Autor Tema: razmišljanja lovaca...  (Posjeta: 12042 vremena)

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #30 u: 03. 10. 2007. 09:41:58 »
to nije bas fer jer nikad to nisam radila ni ja ni moji psi....  ali hvala na pozivu...
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #31 u: 03. 10. 2007. 09:42:52 »

Za promociju pasmine kao izrazito lovačke trebalo bi možda napraviti slijedeče: pojaviti se na nekom od natjecanja u radu ptičara ili LKK Sv.Hubert, ali ne sa jednim psom več sa više njih, ako se poluče dobri rezultati sigurno će i vajmarac uči za par godina u skupinu ravnopravnih psa za lov..


moram ti reci da se ne slazem s tobom... zašto bi morao pas na tako jako natjecanje da bi dokazao da je radnič zar svi koji imaju lovacke pse imaju samo linije koje su osvojile huberta ili državno u radučč pa sami ste rekli da ide po principu "susjed ima psa...." mislim da bi trebalo biti dovoljno traziti da se vidi kuja u radu npr pa valjda svako moze akljuciti jel mu se svidja sto vidi ili ne...

Imaš PM!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #32 u: 03. 10. 2007. 09:45:15 »
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.

Slažem se s tobom 100 % kad kažeš da su lovački psi prejeftini. Trebali bi biti skupi, ali mnogi naši lovci ih tretiraju kao potrošnu robu, dobivaju ih, daju sa i bez papira, opčenito nam kinologija, a pogotovo lovna nije za pohvalit se.

Zamisli kakve čemo mutave jazavčare imat s obzirom da su im u IPO-u ukinuli rov. Imat čemo pse koji se boje mraka, a od njega se traži da donosi iz vode. Ajd nek netko jazu pošalje u Savu po patku. To je samo jedan primjer.

A kaj se tiče vajmarca, idemo u gater. Ja vodim svog psa i moj prvi ulazi.

MAUZ

  • Gost
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #33 u: 03. 10. 2007. 09:46:19 »
to nije bas fer jer nikad to nisam radila ni ja ni moji psi....  ali hvala na pozivu...
Opss, a ja reko ovo su tvoje slije  ;D

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #34 u: 03. 10. 2007. 09:53:00 »
to je pas od Branimira Reindla. iz iste uzgajivacnice iz koje je moja mladja kuja i parnjak.

ja sam totalno za gater vec dugo to zelim  ;D

da zalosno je sto su napravili s novim pravilnikom... treba se kao bazirati na lov nad zemljom ččč halo pa to su jamari....

da treba znati linije koje su u pedigreeu inace nemozes puno znati o stenetu koje ima 2 mjeseca...
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #35 u: 03. 10. 2007. 09:56:07 »
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.


dakle onda ti nista neznaci sve da je kuja i osvojila hubert po toj logicič ja se slazem da treba znati linije.
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #36 u: 03. 10. 2007. 10:01:33 »
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.


dakle onda ti nista neznaci sve da je kuja i osvojila hubert po toj logicič ja se slazem da treba znati linije.
Potpisujem. Linija znači nešto više o povijesti tvog šteneta, a to sam napisao par postova prije. Naravno ako se uzima štene iz prave uzgajivačnice, ali to se podrazumijeva.

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #37 u: 03. 10. 2007. 10:04:59 »
drago mi je da se slazemo  :) ja sam mogla pariti tu Hr s jednim vajmarcem ali iz tih razloga nisam... kao sto rekoh postoje uzgajivacnice koje paze samo na izgled.a ja to mrzim. zato sam potegnula 2000 km. i zato mi je zao sto su lovci skeptični...
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #38 u: 03. 10. 2007. 10:08:05 »
E sada da se opet vratimo na upoznavanje VALMARCA!!!
Kako se ponasa na krsovitom terenuččč
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #39 u: 03. 10. 2007. 10:12:54 »




jako dobro. Švedjanka koja uzgaja svake godine odu u planinu helikopterom i love po 12 sati...
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #40 u: 03. 10. 2007. 10:17:53 »
Eto sada je sve objasnjeno
Hvala ti Anni,a nama ostaje samo da razmislimo kada cemo da te kontaktiramo da nas usrecis sa jednim (mozda nekoga i vise ) Vajmarcem
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #41 u: 03. 10. 2007. 10:26:47 »
shaga 
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #42 u: 03. 10. 2007. 10:31:36 »
 :-\ ;D
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Zoran

