Autor Tema: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI  (Posjeta: 21192 vremena)

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #15 u: 26. 07. 2019. 23:28:16 »
To što je u prodaji ne znači da se smije koristiti! Imao si sve ove godine i noćnu optiku za kupiti imaš danas i nedopušteno streljivo a evo ti članak koji potvrđuje zabranu korištenja teletakta. Obuka štenca, bilo koje pasmine i za bilo koji vid rada, počinje od prvog dana! To što se socijalizacija ne koristi kod lovaca je problem onih koji to rade. Takav Nijemac nije za lov šta god ti rekao posebno ako u vlasnik ne može normalno uzeti aport. Zamisli da ode negdje u lov sa psom koji vrijedi par tisuća eura i ozljedi ga i uništi sve ono dobro kod psa. Nisam pričao na početku o radu lovnih ili nekih drugih pasmina nego o obuci šteneta. I s obzirom da nemaš pojma i ne želiš da odradimo pse po tvom izboru nemoj me vrijeđati da je nešto smiješno jer ne znaš ideerp

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #16 u: 27. 07. 2019. 06:46:04 »
 U pravu si za teletakt,sad ću zajebavat ove šta ga koriste...zašto je tebe uvrijedilo ako se neko ne slaže sa ovim tvojim principima udaranja klikera i pustanja zvukova preko MP3? Meni su ti postupci smiješni ali svak ima svoje,jesi li ti uopće imao lovačkog psa,vidim da si "kasno" počeo sa lovom i da si ima godinu dana tražio psa,pa me zanima dali si odgojio jednoga? Lovačkom štenetu je potrebno od prvih dana buditi nagone za razliku od npr.belgijskih ovčara sa kojima ti radiš...nego šta ti znači točno ekstremni pljenaš? Ovaj prijateljev istarac mi se čini baš ekstreman?

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #17 u: 28. 07. 2019. 00:25:08 »
Mlad, star apsolutno nebitno. Ti možeš imati i starosnih i lovnih godina a ne znaš da nije sve što je u prodaji, dopušteno koristi u lovu. Znači, mogao si kupiti i 3 u red i koristiti. Pohvalno! Možeš se složiti ili ne ali reći da je nešto smiješno me vrijeđa kao čovjeka! Pogotovo od nekoga ko očito zna o psima popu tebe. Vidi majstore ovako, imao si priliku, nisi htio uzeti štene a ako misliš da puštanje buke i svega drugog je krivo, ti nemoj ali me vrijeđati da je smiješno nemaš pravo. Mislim da u lovu nema pasa koji se boje pucnja zar ne?! Nema ih uopće, zar ne?! Jesu li psi krivi?! Naravno! Ali tako gledaju osobe poput tebe! Možemo i o genetici pričati ali bi ti i to bilo smiješno. Možemo i o strahu od pucnja, kojega nije bilo toliko prije, vjerojatno jer su punjenja ista kao prije sto godina zar ne? A mi i dalje pucamo odmah, što bliže pa ako se uplaši, otpis! Majstore, mislim da prepreka u šumama i planinama i ravnicama nema, nema  rupa, kanala, zidova, ograda, smeća i plastike na sreću, nema zvukova pila, traktora, raznih motora i kvadova, nema kamenja ma sve idealno za lovne pse. Tako idealno da mogu loviti 100 godina bez da se potroše. Uglavnom, moj život je vezan za pse već 20 godina, rad sa psima, doručkujem, ručam i večeram teme o psima, svih vrsta i namjena i nemam želju se natezati s nekim poput tebe. Nisam ni najpametniji ni najbolji i za kritiku sam uvijek i za naučiti novo jer kinologija se majstore može zvati znanošću već ali mi ne možeš reći da je smiješno. Ja ću nastaviti pisati i dalje, tebi ako se sviđa ili ne, na tebi je a ako par ljudi samo proba i bude im ok, ja presretan ali ne zbog njih nego zbog pada! I da, imam lovnogpss






Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #18 u: 28. 07. 2019. 00:27:35 »
Zbog pada i da, imam lovnog psa

