Autor Tema: Poenter od dolaska na svijet  (Posjeta: 8339 vremena)

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Poenter od dolaska na svijet
« u: 19. 10. 2008. 22:50:34 »
        Moj otac ima poentera Binga sa položenim ispitima i imao je 4 za izgled.   Prije nekog vremena dobili smo Poenterku Afroditu i sad  imamo 6 poenterića koje čemo podjelit ali meni je jadan tako prirasta srcu da bi ga ostavio sebi.
        Koči me to što nikad nisam odgajao psa, kako za poslušnost, tako i za lov. Uvjek je to otac radio i nikad nisam ni sudjelova u tome.

        Pošto sam pročitao teme koje bi mi mogle pomoči, a ni jedna nije razrađena počevši od Zoranove odlične teme koja je na pola prve stranice završila na varanju na testovima nisam našao odgovore na svoja pitanja.

         Sad vas molim za pomoč i da tema ode u pravom smjeru.


Dakle imam poentera starog 1 mjesec i molim da mi pojasnite :

               
1. kada i kako početi radit na poslušnosti psa

2. kada i kako početi raditi sa psom na radu u lovu

3. kako psa nagraditi ili kazniti za učinjeno (ne)djelo

4. kada hraniti psa, prije ili poslje vježbanja

5. kada je pas spreman za prvi pucanj




         Nadam se da če te se malo potruditi da pomognete, a ja ču vam vratiti izvještajima uz slike o napredku ili nazadku sa psom.

Evo sad moje ekipe.

Preobračenik

Zoran

  • Gost
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #1 u: 19. 10. 2008. 23:01:52 »
 dois 1. kada i kako početi radit na poslušnosti psa

2. kada i kako početi raditi sa psom na radu u lovu

3. kako psa nagraditi ili kazniti za učinjeno (ne)djelo

4. kada hraniti psa, prije ili poslje vježbanja

5. kada je pas spreman za prvi pucanj  tkotukoga

malo mi je cudno da trazis pomoc a sve znas sta treba raditi sa psom!
mislim da znas odgovor na sva tvoja pitanja vec!  happi

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #2 u: 19. 10. 2008. 23:10:40 »
Zorane več mi miniraš temu pljus
Preobračenik

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #3 u: 19. 10. 2008. 23:14:05 »
 Pozdrav!!
Ja ti znam odgovor na pitanje br.5.
pas je spreman na prvi pucanj kad mu kupiš pušku i municiju!!!!  ;D ;D ;D nemoj se ljutiti ti si moj jaran!!! z10
 Sve odgovore imaš na forumu gotove!!! ;)
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Zoran

  • Gost
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #4 u: 20. 10. 2008. 00:23:54 »
bas tako! Sejfo ti je sve reko!
isto da je Poenter isusovo magare pa treba nesto posebno sa njim raditi  superti

neminiram nista; vec nevidim cemu ova rasprava!
ja cu ti reci pocni sve to sta prije sa njim znaci sa 2,5 mjeseca i u sljedecih 6 mjeseci mozes sve to da obavis!
od tih svih 5 pitanja to mozes sve pomalo svaki dan! i to je to>!
nemas nista određeno dali ces ga uciti na pucanj kad ima 5 mjeseci ili dali ces poceti sa poslusnosti kad ima 3mjeseca!
to ti je do dvije godine sve stene mate ne!
uvjek mora biti prisutna ona igra koju voli, i sa njom ostale stavri koje su tebi potrebne da usmjeravas!
sta se mene tice pocni odma sa pucnjem! nebi trebalo imati nikakve veze dali ima mjesec dana ili godinu!
obuka poslusnosti traje dok pas neugine! (sve zavisi ono sta ti hoces od njega)
kontakt sa divljaci je po meni vec trebao imati!
ovo sa kaznjavanjem ili pohvalom to ti niko nemoze pomoci! kod neki pasa je dovoljno da dignes ton, kod nekih je da im uskratis igru, kod nekih je da ih stavis u box, dok se nesmiri itd...! pohvala je isto tako ljepa rjec,nekad sasvim dovoljna, ili da ga pomazis! i to je to!
ovo kad hraniti psa prije ili poslje isto ovise o psu!
dali ces ga uciti na voznu u autu ;ma mislim to ti niko nemoze reci ni naj veci strucnjak o psima!
ako ti je to prvi pas onda znaj ako ga ti budes odgajo da ces ga vjerovatno zajebat! tako je bilo kod mene!sa prvim psom!
pa ako nisi siguran u sebe naj pametnije da ga das na obuku! onda bar znas da ti nisi kriv,ako nesto nevalja!
a naj pametnije bi ti bilo da si kupis psa koji je vec uveden u lov i koji ima 5-6godina da ti od njega nesto naucis!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #5 u: 20. 10. 2008. 00:48:42 »
Zorane ovakvih odgovora sam se načitao na na forumu.  Kažeš da je več trebao imati kontakt sa divljači, na koji način da mu ostvarim kontakt???    Da ga več vodim po lovištu ili da mu nekako nabavim ugojenu divljač?