  • Gost
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #43 u: 03. 10. 2007. 12:05:42 »
Kad se crta podvuče, ako je vajmarac tako svestran zakaj nam to recimo netko ne pokaže. Napravite demonstraciju! Dečki kaj uzgajaju NLT svako malo zovu da pokažu kaj njihovi terijeri sve rade, a na Dr Lakner(ne znam kak se točno piše) taj mali pas radi sve. Od krvnog traga, izvlačenje lisice iz rova, patke iz duboke vode, glasno goni DS, aport dlakave i pernate divljači...
Cijena igra jako veliku ulogu. Koliko god da je nekome taj pas lijep, on rače uzme štene od svog kolege kad pari kuju. To štene mu prijatelj pokloni ili da za par sto kuna svojih troškova, a sve iznad toga ga ne zanima. Jer dati par stotina E za nekaj staro 2 mjeseca i teško 3 kg je malo riskantno, kaj neč
Pas mnogima izgleda jako nježno, a našim ljudima treba stroj za lov koji ne pita za vremenske uvjete več samo radi.
Vjerujem da je pas dobar, ali nitko ga nije nigdje pokazao i dokazao njegove radne sposobnosti, a cijena mu ne ide u prilog.

a ko da ti molimte pokaze i gdje! sto nisi iso sa BR.kad ga citiras! ako zelis vidjeti a nevjerujes sto pise!
a drugo koliko mi je poznato to da u HR.ima 3cojeka koja love sa njim!
a ostali vajmarci su na trgovima ispijaju kave!
jer su strucni ljudi imaju bolja vidila nego lovci za njih je ljepsi na asvaltu nego u polju,sumi!
i sad je ta situacija sto jeste, ako neko ne vjeruje svom kolegi na forumu onda je to totalna glupost da se neko sa svojim pson dokazuje nekomo ili necemu!
a pogotovo ja se nedokazujem sa njima da su neko i nesto,jer mi je to ispod nivoa!
meni nije niko nista dokazivo o toj pasmini, ja sam putovoi gledo sta je to i ocemu se radi o toj pasmini!
isto tako meni nemoze niko nista dokazati dok ja ne vidim, ali ipak kako sam najivan povjerujem lovcu jer uvjek mislim ako je lovac pa valjda nece lagati!
ali mi je isto glupo da ja sad napravim teater sa gledaocima i da mi pljescu psima kad nesto napravi! pa nije lov cirkus!
ako nekog nesto zanima on ce to i doznati!
a isto tako
KOME DA SE NEKO SA NECIM DOKAZUJEčč=čč
« Zadnja izmjena: 03. 10. 2007. 12:16:38 od Zoran »

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: razmišljanja lovaca...
« Odgovori #44 u: 03. 10. 2007. 12:16:16 »
a ko da ti molimte pokaze i gdje! sto nisi iso sa BR.kad ga citiras! ako zelis vidjeti a nevjerujes sto pise!
a drugo koliko mi je poznato to da u HR.ima 3cojeka koja love sa njim!
a ostali vajmarci su na trgovima ispijaju kave!
jer su strucni ljudi imaju bolja vidila nego lovci za njih je ljepsi na asvaltu nego u polju,sumi!
i sad je ta situacija sto jeste, ako neko ne vjeruje svom kolegi na forumu onda je to totalna glupost da se neko sa svojim pson dokazuje nekomo ili necemu!
a pogotovo ja se nedokazujem sa njima da su neko i nesto,jer mi je to ispod nivoa!
meni nije niko nista dokazivo o toj pasmini, ja sam putovoi gledo sta je to i ocemu se radi o toj pasmini!
isto tako meni nemoze niko nista dokazati dok ja ne vidim!
ali mi je isto glupo da ja sad napravim teater sa gledaocima i da mi pljescu psima kad nesto napravi! pa nije lov cirkus!
ako nekog nesto zanima on ce do doznati a ne ovdje sto pricate dokazivanje!
KOME DA SE NEKO SA NECIM DOKAZUJEčč=čč


E pa Zorane, nisi u redu, kupi od mene štene, cijena sitnica, 1000 eur, a šta taj pas zna raditi, e to ti neču reči, šta bi se ja dokazivao,

Tako nečemo daleko stičiččč ččč