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #19 u: 28. 07. 2019. 01:36:17 »
Imaš lovnog psa ima godinu-dvije dana,kratkodlakog nijemca vjerojatno...šta se tiče pucnja ima pasa koji se boje i dan danas,postoji čak linija pointera,ili je postojala,šta im je to urođeno,bio je kod mene dok sam imao 5-6 godina engleski seter Puto koji se bojao pucnja ,on me dodatno navuka na setere jer je bio praktički ljubimac neupotrebljiv u luvu,idući pas će imat ime njemu u čast,nažalost Puto je u lovu dobio batine jer se nije vratio na poziv i od tada strah od pucnja,ja sam moga sa 3-4 mjeseca na to ucio pucanjem iz plašljivca dok bi bio zaigran u terenu,a uzgajivač je radio buku prije hranjenja tako da je to rješeno,šta se tiče tri u red on se može koristiti na lisicu i koristi se koliko sam upućen. Pas mi se nasluša trimera,auta,motora i svega i eto normalan je i bez slušanja svega toga preko MP3...ovo "pucanje odmah" neću ni komentirat jer teorija je jedno a u terenu je puno drugačije...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #20 u: 28. 07. 2019. 11:32:47 »
Svaka čast za obuku, svakako je milina vidjeti odlično obučenog psa u lovu  1liga
Ali ako pas nije okočen s kvalitetama koje ga čine vrhunskim (nos,volja,stil....) on če bit samo prosječan lovni pas, doduše dobro obučen i ugodan lovni pratioc. Velika je razlika između dobrog i vrhunskog lovačkog pasa. Ovih zadnjih je jako malo, iako puno ljudi tvrdi da ima "vrhunske" pase, eno i oglasi su ih puni ali ja mislim da malo ljudi zaista zna šta je vrhunski pas
Gabro svaka na mistu. Ima puno džukela koje ljudi smatraju dobrim ili vrhunskim. Ima sam ih broja im se ne zna, pravih je bilo malo. Služili su oni svi dobro, ali razlika se i te kako vidi! I svakako se slažem da  obično njajluđe štene u leglu bude pravi lovni pas. Ovo s obukom i privikavanjem na zvukove je točno i dobro, ali ja to po kratkom postupku. Kad postanu svjesni onda obično dok jedu ja lupam di stignem, zavitlam teću, pucam iz mk iz daljega, onda bliže, pa iz pištolja itd..uglavnom imam neki svoj sistem i to funkcionira. E sad, ako on po krvi ne valja džabe ti sve. Moraš se slomit oko njega da bi radio nešto i to je opet umjetno. Kad je štene vrhunsko (govorim o ptičaru) onda to ide samo od sebe skoro sve. Malo treninga aporta ali nekima je toliko izraženo da donose u ruku šta god je. Moja njemica je tu čudo, nisam nešto puno uopće radio s njome, a donosi apsolutno sve. Hiperaktivan pas, gazi brdo i ganja šta stigne, agresivna na dlakavo i oblajava. 100% u tipu pasmine, nisam je triba učit skoro ničemu! Za aport sam koristio najviše komad drveta s perjem divljači, ali nekad je zagnjavim tako da je ostavim da sjedi i čeka i dam joj recimo svoju kapu da miriše. Onda odem 100m u masline i sakrijem kapu da ne vidi, kad se vratim ona već čeka ko zapeta puška. samo viknem donesi i ona ode. Zna guda sta triba i bez kape se ne vraća. Sad joj je 6 godina i ne treniram je nikako vise, zna ona sve. Kad čekam golubove vidi ih ili čuje prije mene, točno gleda za njima dok pucam i sama ide ako padne šta. Po meni, kvalitetno štene triba samo osloboditi straha i ne pokvariti pucanjem , samo u lov i to što više, kad je on pravi lovac onda jedva čeka i gušta. Nekome smeta kad se pas na polijetanje divljači malo zaleti, meni to ne predstavlja ništa i pokazuje da je lovac. Jedino su pointeri pipavi oko aporta i uvik su pizdarije da donese kako triba ali to im zapravo i nije u krvi. Ovi moj budala je vrhunski primjerak idiota od pasa, traženje, nos i ferma za reklamu, uvik u trku. Ali kad triba aportirat onda najprije ferma kratko pa uzme i nosa okolo, pa moram trčat za njim i vikat, onda sakrije divljač pa me zajebava i smije mi se u facu. Cila procedura dok mi kaže di je sakrija. Došlo mi ga nabalinat zadnji put. A šta ću od blente kad je radnik. Nego ja okrenuo ploču, kad divljač padne ne govorim mu ništa nego pošaljem Belu dok on ne gleda ili odem sam ako mi je zgodno . Ma monade neke uvik, a meni isto drago kad su mi pasi živi i ludi nego da se vuku za nogama i čekaju kad će leć.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #21 u: 28. 07. 2019. 15:47:28 »
Svaka čast za obuku, svakako je milina vidjeti odlično obučenog psa u lovu  1liga
Ali ako pas nije okočen s kvalitetama koje ga čine vrhunskim (nos,volja,stil....) on če bit samo prosječan lovni pas, doduše dobro obučen i ugodan lovni pratioc. Velika je razlika između dobrog i vrhunskog lovačkog pasa. Ovih zadnjih je jako malo, iako puno ljudi tvrdi da ima "vrhunske" pase, eno i oglasi su ih puni ali ja mislim da malo ljudi zaista zna šta je vrhunski pas
Gabro svaka na mistu. Ima puno džukela koje ljudi smatraju dobrim ili vrhunskim. Ima sam ih broja im se ne zna, pravih je bilo malo. Služili su oni svi dobro, ali razlika se i te kako vidi! I svakako se slažem da  obično njajluđe štene u leglu bude pravi lovni pas. Ovo s obukom i privikavanjem na zvukove je točno i dobro, ali ja to po kratkom postupku. Kad postanu svjesni onda obično dok jedu ja lupam di stignem, zavitlam teću, pucam iz mk iz daljega, onda bliže, pa iz pištolja itd..uglavnom imam neki svoj sistem i to funkcionira. E sad, ako on po krvi ne valja džabe ti sve. Moraš se slomit oko njega da bi radio nešto i to je opet umjetno. Kad je štene vrhunsko (govorim o ptičaru) onda to ide samo od sebe skoro sve. Malo treninga aporta ali nekima je toliko izraženo da donose u ruku šta god je. Moja njemica je tu čudo, nisam nešto puno uopće radio s njome, a donosi apsolutno sve. Hiperaktivan pas, gazi brdo i ganja šta stigne, agresivna na dlakavo i oblajava. 100% u tipu pasmine, nisam je triba učit skoro ničemu! Za aport sam koristio najviše komad drveta s perjem divljači, ali nekad je zagnjavim tako da je ostavim da sjedi i čeka i dam joj recimo svoju kapu da miriše. Onda odem 100m u masline i sakrijem kapu da ne vidi, kad se vratim ona već čeka ko zapeta puška. samo viknem donesi i ona ode. Zna guda sta triba i bez kape se ne vraća. Sad joj je 6 godina i ne treniram je nikako vise, zna ona sve. Kad čekam golubove vidi ih ili čuje prije mene, točno gleda za njima dok pucam i sama ide ako padne šta. Po meni, kvalitetno štene triba samo osloboditi straha i ne pokvariti pucanjem , samo u lov i to što više, kad je on pravi lovac onda jedva čeka i gušta. Nekome smeta kad se pas na polijetanje divljači malo zaleti, meni to ne predstavlja ništa i pokazuje da je lovac. Jedino su pointeri pipavi oko aporta i uvik su pizdarije da donese kako triba ali to im zapravo i nije u krvi. Ovi moj budala je vrhunski primjerak idiota od pasa, traženje, nos i ferma za reklamu, uvik u trku. Ali kad triba aportirat onda najprije ferma kratko pa uzme i nosa okolo, pa moram trčat za njim i vikat, onda sakrije divljač pa me zajebava i smije mi se u facu. Cila procedura dok mi kaže di je sakrija. Došlo mi ga nabalinat zadnji put. A šta ću od blente kad je radnik. Nego ja okrenuo ploču, kad divljač padne ne govorim mu ništa nego pošaljem Belu dok on ne gleda ili odem sam ako mi je zgodno . Ma monade neke uvik, a meni isto drago kad su mi pasi živi i ludi nego da se vuku za nogama i čekaju kad će leć.
Grome o tome kratkom postupku se i radi,tako i ja,lupaš mlatiš,kasnije opališ iz plašljivca malo na dalje pa isprid njega i onda ili je ili nije...mene aport malo zajebaje al donese,sta god uzme u usta želi to žvakat onda mu normalno ispadne pa uzme ponovo i onda donese...eno na njuškalu svi vrhunski od vrhunskih roditelja  hao