Nebi ga dava na obuku, nije mi to nekako ono iskonski ili prelazi moju moralnu vertikalu neznam....
Preobračenik

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #6 u: 20. 10. 2008. 07:45:09 »
1. kada i kako početi radit na poslušnosti psa

2. kada i kako početi raditi sa psom na radu u lovu

3. kako psa nagraditi ili kazniti za učinjeno (ne)djelo

4. kada hraniti psa, prije ili poslje vježbanja

5. kada je pas spreman za prvi pucanj
Ja bi to ovako radio.
Poslušnost sa 4-6 mjeseci počneš. Do tad će pas znati kako se zove i da dođe kad ga zoveš. Tada malo sjedni, lezi, hodanje uz nogu tako da te ne navlači i to je dovoljno.
Pošto je pas tek mali, na proljeće kreni s njim na prepelice, nju može fermat, ona dobro trpi fermu i ne izvlači se na noge, a pas će tada biti dovljno fizički razvijen za srednju školu-lov u praksi.
Psa kad je štenac hraniš nekoliko puta dnevno i treniraš s njim kad je gladan a za sve dobro kaj napravi pohvališ ga i daš mu zalogaj. I koristiti puno riječi za pohvalu, već 1-2 i te dvije forsiraš, tako da poveše hranu koja mu stvara osjećaj ugode sa tim riječima. Najbolje je psa hraniti kad bude stariji na večer, da do jutra mu probava nekaj odradi da u lov sutra u jutro ide bez opterećenje u želucu.
Za pucanj iz plašljivca je spreman sa pas mjeseci ali nemoj pucat a da on sjedi pored tebe i onda ako se trgne ga hrabrit. To je znak da odobravaš njegov strah! Pukneš sa 100 metara kad se on igra sa drugim psima, kad pojuri za mačkom i naravno kad divljač polijeće nakon ferma. Jer mu u tim svim slučajevima srce igra i manje je šansa da se prestraši. A i cilj ti je da poveže pucanj sa divljači.
Samo hrabro!

Zoran

  • Gost
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #7 u: 20. 10. 2008. 08:33:03 »
Zorane ovakvih odgovora sam se načitao na na forumu.  Kažeš da je več trebao imati kontakt sa divljači, na koji način da mu ostvarim kontakt???    Da ga več vodim po lovištu ili da mu nekako nabavim ugojenu divljač?

Nebi ga dava na obuku, nije mi to nekako ono iskonski ili prelazi moju moralnu vertikalu neznam....

pa ako su sad sukapa stenci bacis im fazana ili vec nesto da se igraraju sa tim!
sta ti reknem!
pas je pas i ko zna kako ce regirati!
treba mu prvo nagon, pa onda taj nagon usmjeravati,i tesati kako ti pase i sta ocekujes!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #8 u: 20. 10. 2008. 10:22:38 »
Hvala Deane.    Dal da mu nabavim živog fazana ili?
Preobračenik

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #9 u: 20. 10. 2008. 10:24:12 »
Ne trebaš. Možeš odstreljenog oguliti i kožu s perjem napuniti sa slamom i zašiti. Odličan alat za vlečku, fermu i aport...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #10 u: 20. 10. 2008. 16:24:27 »
Malom psu su dovoljna 2 krila! Ili kak ti je sky opisao.

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #11 u: 20. 10. 2008. 19:19:41 »
Pozdrav ljudi, evo sad sam iz polja, vodio sam 2 štenca sa sobom.  Ponija sam plinski pištolj od 8mm. sa startnim metcima i kad su se zaigrali i kad sam se JEDVA uspija udaljit od njih nekih 50 koraka opalija sam 1 metak ali u smjeru suprotno od njih. Ni trznuli nisu. Sačeka sam 7-8 minuta i onda i onda sam opet puka jedan ali ovaj put u njihovom pravcu. Stali su kratko sa igrom, sjeli su i gledali u mene par sekundi te nastavili odmah sa igrom. Nisam ih tija više forsirat za prvi put.    Mislim da su rezultati dobri. Ja sam očekivao da če se počet trest ili nešto tako ali skroz su cool.   Sutra ču opet ponovit ovo isto i na istoj udaljenosti.

Jedini mi je problem šta su previše zaigrani oko mojih nogu i nemogu ih se lako otarasit. Idu ispod mene pa nemogu ni hodat normalno, kako da ih uopče maknem od sebe ččč ččč ččč
Preobračenik

Zoran

  • Gost
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #12 u: 20. 10. 2008. 19:24:50 »
 dois
sta ce on sa tim perijem?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #13 u: 20. 10. 2008. 19:29:46 »
I ti tako hranis pse! happi

I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Poenter od dolaska na svijet
« Odgovori #14 u: 20. 10. 2008. 19:30:38 »
I ti tako hranis pse! happi



PS.Odosmo OT.. sor
I aint asked any pardon for anything I've done.