sa nepuna 2 meseca.

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #112 u: 11. 10. 2009. 07:27:09 »
Eh..jos da je slika od setera kad markira..... ::)

Bit će i takvih ali zasad su muhe i leptiri predmet koji treba (markirati) savladati a onda prelazimo na ozbiljnije, zasad uočava razliku između  ref susjedove i moje mačke, njegovu markira a moju ne  z11

sawa, što se učitelja tiče ne valja uf, ne dopušta mu niti da pokuša (ne propušta) još malo i krećemo odvojeno da malac dobije priliku uopće, probala sam s japankom u gajbi i to radi, za divljač u prirodi treba odlaziti malo dalje a za to je još mali još se drži uz mene

 Lp svima i zahvaljujemo na pohvalama!
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #113 u: 11. 10. 2009. 11:27:27 »
Kljunko ne zaboravi da jos nema 4 meseca, ali pored tebe i Bora postace pravi.

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #114 u: 30. 10. 2009. 21:57:13 »
Kako uraditi psu aport ako pas nece da uzme divljac usta?

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #115 u: 30. 10. 2009. 22:21:47 »
ja sam imao poentera koji bi na zapovjed aportirao sve osim divljači, kad bi mu bacao mrtvu donija bi ali to je izgledalo toliko nespretno vuka bi je za glavu ili perce, dok jedan put u lovu nisam ranio poljsku jarebicu, ona je bižala na noge a on za njom dok je nije uhvatio i od tada aporter vrhunski. dresuru sam radio po jednoj njemačkoj vhs kazeti i odlićna je za izobrazbu toliko je dorađen aport da je njemački ptičar na zapovjed uzimao jaje s poda i aportirao ga nerazbijenog.   
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #116 u: 31. 10. 2009. 07:48:28 »
Kako uraditi psu aport ako pas nece da uzme divljac usta?
Mogu reći samo iz svog iskustva, nisam našla primjerenu literaturu po tom pitanju  teaa... Moj pointer isto nije htio uzeti pticu u usta kad smo počeli vježbati aport, dođe ponjuši i ode a loptice, grane i sve drugo je uzimao. Uzela sam pticu u ruku i izazivala ga, čim bi pokušao ponjušiti odmaknula bih pticu, totalno sam ga naživcirala s tom pticom i kad je već bio lud bacila sam pticu daleko. Naravno potrčao je za njom još se malo predomišljao i kad sam to vidjela počela sam trčati u suprotnom smjeru, pogledao mene, pogledao pticu, trenutak se zbunio, zgrabio i potrčao zamnom, tad sam ga pustila da kruži i trčkara zamnom s pticom u ustima i naravno obilno hvalila. Nakon toga uglavnom nije bilo problema s uzimanjem u usta već s pravilnim nošenjem i predajom. Kako nisam lovac uvijek mi je problem nabaviti nešto za vježbu  uf
 Onda se sve lijepo ukomponira s pretraživanjem, markom, odstrelom i gdje ćeš bolje  z1 ,
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline phili

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #117 u: 04. 11. 2009. 15:29:31 »
Pozdrav svima na forumu.
Novi sam ovdje i nedavno sam nabavio jednoga mladoga njemca koji je star oko 8-9 mjeseci, do sada nisam nikada imao njemacke pticare ali su mi se uvjek svidjali pa sam nabavio jednoga.Pas nije nicemu poducavan,predhodni vlasnik nije bas imao vremena za setnje i obucavanje pa je pas vecinu vremena proveo u boxu.Ja ga svaki dan izvedem da se malo istrci i pokusao bih ga necemu nauciti ali ne znam od kud da krenem pa sam zato odlucio pitati vas na forumu jer vidim da ovdje ima pravih znalaca.Za sada ga pokusavam nauciti da sjedne i ostalo sto se tice poslusnosti i vodljivosti,sada dobro ide... Aportiranje sa lopticom radi odlicno,bez problema je donese svaki put do mene,moze se to jos usavrsit ali ima vremena. E sad, ono sto mi najvise smeta je njegovo trcanje uokolo sa sa nosom koji skoro pa ore zemlju 
i zanima ga svaka glupost,sve mora onjusiti a posebno miseve... doduse jos ga nisam vodio negdje gdje ima malo vise divljaci,ovdje gdje ga ja izvedem u setnju eventualno ima pokoja sljuka za koju bas i ne pokazuje prevelik interes.Pokusao sam s krilom od goluba na pecaljki, to je vec shvatio i markira ga. Zanima me obzirom da sa psom nije nista radjeno do sada,gdje da pocmem i sta prvo raditi s njim,neki vas savjet ili iskustvo???
Hvala!

Dobro  dosao na forum! zagi Interesantno pitanje koje ce sigurno dobiti dosta odgovora ali prvo treba da napises nesto o sebi u "predstavljanju forumasa"! Ugodan boravak ovdje! Pozz Nosler
« Zadnja izmjena: 04. 11. 2009. 21:16:13 od Nosler »

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #118 u: 10. 11. 2009. 09:58:59 »
Imam seterku 8 mjeseci staru,lipo ide, lipo radi. Od 6 mjeseci mi je fermala prepelicu, od 7mj. trčku i fazana, par zečeva je odstreljeno ispred nje.Kad odstrelim divljač uzme je al joj se baš neda donit.
Imam osjećaj ka do želi pobjeći od mene i to pojesti. Šta da radim....????? ččč

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #119 u: 10. 11. 2009. 11:52:20 »
samo strpljenja i rada....i nikako joj dopustit da počne trgat...ako bježi i kruži oko tebe onda ce biti lako, ali ako uzme i "đada" onda je lebeno...ali ja mislim da je super to što već uzima u usta jer neki neće ni to...
sretno