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #22 u: 30. 07. 2019. 11:45:08 »
Vrhunski roditelji ima svoju tezinu al ne uvijek bilo u obliku da stenci imaju cuka u glavi ili fizickih problema.Na osobnom sam primjeru naucio.
Kod nas je najveci problem sta vlasnici pasa generalno nemaju kontrolu nad psima pa bio on dukela ili vrhunski(a sigurno nije vrhunski ako neslusa bez obzira kakav mu je nagon)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #23 u: 30. 07. 2019. 20:11:50 »
Kontrola mora biti, inače ništa. S ptičarima to ide, ali s goničima je druga priča i to je neki drugi lov i svijet. Tko je probao oboje, znati će o čemu pričam. A sama genetika je čudo. Bilo je od srednjih roditelja vrhunskih pasa i od istih totalnih džukela za ne vjerovati. Vrhunski roditelji nisu garancija za ništa nego tek toliko da se imaš čemu nadati.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #24 u: 30. 07. 2019. 22:42:33 »
Roditelji su najbitnija stavka,e sad možda pas povuče neku osobinu od djedova ili baka...moj je povuka na mater po karakteru i lovnim osobinama,kako opisivan vlasniku kuje njega tako on potvrđuje za nju,Gabro je sa njon lovio skupa pa zna bolje od mene kako to uživo izgleda,ako je pas vrhunski ne mora značit da je dobar u priplodu i da će davat dobre pase,al opet ima veću šansu od ovih "srednjih"

