Autor Tema: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI  (Posjeta: 21195 vremena)

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #30 u: 01. 08. 2019. 14:47:54 »
Pustan ga sa pasima koji su odlovili sezonu,rijetko da fermaju prije njega al kad fermaju stane na miris,kad bace lažnu fermu probije je,pa ja kažen nema tu ništa čin on meni ne staje...tako i bude,al divljač još drugim pasima nije podiga

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #31 u: 07. 11. 2019. 23:53:53 »
Obaveze su bile u tijeku a biti će ih još! Slažem se s nekim  na pisanim stvarima a s nekim ne pa ću samo kratko napisati na šta mislim. Većina vas je rekla da je jako malo vrhunskih pasa i slažem se ali sam zato na početku i napisao da ne treba odustati od ostalih jer se sigurno može naći jako dobar pas među ostalim ili više njih. Genetika je kao i kod nas čudna stvar, imaš vrhunskog psa po svemu a onda sa dvije godine epilepsija! I šta sad? Rodovnik ne garantira ništa!

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #32 u: 08. 11. 2019. 00:05:28 »
Svi psi, ali svi imaju tri nagona, hrana, plijen i pranje tako da u radu sa bilo kojom pasminom i nema puno razlike. Naravno da postoje namjene ali nema puno razlika u radu unutar njih.
Argumenti rati ću početak sa bodrenjem! Zamislite klinca  koji je talentiran za nešto ali nikad nije pobijedio, kojeg su stalno poklapali, lupali itd! Od tog talenta ne bude ništa.
Poziv Dođi
Sve vježbe pa tako i ovu, počnite raditi na povodniku, naredba mora biti kratka, jasna i ne dvosmislena

Offline Davor Antunovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 187
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #33 u: 08. 11. 2019. 06:14:09 »
 Ali kad triba aportirat onda najprije ferma kratko pa uzme i nosa okolo, pa moram trčat za njim i vikat, onda sakrije divljač pa me zajebava i smije mi se u facu. Cila procedura dok mi kaže di je sakrija. Došlo mi ga nabalinat zadnji put
Evo u ovome ja pronašao moga,donosio je ,ali šogorov sin mu bacako nešto po dvorištu i igro se s njim,trčao da mu uzme,a ovaj normalno bježo,i sad to isto meni radi,trči oko mene sa fazanom i smijucka se ,biće tri dana izgladnjivanje pa onda ponovo aportiranje sa hranom  ;D ;D ;D ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #34 u: 08. 11. 2019. 07:55:11 »
Dica pokvare mladog pasa  ;)

Imam upalu volje.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #35 u: 08. 11. 2019. 09:44:08 »
Socijalizacija u redu s djecom, neka se bestija igra i mazi, nek i on malo gusta u zivotu. Ali kad je ozbiljna rabota onda treba bit dosljedan. Ali kome ja imam sta solit pamet  uf uf!! U mene svi pasi blesavi, neposlusni.... ;D ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #36 u: 08. 11. 2019. 09:49:54 »
Koliko vrimena provedeš s pasom u terenu takav će ti bit.
Imam upalu volje.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #37 u: 08. 11. 2019. 12:00:09 »
Tako je Neno. Sa psom s kojim se svakodnevno igraš i kasnije radiš, ne bježi od vlastnika i nije mu teško aportirati bilo šta. Lanac kvari psa, ne dica. Ne treba psu hrana za nagradu, nego puno ljubavi i pohvale.
« Zadnja izmjena: 08. 11. 2019. 12:01:41 od leon »

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #38 u: 08. 11. 2019. 12:26:28 »
Aport treba imat u sebi,moj ga nema al san ga ja dosta radio,pa tako u lovu,jednu prepelicu donese u ruku,iduću ostavi metar od mene,treću proguta i sad ti budi pametan,al prepelica je skroz druga stvar šta se aporta tiče,sad čekan da ubijen još koju benu prid njin pa da vidin kako će sa njom

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #39 u: 08. 11. 2019. 12:59:10 »
bena i patka imaju valjda jak miris, ne paše baš svakom psu... imao sam prije bretonku, radila je sve bez naredbe... kao da čita misli... sve bez greške... ali aportirat benu nema šanse...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: OBUKA PASA OD NAJRANIJE DOBI
« Odgovori #40 u: 13. 11. 2019. 08:42:35 »
Dosta pasa nece vranu, cavku i sl. crnu pticu u usta nikako. Moja ce donijet sve, a nedavno kolegin koji je isto dobar pas dosao do cavke i ostavio, nije htio nositi i nije prvi koji nece. Ideerp, prepelica je problem jer je mala, vrlo lako pokvari pasa i nastavi gutati. Zato prije prvog lova radis obuku s komadom drveta na kojem su zamotana krila prepelice. To uzima rado, a ne moze gutati.