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #25 u: 01. 08. 2019. 06:07:00 »
ima dvije vrste upotrebljivi i dobri, dobar je vrh, ali rijedak, ostali su upotrebljivi, samo vlasniku ne smiješ to reći jer eto svađe u tren oka, pogotovo kod svinjara, tu se razlikuju jedni od drugih. imam jednog kolegu ima malo ali lijepo lovište puno šikara i podrasta, pa reko koliko si puko dobrih veprovau zadnjh para godina, jedna ili nijedan, nemate dobre pse, i odmah je krenulo pa mi lovimo s njima, pa lovite i šta teraju krmače i nazimad i praščoke, a kad naiđe vepar onda tišnjak, svako svojim putem, e tu do izržaja dolazi dobar pas, uporan a ne preoštar, koji neće vepra ostavit šta god bilo nego izdaleka javlja tu je lopov, tu je lopov 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #26 u: 01. 08. 2019. 08:14:45 »
Haha bas tako Huntercro!! Tu je, tu je, tu je i tako satima!! Samo treba baja da krene na baju a takih je malo pogotovo da imaju nešto mozga pa da požive dovoljno dugo da steknu iskustvo! Ljudi misle da imaju vrh jer nisu bolje vidjeli i za bolje ne znaju. Ali bitno da je čovjek zadovoljan sa svojim psom i da uživa s njime u lovu a oče li ga neko kvalificirati loš, dobar ili vrh zaboli ga kifla..
Ideerp majka tvog pas je xtra kuja, prava lovčina i dobra beštija!! Bude li tvoj upola kao ona budi sretan i pjevaj iza svakog lova!!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #27 u: 01. 08. 2019. 08:29:42 »
Pok. Tamni je bio od onih što ne ostavljaju, ali preoštar. Zato je bilo šavova kao u priči. Kolega trenutno ima jakog balkanca, u tipu pasmine 100%. Javlja trag, nađe ga di god legne. I laje iz daljega, od kad ga je krmača bacila u zrak ne napada više. Njegovo je zapravo da ga nađe, ako neće da se digne tu je druga ekipa malo tanjih živaca. Trenutno smo jaki dobro, ima pasa mladih dosta koji hoće. Ima po neki stariji dobar tako da zvoni brdo nemilo kad sastave. Ali realno, vrhunskih je jako malo. Svaki cigo svoga konja hvali i ljudi su često nerealni po pitanju toga.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #28 u: 01. 08. 2019. 09:45:27 »
Šta se goniča tiče kod njih vidiš na čemu si tek kad ga se krmača "maši" malo...znam ih dosta šta su nakon prvog "okršaja"promijenili ploču...kod pasa(pticara) triba bit realan i ovisi šta ko očekiva jer nemaju svi iste "fantazije" u glavi,meni pašu čisto lovne linije,nikakve "takmičarske" linije jer su one po meni lovno neupotrebljive(pre dugi i pre široki),sa ovim sam zadovoljan,jedina mana mu je šta se oslanja samo na svoj nos,ne sekundira čim vidi druge u fermi već tek kad povuče,takva mu je i mater...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #29 u: 01. 08. 2019. 10:51:22 »
Nije to nužno loše, bitno da ne probija drugom pasu iz ljubomore. Naginje da će biti samostalan i neovisan pas, što je odlično. Ni moja kuja se ne oslanja na druge puno, starom pointeru prije ovoga je poštivala fermu, a nerijetko bi skupa stali jer mu je bila za guzicom uvijek, a i on njoj kasnije kad je ostario. Ovoga baš ne doživljava, nije joj legao nešto.